Tauragės STEAM centras – tai vieta, kurioje mokiniai su gamtos mokslais, fizika ar robotika susipažįsta prisiliesdami prie jų savo rankomis ir inovatyvios įrangos pagalba išbandydami išmoktą teoriją praktiškai. Įtraukiantys užsiėmimai mokinių laukia tiek pamokų metu, tiek ir po jų.


Laikas bėga greičiau nei pamokose

Tauragės Šaltinio progimnazijos aštuntokai, atvykę į STEAM centrą, išsiskirstė į dvi skirtingas laboratorijas – gamtamokslę bei fizikos. Vieni tyrė cheminius procesus, kiti – vėjo sukuriamą energiją. Kalbinti aštuntokai vieningai tikino – laikas praktiniuose užsiėmimuose prabėga kur kas greičiau nei pamokose, o nuobodžiauti tikrai nėra kada –dirba tiek individualiai, tiek komandoje.

Moksleivius atlydėjusi mokytoja Virginija Dienienė tikina – STEAM centre vykdomi užsiėmimai leidžia mokiniams lengviau suprasti pamokų metu įgytas teorines žinias, suvokti, kaip įvairūs dėsniai veikia praktikoje, realiame gyvenime. „Tiksliuosius mokslus įprastai laikome sausais mokslais, todėl vaikams jie ne visuomet itin patrauklūs“, – priduria V. Dienienė. STEAM centras skatina į tuos pačius dalykus pažvelgti kitomis akimis, atrasti malonumą semtis naujų žinių per patirtį ir bandymus.

Pašnekovei antrina ir STEAM centro Gamtos mokslų laboratorijos metodininkė Žydrė Danusienė. Beveik tris dešimtmečius chemijos vaikus mokanti pedagogė sako visuomet svajojusi apie galimybę vaikams suteikti platesnes ugdymosi galimybes – tokias, kokias šiuo metu atveria modernios STEAM centre įrengtos laboratorijos bei naujausia čia esanti įranga.

Siūlo popamokines veiklas

Tauragės STEAM regioniniame atviros prieigos centre įrengtos standartizuotos gamtamokslinė ir mechatronikos laboratorijos bei Fablab – speciali skaitmeninės gamybos technologijų erdvė. Centro vadovė Lina Obadauskė pasakoja, kad šiose laboratorijose mokiniai gali atlikti įvairius tiriamuosius, brandos darbus, čia vyksta konkursai, edukacijos, neformaliojo ugdymo užsiėmimai.

Mechatronikos laboratorijoje mokiniai mokosi robotų konstravimo ir programavimo pagrindų, taiko informacines technologijas kūrybiniuose procesuose. Gamtamokslinėje laboratorijoje analizuoja gamtoje ir gyvuose organizmuose vykstančius biologinius, cheminius procesus, kuria prototipus, juos išbando. Tvaraus vystymosi, žaliosios ir alternatyviosios energetikos laboratorijoje susipažįstama su tvaraus vystymosi koncepcija, ateities energijos technologijomis.

Praėjusiais metais pamokas ne klasėse, o Tauragės STEAM centre įkurtose laboratorijose, išbandė beveik 5 tūkstančiai mokinių. Vis daugiau dėmesio sulaukia ir būreliai, leidžiantys iš arčiau susipažinti su gamtos, robotikos ir fizikos mokslais per šiais laikais itin aktualią tvarumo prizmę. Atsižvelgus į mokinių poreikį, Tauragės STEAM centre buvo sukurtos ir trys neformalaus ugdymo programos. Panorėjęs, kiekvienas regiono mokinys gali lankyti užsiėmimus ir po pamokų.

STEAM centrai veikia visoje Lietuvoje

STEAM – tai iš anglų kalbos kilęs akronimas, kuriame užšifruotos keturios disciplinos: angl. Science – mokslas, Technology – technologijos, Engineering – inžinerija, Arts –kūryba ir Math – matematika. STEAM mokymosi principas skatina edukacijoje apjungti skirtingas disciplinas ir per patyriminius užsiėmimus mokytis gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, kūrybos, bei matematikos vienu metu.

Tauragės STEAM centras – tik dalis bendro STEAM centrų tinklo visoje Lietuvoje. Praėjusiais metais duris atvėrė 7 regioniniai centrai: Alytuje, Marijampolėje, Panevėžyje, Šiauliuose, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje. Šiuose centruose įkurtos standartizuotos biologijos–chemijos, fizikos–inžinerijos, robotikos–IT bei specializuotos, kiekvieno regiono poreikius atitinkančios, laboratorijos.

STEAM ugdymo plėtra ir mokymosi aplinkos, skatinančios mokinių kūrybiškumą ir gebėjimą kurti ar pritaikyti technologijas praktikoje, prieinamumas yra skatinami ES fondų finansuojamomis priemonėmis.

Reklama
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
4.7143

Esu kultūringas – vadinasi, rūšiuoju elektronikos atliekas

Kartais tenka išgirsti: rūšiuočiau atliekas, jei turėčiau daugiau laiko, jeigu joms skirti...

Kas tas „Tik Tok“ ir kaip socialiniais tinklais naudojasi vyresnio amžiaus žmonės? (1)

Sekmadienį pasirodžiusioje laidoje – apie milijonines auditorijas pritraukusį socialinį tinklą...

Skaitmeninis saugumas darbovietėse: turimi duomenys verčia permąstyti veiklos strategiją

Praėjus metams nuo Rusijos įsiveržimo į Ukrainą, geopolitinė padėtis netapo stabilesnė – ir...

„Iki“ tyrimas: 6 iš 10 pirkėjų renkasi tą parduotuvę, kurioje galioja jiems aktualios akcijos

Prekybos tinklo „Iki“ užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad planuodami, kurioje parduotuvėje...

SEB banko renginys „Prisijaukinant finansų dramblį“

Kovą minime ne tik tarptautinį klientų mėnesį, bet ir pasaulinę pinigų savaitę, kurios vienas...

Top naujienos

Karo ekspertai: rusai pasiuto dėl Zelenskio vizitų (1)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertų teigimu, mūšiai...

Atvėsino vieną karščiausių Eurolygos komandų: „Žalgiris“ Kaune paguldė ant menčių „Monaco“ (3)

Kauno „Žalgiris“ (16-15) dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo pergalingai. Dėl vietos pirmajame...

Baimes dėl Biručio nuvijęs Maksvytis juokavo apie jo porininką: gerai, kad grįžo sužadėtinė

Kazys Maksvytis yra sakęs, kad jam patinka pergalės, paskutinę akimirką nudžiautos iš...

Prancūzijos URM vadovė apie santykius su Rusija: visiškai aišku, kad šiandien ne metas dialogui

Prancūzijos laikysena karo Ukrainoje klausimu nesikeitė ir išlieka principinė, sako šalies...

Agnė Keizikienė

Neuromokslininkė – apie vyriškumo šaltinį testosteroną: kas nutinka, kai jo ima trūkti ir kodėl neretai dėl to būna kalti patys vyrai? (1)

Dažnai vyriškumo hormonu vadinamas testosteronas turi ne vieną funkciją organizme, bet...

Jonathan Tirone

Kinijos vadovui – Putino akibrokštas (5)

Praėjus vos kelioms dienoms nuo Rusijos ir Kinijos vadovų susitikimo, pastarasis sulaukė Kremliaus...

Gintaras Čekonis

Vilniečio pastangos pamiršti buvusiąją baigėsi pažintimi su ekstravagantiška Natalija: prisiminus tą naktį iki šiol apima gėda

Sklandžiai išsiskirti – taip pat menas, pasakytų turintys didesnę tokio tipo procesų patirtį....

Ištrauktas netoli „Nord Stream“ dujotiekio pastebėtas objektas (1)

Iš Baltijos jūros dugno ištrauktas netoli dujotiekio „Nord Stream 2“ aptiktas objektas. Danijos...

Motiejūnas į Kauną gali grįžti ne tik per Eurolygos finalo ketvertą: „Žalgiris“ – mano svajonė

Kauno „Žalgirio“ (16-15) krepšininkai trečiadienio vakarą Nemuno saloje 79:70 pranoko...

Kas dešimta vaisingo amžiaus moteris gyvena su šia klastinga liga: gydytojas pasakė, kodėl ji neretai kalta ir dėl nevaisingumo

Lėtinė, progresuojanti, dažnu atveju – be jokių akivaizdžių simptomų. Apie endometriozės...