• Valstybė klaidina visuomenę teigdama, kad priimamos įstatymų pataisos sumažins odontologijos paslaugų kainas pacientams. Licencijavimo procesas neturi jokios įtakos galutinei kainai vartotojams.
  • Odontologų savivaldos sunaikinimas ilgainiui atsilieps teikiamų odontologijos paslaugų kokybei Lietuvoje, kadangi šiuo metu gydytojų odontologų tobulinimusi ir kvalifikacijos kėlimu rūpinasi Odontologų rūmai. Sveikatos apsaugos ministerijai perėmus šias funkcijas, odontologų kvalifikacijos kėlimas taps sunkiau prieinamas dėl biurokratinių trukdžių ir ribotų valstybės išteklių bei nesukurtos kvalifikacijos kėlimo ir privalomo tobulinimosi sistemos.
  • Įstatymų pakeitimai lems didesnį etikos, konkurencijos įstatymų pažeidimų ir visuomenę klaidinančios reklamos atvejų skaičių odontologijos srityje, kadangi šiuo metu Odontologų etikos kodekso, konkurencijos ir sąžiningos reklamos principų laikymąsi kontroliuoja ir užtikrina Odontologų rūmai.
  • Bus galutinai numarintas profilaktikos programų, tokių kaip Nacionalinė burnos sveikatos programa, kūrimas. Šią programą, kuria buvo siekiama užtikrinti burnos ligų profilaktiką visiems šalies vaikams, inicijavo ir parengė odontologų savivaldos organizacijos. Programa net nebuvo pradėta įgyvendinti dėl Sveikatos apsaugos ministerijos atsainaus požiūrio.
  • Sunaikinus odontologijos savivaldą, nebus užtikrintas profesionalus pacientų skundų nagrinėjimas bei saugių ir kokybiškų paslaugų teikimas Lietuvos gyventojams burnos sveikatos srityje.
  • Įstatymo pakeitimo iniciatoriai ne tik užsimojo sunaikinti vienintelį Lietuvos medicinoje sėkmingos odontologų savivaldos modelį, kuris laikomas pavyzdiniu tarptautiniu mastu. Taip pat bus užgniaužtos bet kokios profesinės savivaldos iniciatyvos kitose medicinos srityse.
    Atrodo, kad valstybė tiesiog bijo savarankiškų, savo nuomonę turinčių ir tuo pačiu aukščiausius profesijos standartus puoselėjančių organizacijų, todėl elgiasi agresyviai, neįsiklauso į profesinės bendruomenės nuomonę ir nepaiso fakto, kad odontologų bendruomenės nariai neturėjo jokių nusiskundimų savivaldos veikimu.

Atimdama savireguliacijos svertus iš profesinių bendrijų, kurių veikimas yra svarbus visiems Lietuvos žmonėms, valstybė dar kartą pademonstruoja besaikį ryžtą didinti savo kontrolę visose šalies gyvenimo srityse.

Manome, kad tai – platus žingsnis į bekelę nuo demokratijos kelio Lietuvoje ir jaučiame pareigą atkreipti visuomenės dėmesį į galimas tokio sprendimo pasekmes. Šią mūsų poziciją remia Europos odontologų taryba bei daugelyje ES šalių veikiančios gydytojų odontologų savivaldos organizacijos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (52)