Rugpjūčio 20 dieną startuoja net keturių savaitgalių išskirtinė šventė, kuri į savo renginių sūkurį įtrauks ne tik visą Kėdainių krašto bendruomenę nuo mažiausių iki garbaus amžiaus miestelėnų, bet ir jų draugus, bičiulius, partnerius.

Kėdainių miesto 650 jubiliejinėje šventėje persipins ir pramogos, ir edukacijos, judesys, ir sportas, ir pažintys. Kėdainiai suksis praeities, dabarties ir ateities rate.

Šurmulys net 4 savaitgalius

„LAIKAS Į KĖDAINIUS!“ – tokiu šūkiu Kėdainių miesto jubiliejų pasitikti kviečia šventės organizatoriai ir rengėjai. Jubiliejinėje Kėdainių miesto šventėje kiekvienas miesto gyventojas ar svečias ras kuo nudžiuginti savo širdį, ar kur apsilankyti. Miesto gimtadienyje – net 63 kultūriniai renginiai, iš kurių daugiau nei 20 – muzikiniai koncertai bei koncertiniai pasirodymai, 8 – sporto renginiai ir čempionatai, 6 festivaliai ir dar daugybė kitų įdomių veiklų kiekvieno šventės svečio skoniui.

Startas – saksofonų ir džiazo ritmu

Muzika jubiliejinę kėdainiečių šventę lydės visus keturis savaitgalius, o trankų startą duos melodingi soksofonų skambesiai, jau ketvirtą kartą vyksiančiame, respublikiniame saksofonininkų festivalyje KĖDAINIAI 2022. Ir tai ne vienintelė gera žinia geros muzikos mėgėjams – VšĮ „Positive Vibe“ miestui jubiliejaus proga dovanoja džiazo festivalį BROMA JAZZ KĖDAINIAMS 650. Rugpjūčio 20-ąją Kėdainių senamiestį užlies džiazo garsai - festivalio rengėjai yra paruošę tris profesionalios muzikos koncertus ir naktinę jam session programą.

Kėdainiai

Antrąją šventės savaitę jaunatviškas šėlsmas

Šių metų miesto jubiliejaus šventė – puiki proga jaunatviškam šėlsmui išreikšti. Paskutinis rugpjūčio savaitgalis – skirtas jaunimo talentams atskleisti. Rugpjūčio 27-ąją mieste – jaunųjų kėdainiečių piešinių parodos, muzikiniai pasirodymai, dieną miesto parko erdves užlies mažųjų festivalis SKAMBANTYS PERLIUKAI 2022, o vakaro programoje laukia jaunimo scena, kurioje jėgas išbandyti užsiregistravo daugiau nei 10 muzikos ir šokio grupių. Vakaro vinis – grupės KITI bei Kristijono Ribaičio koncertai.

Azartiškiesiems - sporto renginiai

Trečioji Kėdainių miesto šventės savaitė gausi sporto renginių. Pirmąjį rugsėjo savaitgalį miesto šventės metu sau veiklos atras įvairių sporto šakų entuziastai. Šventės dalyviai turės progą dalyvauti bėgimuose, turistiniame žygyje dviračiais, vakariniame vaikų ir suaugusiųjų futbolo 5X5 turnyre. Norinčius aktyviai praleisti laiką su visa šeima, šventės organizatoriai kvies į aktyvaus laisvalaikio erdvę. Vyks ir Mažoji parolimpiada, skirta neįgaliesiems. Trečiąją šventinę savaitę (rugsėjo 7-9 d.) užbaigs tarptautinis Rimanto Girskio atminimo, KK Nevėžis 30–čio ir Lietuvos krepšinio 100–čio minėjimo krepšinio turnyras.

Praeities lobiai – ateities Kėdainiams

Radviliada

Ketvirtoji miesto šventės savaitė skirta įdomiai ir šiek tiek netradiciškai pažinti miestą, jo istoriją. Rugsėjo 9 d., festivalio RADVILIADA metu, šventės dalyviai galės pasinerti į diskusijas, edukacijas apie Kėdainių miestą bei vieną žymiausių Kėdainių miesto valdytojų dinastijų – Radvilas. Praeities lobiai bus pažįstami ne tik iš istorinės, muzikinės, bet ir kulinarinės pusės. Vakarėjant miesto parke skambant Kauno simfoninio orkersto melodijoms bus pagerbtas Kėdainių krašto garbės pilietis. Šeštadienį, rugsėjo 10 d., tradiciškai, miesto gatvėse šurmuliuos ir praeivius įvairiausiais skanumynais masins šventinė tautodailininkų ir ūkininkų mugė. Bus galimybė pamatyti rekordinę kraštiečio Juozo Baniotos surinktą tušinukų kolekciją, paklausyti kraštiečių eilių, pasigėrėti naujausiais dailės kūriniais. Į koncertą „Būkite sugrįžtančiais paukščiais“ su savo dainomis atskris Mantas Jankavičius, o vakare – šventinis koncertas, kuriame atlikėjų Dainoto Varno, Monique bei Marijono Mikutavičiaus su gyvo garso grupėmis, koncertas. Miesto šventės užsklanda nusileis rugsėjo 11 d. užsienio svečių ansamblio FA SCHOLA ENSEMBLE (Estija) ir muzikos orkestro COLLEGIUM MUSICUM RIGA (Latvija) kartu su solistu ERIK BOSGRAAF (Nyderlandai) koncertais.

Radviliada

Tai – tik maža dalis renginių, kurie laukia jubiliejinės Kėdainių miesto šventės svečių. „LAIKAS Į KĖDAINIUS!“ – kviečia šventės organizatoriai. LAIKAS švęsti 650–ąjį miesto jubiliejų. Keturios savaitės įspūdingų ir įdomių renginių kiekvienam šventės svečiui – rugpjūčio 20 – rugsėjo 11 dienomis.

Šventės organizatorė: Kėdainių rajono savivaldybė
Šventės rengėjai: Kėdainių kultūros centras, Kėdainių krašto muziejus, Kėdainių sporto centras, Kėdainių muzikos mokykla, Kėdainių M. Daukšos viešoji biblioteka, VšĮ „Positive Vibe“.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės