Dauguma studijuoti iš savo gimtųjų vietų atvykusių jaunuolių neskuba domėtis gydymo įstaigomis, kuriose galėtų prisiregistruoti ir prireikus naudotis šeimos gydytojo paslaugomis. Įprastai jaunuoliai apie tai pagalvoja vėlokai – tik sunegalavę. Na, o iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamas šeimos gydytojo paslaugas, kaip ir kiti apdraustieji, jie gali gauti tik toje gydymo įstaigoje, prie kurios yra prisirašę. Jei sveikatos priežiūros įstaigoje pacientas neprisirašęs – jam nemokamai teikiama tik būtinoji pagalba.

Inkstų skausmas

Be abejo, jaunuoliai gali likti prisiregistravę prie gydymo įstaigos ir savo gimtajame mieste. Tačiau prireikus sveikatos paslaugų neatidėliojant, jas patogiau gauti ten, kur studijuojama. Verta žinoti, kad prisirašius naujoje gydymo įstaigoje, iš ankstesnės pacientas automatiškai išbraukiamas. Vadinasi, vos prisirašęs studijų mieste veikiančioje poliklinikoje, studentas nemokamas šeimos gydytojo paslaugas gaus tik joje, o gimtojo miesto poliklinikoje – nebe (išskyrus būtinąją pagalbą).

Kaip prisirašyti į gydymo įstaigą

Profesinių mokyklų moksleiviai ir aukštųjų mokyklų studentai, studijuojantys pagal nuolatinės studijų formos programas, privalomuoju sveikatos draudimu yra draudžiami valstybės lėšomis. Todėl jie, kaip ir bet kurie apdraustieji, gali laisvai pasirinkti polikliniką, medicinos centrą ar šeimos gydymo įstaigą. Ligonių kasų specialistai pataria jiems pasidomėti, kuri gydymo įstaiga bus patogiau pasiekiama, įsikūrusi arčiausiai naujos gyvenamosios vietos. Renkantis sveikatos priežiūros įstaigą raginama įsitikinti, jog ji yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK). Tuomet už joje apdraustajam suteiktas gydymo paslaugas ligonių kasos apmokės iš PSDF lėšų. Sutartis su TLK turinčių visos Lietuvos gydymo įstaigų sąrašą galima rasti čia.

Pasirinkę sveikatos priežiūros įstaigą, jaunuoliai turėtų joje apsilankyti ir prisiregistruoti. Registratūroje teks pateikti prašymą bei pasirinkti šeimos gydytoją. Svarbu nepamiršti ir su savimi turėti asmens tapatybę liudijantį dokumentą – jis yra būtinas. Nustatytos formos prašymą pasirinktai įstaigai taip pat galima pateikti elektroniniu būdu, užtikrinančiu asmens tapatybės patvirtinimą, paštu arba per pasiuntinį (šiuo atveju irgi reikės pridėti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją