Kaip šios pertvarkos tąsa, pasak posėdyje dalyvavusios SAM viceministrės Aušros Bilotienės Motiejūnienės, numatomas Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų struktūrinių padalinių perkėlimas į Nacionalinio vėžio instituto klinikų patalpas, o NVI moksliniams padaliniams numatomas jungimasis su Inovatyvios medicinos centru.

„Esame derinę galimus abiejų įstaigų darbo optimizavimo variantus, diskutavę dėl lovų skaičiaus perskirstymo, bet ne tokiais mastais, ne tokia skuba ir ne tokiomis priemonėms, kad, gelbstint vieną struktūrą, nukenčia labiausiai prioritetine sritimi turinti būti onkologija, – pasakė Mokslo tarybos posėdyje NVI direktorius prof. Feliksas Jankevičius. – Galimas ir dvigubas Instituto pavaldumas (ŠMM ir SAM), kuris, be abejo, turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau reikia kompromisinių sprendimų, kurie ne griautų, o stiprintų NVI teikiamą aukščiausios kokybės pagalbą onkologiniams pacientams, užtikrintų mokslinės, klinikinės ir pedagoginės veiklos vienovę onkologijos klausimais, visavertę onkologinės pagalbos, prevencijos, diagnostikos ir gydymo strategiją.“

„NVI yra atviras visiems siūlymams ir diskusijoms, susijusioms su onkologinių ligų prevencija ir gydymu, – sako NVI Mokslo tarybos pirmininkas dr. Ernestas Janulionis. – Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad NVI teikiamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos negali būti interpretuojamos kaip atskira NVI misija, nes NVI vykdomų mokslinių tyrimų rezultatai turi būti pritaikomi klinikoje, o onkologiniai pacientai turi gauti aukščiausio lygio, paskutiniais mokslo atradimais pagrįstą gydymą.“

Pasak dr. E. Janulionio, kadangi tai kompleksinė problema, liečianti ne tik NVI, bet ir visas onkologijos srityje dirbančias institucijas ir nevyriausybines organizacijas, tikimės, kad bus suformuota nuosekli valstybinė onkologinės situacijos gerinimo programa ir numatytas jos vykdymo etapiškumas.

„Dalyvaudama susitikimuose užsienyje, ypač pastaruoju metu Briuselyje vykstančiose apvalaus stalo diskusijose, įsitikinau, kad pagrindinis dėmesys yra skiriamas plačiam gydymo spektrui, pacientų srauto intensyvumui ir mokslinei produkcijai, – sako NVI direktoriaus pavaduotoja mokslui ir plėtrai prof. Sonata Jarmalaitė. – Esame vienintelė Lietuvoje specializuota onkologinę pagalbą teikianti įstaiga, kuriai 2013 m. suteikta OECI (Organisation of European Cancer Institutes) akreditacija. Tai labai svarus tarptautinis Lietuvos onkologinės pagalbos įvertinimas.“

NVI klinikų sudėtyje dirba du kompetencijos centrai – prostatos ir krūties vėžio. „Žengiame ta linkme tolyn, bet tam reikalingi biomedicinos srities moksliniai tyrimai, glaudžiai susiję su klinikiniu darbu“, – sako prof. S. Jarmalaitė.

NVI veiklos tikslas yra ne tik gydymas, bet ir aktualių ilgalaikių Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytų onkologijos krypčių ir gretutinių krypčių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros vykdymas, valstybės aukšto tarptautinio lygio mokslinės kompetencijos onkologijos ir gretutinėse kryptyse užtikrinimas, kas labai svarbu šalies ūkio, sveikatos apsaugos ir visuomenės tęstinumui ir plėtrai.
Institutas nuosekliai kelia savo mokslinį lygį ir aktyviai dalyvauja ŠMM vykdomoje valstybinių universitetų tinklo optimizavimo ir valstybinių mokslinių tyrimų institutų veiklos kokybės gerinimo programoje. Kartu NVI yra pasirengęs aktyviai dalyvauti Sveikatos apsaugos sistemos reorganizacijos programoje, kai tokia bus parengta ir pateikta svarstyti.

NVI Mokslo taryba tikisi, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės inicijuotos kertinių valstybės sektorių pertvarkos programos bus gerai parengtos ir aptartos kompetentingose institucijose bei pristatytos visuomenei, kad jos bus vykdomos nuosekliai, laikantis etapiškumo ir leis pasiekti planuotus tikslus, pagerinti reorganizuojamų sektorių veiklą bei pateisinti visuomenės lūkesčius.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės