„Iki" Žmonių ir kultūros departamento vadovė Monika Milė sako, kad „Iki" suteikia plačias galimybes atsiskleisti kiekvienam darbuotojui.

„Mums svarbus kiekvienas „Iki" darbuotojas, kad ir kokias pareigas jis užima. Visada skatiname „Iki" darbuotojus augti ir tobulėti, ugdyti kompetencijas ir siekti jam labiausiai tinkamos karjeros. Suteikiame savo darbuotojams ne tik papildomas naudas, tokias kaip įvairios premijos bei papildomas sveikatos draudimas, bet ir tarptautinės karjeros galimybes, nes „Iki" priklauso „REWE group", Europoje lyderiaujančiai mažmeninės prekybos grupei", – sako M. Milė.

Darbo pasiūlymas – atėjus į praktiką

Specialiai „Iki" 30-ajam gimtadieniui skirtoje dokumentikoje „Iki" darbuotojas Gintautas Dirsė pasakoja, kad „Iki" padėjo geriau suprasti, kokia veiklos kryptis jam priimtiniausia ir realizuoti save. Prieš porą metų vaikinas atėjo į „Iki" atlikti praktikos ir po kelių savaičių gavo pasiūlymą prisijungti prie prekybos tinklo komandos, o šiuo metu atlieka tarptautinę praktiką „REWE group", valdančioje „Iki".

„Studijuojant universitete reikėjo atlikti praktiką – ieškojau didelės įmonės, kurioje galėčiau įgyti patirties, susijusios su visoje Europos Sąjungos taikomais nuostatais. Man pasisekė gauti praktiką „Iki". Žinojau, kad prekybos tinklas priklauso tarptautinei „REWE group", bet nė nesvajojau, kad praktika man atvers tokias plačias tarptautinės karjeros galimybes", – sako Gintautas.

Pirmiausia vaikinas praktikuotis pradėjo „Iki" planogramų skyriuje – šis skyrius yra atsakingas už prekių išdėstymą parduotuvėse. Siekiama jas išdėlioti kuo patogiau, kad pirkėjas lengvai ir greitai galėtų rasti jam reikiamus produktus. Vos po kelių savaičių praktikos Gintautui buvo pasiūlyta prisijungti prie „Iki" komandos – jis tapo generalinės direktorės asistentu. Netrukus atsivėrė ir galimybė išvykti į užsienį.

„Ši tarptautinė stažuotė yra ypatinga, nes padeda suvokti ne tik visą „Iki", bet ir „REWE group" veiklą. Pirmiausia supažindinama su parduotuvėje vykstančiais procesais – nuo to, kaip prekės patenka į parduotuvę, iki jos valdymo. Tai visiškai kitokia patirtis nei dirbant biure. Pradėjau nuo sandėlio, paskui reikėjo prižiūrėti prekių išdėstymą, buvau salės darbuotojas. Teko ir valytoju padirbėti, patalpas tvarkyti. Daugelį parduotuvės darbuotojų užduočių pradėjau geriau suprasti ir kitaip vertinti. Dabar neįsivaizduoju, kad galėčiau dirbti administracijos biure neturėdamas tokios patirties", – pasakoja Gintautas.

Dėmesys kiekvienam darbuotojui

Per kelis mėnesius išbandęs visas parduotuvės darbuotojo pozicijas, vaikinas išvyko į Bulgarijoje „REWE group" valdomą tinklą „Billa". Čia jis susipažino tiek su aukščiausio lygio administracijos veikla ir užduotimis, tiek su finansų departamento darbu. Netrukus vaikinas važiuos tęsti tarptautinės stažuotės į Austriją.

„Visas mūsų grupės įmonių tinklas vadovaujasi vienodais darbo principais, todėl įsilieti į veiklą kitoje šalyje nėra sudėtinga. Taip pat laikomės ir linijinės struktūros – kiekvienas darbuotojas yra vienodai svarbus, gali siūlyti įvairius projektus ir idėjas, kurios tikrai bus išklausytos ir įvertintos. Kaip tik tai man labai patinka", – atskleidžia G. Dirsė.

Gintautas sako, kad labiausiai „Iki" jį motyvuoja palaikanti svajonių komanda ir nuoširdus dėmesys. Pasak jo, itin skatina ir tai, kad dažnai išgirsta kolegų „ačiū". Jis svarsto, kad tapti „Iki" komandos dalimi reikia trijų savybių – būti greitam, atsakingam ir nebijoti imtis pačių įvairiausių projektų.

Prekybos tinklą „Iki" šiuo metu sudaro 234 parduotuvės, kulinarijos gamybos centras bei 3 regioninės kepyklos. Nuolat naujoves diegiantis prekybos tinklas kartu su „Pixevia" Vilniuje atidarė ir pirmąją autonominę parduotuvę su „Iki" prekės ženklu. Tai pirmoji tokia parduotuvė Lietuvoje ir Šiaurės šalyse. Prekybos tinkle dirba beveik 6 tūkst. darbuotojų. Prekybos tinklas taip pat valdo prekių pristatymo į namus startuolį „LastMile" bei nuosavo prekės ženklo elektroninę parduotuvę.