PAMATYKITE gražiausius Lazdijų krašto gamtos kampelius, Metelių ir Veisiejų regioninius parkus iš paukščio skrydžio. Lazdijų rajono savivaldybėje yra net du 15 m aukščio apžvalgos bokštai, į kuriuos užkopus atsiveria neįtikėtinos vietinės gamtos panoramos. Nuo Veisiejų apžvalgos bokšto viršūnės atsiveria ne tik Snaigyno ežero grožis su trimis jo salomis, bet ir Veisiejų miesto panorama, o užlipus į Metelių apžvalgos bokštą galima pasigrožėti Metelio ežero, Metelių kaimo, Kemsinės pievos ir Dusios ežero vaizdais.

Gamta nuo seno užėmė svarbią vietą Lazdijų krašto žmonių gyvenimuose, tad nenuostabu, kad miestuose ir miesteliuose kuriamos akiai malonios žaliosios gamtos oazės – parkai. Rekonstruotame Lazdijų miesto parke natūralus gamtos grožis suderintas su laisvalaikio infrastruktūra – stadionu, vaikų žaidimų, krepšinio, poilsio aikštelėmis, pavėsine, sportiniais treniruokliais, pėsčiųjų takais.

Veisiejų fontanas (autorius Sandras Želionis)

Čia galite aktyviai leisti laisvalaikį su šeima ar draugais ir kartu džiaugtis Jus supančios aplinkos grožiu. Kalvelių kaime esančio skulptūrų parko „Vaikystės sodas“ vaizdai ypač sužavės mažuosius keliautojus. Juk ne kasdien gali iš arti pamatyti pasakų herojus ar pasisvečiuoti nykštukų trobelėje! Visiems besidomintiems istorija tiesiog būtina apsilankyti bent viename iš 8 Lazdijų rajono savivaldybėje esančių muziejų ir iš arti pamatyti šio krašto istorinius įvykius ir žmonių gyvenimus reprezentuojančius eksponatus.

Važiuokite žymiuoju pasienio buvusiu rokadiniu keliu „Geležinė uždanga“ ir pamatykite ne tik atkurtus sovietmečio spygliuotų vielų užtvarų fragmentus, skyrusius Sovietų Sąjungą nuo Vakarų pasaulio, bet ir pasigrožėkite išilgai Lietuvos–Lenkijos valstybių sienos nusitęsusio Galadusio ežero pakrančių gamta. Ypač įspūdingi vaizdai gegužės–rugsėjo mėnesiais Veisiejuose: Ančios ežere esančio muzikinio fontano šviesų šou nuspalvins savaitgalio vakarus.

PRISILIESKITE prie Lazdijų krašto kultūrinio paveldo Rudaminos tradicinių amatų centre. Čia vykstančių edukacijų metu galite lipdyti įvairius dirbinius ir realizuoti savo idėjas, prisiliesti prie viso keramikos kūrinio atsiradimo proceso – nuo mažo šlapio molio gabalėlio iki žėrinčio spalvomis keramikos kūrinio.

SPA/pirtis (UAB „Paukščių Gojus“ nuotrauka)

Užsukite į Lazdijų krašto muziejų ir ten išmokite savo rankomis pasigaminti popierių ar iš vaško išlieti žvakę. Po įvairių edukacijų svarbu ir pailsėti, todėl siūlome pasinaudoti viešbučio „Gojus“ SPA paslaugomis ir apdovanoti savo kūną atpalaiduojančiais vandens ir masažo prisilietimais. Arba galite išbandyti tradicinę dzūkišką SPA – pirtį. „Dzūkiška bičiulių pirtis“ – čia atliekamos įvairios procedūros su medumi, gintaru, maltais kaštonais, šokoladu. Pirties šeimininkai – profesionalūs pirtininkai, todėl ne tik pasimėgausite įvairiomis procedūromis, bet ir sužinosite apie pirties tradicijas ir apeigas.

PASIKLAUSYKITE stebuklingos gamtos skleidžiamos muzikos. Užsukite į Metelių regioninį parką ir pasiklausykite Dzūkų jūra vadinamo Dusios ežero bangų ošimo, kuriam rudens ir pavasario dienomis pritaria gausus migruojančių paukščių balsų choras. Jeigu Jums pasiseks, galbūt išgirsite parko kūdrose ir pelkutėse besipliuškenančius itin retus Europoje balinius vėžlius.

Dusios ežeras

Ežerų bangų ir paukščių kuriamų melodijų netrūksta ir Veisiejų regioniniame parke – juk čia tyvuliuoja net 37 ežerai. Šiame parke galite išgirsti itin retų europinių medvarlių kvarksėjimą. Lazdijų krašte netrūksta miškų, kuriuose galite pasiklausyti vėjo sklaidomų medžių lapų šnarėjimo, bet šie garsai ypač įstabiai skamba net 27 000 ha apimančioje Kapčiamiesčio girioje. O štai Kalniškės miške galima išgirsti ne tik medžius ar gyvūnus, bet užsimerkus ir „įjungus“ vaizduotę Jus gali pasiekti ir Kalniškės mūšio aidai.

PARAGAUKITE tradicinių ir šiuolaikinių Lazdijų krašto skonių. Lazdijų krašto restoranuose ir kavinėse galite paskanauti tiek tradicinių lietuviškų cepelinų ar šaltibarščių, tiek europietiškos virtuvės užkandžių, kepsnių ar picų. Norintys geriau susipažinti su dzūkiškos virtuvės ypatumais gali paragauti tradicinių dzūkiškų bulvinių bandų, švilpikų, grikinių babkų, juodos duonos, rūkytos žuvies ar baravykų sriubos.

Duona (V. Varnelio įmonės „Banga“ nuotrauka)

Jeigu dzūkiškos bulvinės bandos Jus taip sužavės, kad užsimanysite jų išsikepti ir namie, bandų kepimo subtilybių galėsite pasimokyti specialioje edukacijoje. Kuo pilvus sočiai prisikimšti ras ir smaližiai. Lazdijų krašto kepyklėlėse kepamos bandelės, pyragai, sausainiai ir šakočiai numalšins net ir didžiausio smagurio alkį.

ĮKVĖPKITE tyro ir gaivaus Lazdijų krašto oro. Miškai, ežerai, įvairiausių augalų pilnos pievos – tai, nors ir įprasti, bet labai malonūs ir atgaivos sielai suteikiantys kvapai. Norintiems pamatyti ir užuosti šį bei tą neįprasto, siūlome pasivaikščiotu po Verstaminuose augančius levandų laukus ir pakvėpuoti jų kvapu prisotintu oru.

Levandos (autorius Romas Sadauskas-Kvietkevičius)

Jeigu norite sužinoti daugiau apie įvairiausius žolelių kvapus ir naudą, į savo pasirinktą Lazdijų krašto vietą galite pasikviesti profesionalią žolininkę, kuri Jums surengs natūralių žolelių arbatų degustaciją. Degustacijos metu žolininkė Jums papasakos apie įvairių žolelių naudingąsias savybes, galėsite pasimėgauti jų skleidžiamais aromatais bei paragauti arbatos.

Štai toks tas Lazdijų kraštas – nuostabus ne tik savo vaizdais, bet ir skoniais, aromatais, prisilietimais, garsais. Atvykite ir atraskite jį visais savo pojūčiais!

Lazdijų krašto pojūčių žemėlapis
Lazdijų krašto pojūčių žemėlapis
Lazdijų krašto pojūčių žemėlapis

Užsakymo nr.: PT_84735179