Nacionalinio kraujo centro direktorius Daumantas Gutauskas asmeniškai teikė apdovanojimus visiems garbės kraujo donorams, paspausdamas jiems ranką bei šį garbingą momentą užfiksuodamas bendroje nuotraukoje. Visi garbės kraujo donorai gavo ženklelį, diplomą ir medalį, siekiant pažymėti ypatingą kraujo donorystės sukaktį – kiekvienas iš jų kraujo aukojo ne mažiau nei 40 kartų. Nacionalinio kraujo centro direktorius padėką už paramą neatlygintinos donorystės skatinimui įteikė ir poniai D. Nausėdienei.

Pasak ponios D. Nausėdienės, aukoti pasiryžę dosnūs ir nesavanaudžiai šalies piliečiai yra stiprios visuomenės pagrindas.

„Jūs esate tvirti ir nuoseklūs valstybinių tradicijų tęsėjai ir bendrakūrėjai. Jūs savo sprendimais ir veiksmais tampate galinga, pasaulį keičiančia jėga. Jūs esate pavyzdys, kuriuo iš tiesų verta sekti XXI amžiuje. Savo tvirtu apsisprendimu neatlygintinai duoti kraujo Jūs kiekvieną kartą rodote, kad ne aukso pilnos rankos, o aukso vertės veiksmai daro žmogų tikru žmogumi", – ceremonijoje sakė D. Nausėdienė.

Pirmosios ponios teigimu, neatlygintina kraujo donorystė jau daug metų kuria gyvenimo šventę tiems, kurie galėjo pasveikti ir išgyventi geradarių paaukoto kraujo dėka.

Renginyje dalyvavo garbės kraujo donorai iš visos Lietuvos. Tokia šventė garbės kraujo donorams, tradiciškai, yra rengiama kasmet, tačiau šiuose apdovanojimuose buvo grąžinta skola tiems, kurie garbės kraujo donorais tapo dar 2021 – aisiais ir dėl pandemijos negalėjo būti pagerbti taip, kaip buvo įprasta. Renginio metu muzikinius sveikinimus dovanojo Valstybinis Vilniaus styginių kvartetas, sopranas Jomantė Šležaitė – Paukštė ir tenoras Paulius Bagdanavičius. Atlikėjų programoje skambėjo ne tik kvartetai, bet ir puikiai žinomos klasikinės arijos bei populiariosios dainos, o renginį užbaigė solisto Pauliaus Bagdanavičiaus atliekama kompozitoriaus Algimanto Raudonikio daina ,,Švelnumas", pritariant styginių kvartetui. ,,Kai jėgų pristinga, kai kelius užsninga, aš tave, lemtingą, tyliai pašaukiu balsu!", – šie dainos žodžiai buvo skirti garbės kraujo donorams, kurių neatlygintina kraujo donorystė tampa lemtingu žingsniu, gelbėjant žmonių gyvybes, kurie atsiliepia į sergančiųjų šauksmą ir tampa visos Lietuvos didvyriais. Prezidentūros kiemelį puošė šviečiantys simboliai ,,AČIŪ", skirti kiekvienam atvykusiajam garbės kraujo donorui, nes padėkos žodžių šiems herojams niekada nebus per daug.

Garbės kraujo donoro vardas suteikiamas žmogui, ne mažiau nei 40 kartų neatlygintinai davusiam kraujo ir aktyviai dalyvaujančiam neatlygintinos donorystės veikloje. Pirmą kartą žmonėms, aukojantiems kraujo Lietuvos donorystės Garbės donoro vardas suteiktas 2008-aisiais. Dabar garbės donorų Lietuvoje yra daugiau kaip 800.

Nacionalinio kraujo centro duomenimis, kasdien Lietuvoje kraujo reikia 200 žmonių. Norint, kad būtų užtikrintas kraujo komponentų poreikis būtina, jog į didžiuosiuose miestuose esančius kraujo centrus kasdien ateitų ir kraujo duotų per 400 donorų.