Įvertinus organų būklę nustatyta, kad transplantuoti tinkami donoro inkstai, kepenys ir ragenos.

Deja, vyro kepenys Lietuvos recipientams netiko, todėl per „Eurotransplant“ organizaciją buvo pasiūlytos užsienio partneriams.

Į pasiūlymą operatyviai atsiliepė Vokietijos organų transplantacijos fondas. Lietingą penktadienį, vidurdienį, Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas D-IHAG, kuris specialiame krepšyje išgabeno ypatingą krovinį – kažkam gyvybę išgelbėsiančias donoro kepenis.

Lėktuvas po maždaug po 2,5 val. nusileido Vokietijoje, Miunsterio oro uoste. Donoro kepenys skubiai išvežtos į Miunsterio universitetinės ligoninės Bendrosios, visceralinės ir transplantacijos chirurgijos kliniką, kur recipientui atlikta kepenų transplantacija.

Šeštadienį Vilniaus universiteto ligoninės Santaros pacientams, sergantiems lėtinėmis inkstų ligomis, klinikose atliktos 2 inkstų transplantacijos.

Donoro organų gabenimas

„Operacijos atliktos sėkmingai dviem recipientams, kurių vienas iš jų inkstų transplantacijos laukė 9-erius metus, o kitas pacientas į recipientų sąrašą buvo įtrauktas prieš keletą savaičių. Abiem atvejais pooperacinė eiga sklandi“, – patvirtino vieną iš transplantacijų atlikęs gydytojas urologas Genadijus Kučinskis.

Organų transplantacijas Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose kartu su NTB koordinuoja Organų transplantacijos koordinavimo centras.

Kauno transplantacijos centre skubiai transplantuota viena donoro ragena, kita kol kas saugoma Audinių banke.

NTB primena, kad šiuo metu Lietuvoje 460 asmenų gyvena viltimi sulaukti širdies, inksto, kepenų, ragenų, plaučių ir kt. organų persodinimo. Donorystė yra verta didžiausios pagarbos, nes žmonėms suteikia galimybę susigrąžinti sveikatą ir vėl džiaugtis gyvenimu.

Kiekvienas pilnametis Lietuvos gyventojas gali išreikšti palaikymą organų donorystei pasirašydamas sutikimą Donoro kortelei gauti. Tai galima atlikti internetu ntb.lt, taip pat visose gydymo įstaigose ir „Eurovaistinės“ vaistinėse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (37)