dailymail.co.uk rašo, kad neskausmingas gydymas, paremtas ta pačia technologija, kuri padeda suskaldyti inkstų akmenis, skatina naujų kraujagyslių susidarymą. Pirminiai tyrimai rodo, kad šio gydymo sėkmės procentas yra geras.

Gera kraujotaka yra esminis faktorius pasiekiant ir palaikant erekciją. Jeigu kraujagyslės yra siauros – dažniausiai dėl to, kad jas užkemša riebalų dalelės, - penio audiniuose susilpnėja kraujotaka, nes šiame organe kraujagyslės yra labai mažos.

Tokiais atvejais gali padėti gyvenimo būdo pokyčiai ar erekciją skatinantys vaistai, nors jie veiksmingi ne kiekvienam vyrui (manoma, kad jų efektyvumas siekia 80 proc.).

Naujasis nemedikamentinis gydymas paremtas technologija, kuri vadinama ekstrakorporine šoko bangų terapija. Inkstų akmenų atveju, elektros bangos suskaldo akmenis, todėl jie pašalinami iš organizmo natūraliu būdu.

Prietaisas erekcijos disfunkcijai gydyti, primenantis mobilųjį telefoną, naudoja tik dešimtadalį inkstų akmenų skaldymo aparatų galios.
Šis prietaisas buvo sukurtas per tyrimus pastebėjus, kad šoko bangos stimuliuoja kraujotaką pažeistuose širdies audiniuose.

Krūtinės angina sergantiems pacientams toks gydymas skatindavo naujų kraujagyslių susidarymą.

Kaip veikia šoko bangos, iki galo neaišku, tačiau viena teorija teigia, kad elektros bangos padaro audiniams miniatiūrinės žalos, kuri paskatina organizmo gijimo sistemas išskirti junginius, vadinamus augimo faktoriais. Pastarieji skatina naujų kraujagyslių susidarymą.

Vienas gydymo seansas trunka maždaug 20 minučių. Jo metu išskiriama apie 5 tūkst. šoko bangų, keliančių švelnų dilgčiojimą (panašius kiekis bangų naudojamas ir skaldant inkstų akmenis, bet gydant impotenciją jos yra silpnesnės).

Daugumai vyrų skiriami keturi gydymo seansai. Per tyrimą Izraelio Rambamo ligoninėje, paskelbtą žurnale „European Urology“, prietaisas buvo panaudotas gydant 20 vyrų nuo 33 iki 68 metų, kuriuos erekcijos sutrikimai kankino vidutiniškai trejus metus.

Nuo gydymo praėjus šešiems mėnesiams, žymiai pagerėjo erekcijos trukmė ir penio standumas, o pusei tyrime dalyvavusių vyrų nebereikėjo gydymo vaistais.

Per antrą tyrimą, kurį atliko ta pati ligoninė, gydymas šoko bangomis buvo lyginamas su placebo poveikiu. Šiame tyrime dalyvavo 84 vyrai.
Šoko bangomis gydytiems vyrams erekcija žymiai pagerėjo ir buvo triskart stipresnė negu placebu gydytiems vyrams.

Tačiau šis gydymo būdas nepadės tiems pacientams, kuriems erekcija yra sutrikusi dėl nervų pažeidimų, pavyzdžiui, sergant prostatos vėžiu.
Komentuodamas šią technologiją, urologijos chirurgas, profesorius Rajas Persadas iš Bristolio karališkosios ligoninės sakė: „Bet kokie būdai, gerinantys penio kraujotaką, kuri sustiprina ar atkuria erekciją, yra geri, jeigu jie yra neinvaziniai, nes tai labai delikati sritis“.

„Pirminiai rezultatai yra drąsinantys ir rodo, kad tai saugus ir efektyvus gydymo metodas. Turime palaukti ilgalaikių duomenų. Kraujagyslių būklė priklauso nuo daugelio faktorių – diabetas, kraujospūdis ir rūkymas joms daro didžiausią įtaką“.

Tikimasi, kad prietaisas, kurį galima naudoti tik klinikose, pirmą kartą gydymui Didžiojoje Britanijoje bus panaudotas per artimiausią pusmetį.
Tuo tarpu mokslininkai nustatė, kad erekciją sukeliantys vaistai gali padėti pacientams atsigauti po galvos traumų.

Patyrus galvos traumą, dėl kraujagyslių uždegimo ir pažeidimų smegenys negauna pakankamai deguonies ir maistingųjų medžiagų.

Tačiau ankstyvos stadijos tyrimai parodė, kad erekciją skatinantys vaistai, vadinami 5-ojo tipo fosfodiesterazės inhibitoriais, padeda praplėsti kraujagysles, kurios tebėra sveikos. Tai pagerina smegenų kraujotaką ir padeda atsigauti pažeistoms ląstelėms.

Jungtinėse Valstijose netrukus bus atliktas naujas, Nacionalinio sveikatos instituto finansuojamas tyrimas, kurio metu šių vaistų poveikis bus lyginamas su placebo. Vaistai tyrimo dalyviams bus duodami du kartus per dieną aštuonias savaites.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (83)