Gimdos transplantacijos yra naujas dalykas, o pirmas sėkmingas gimdos persodinimas buvo atliktas Turkijoje 2011 metais.

"Vienai tų moterų anksčiau, po gimdos kaklelio vėžio gydymo, buvo pašalinta jos pačios gimda. Kita moteris gimė be gimdos. Abi šios moterys eina ketvirtą dešimtį metų", - sakoma Geteborgo universiteto ir Sahlgreno universitetinės ligoninės pranešime.

"Operacijose, kurios vyko be jokių komplikacijų, dalyvavo daugiau kaip 10 chirurgų. Moterys, kurios gavo gimdas, laikosi gerai, bet yra pavargusios po operacijos", - sakė universiteto akušerijos ir ginekologijos profesorius Matsas Braennstroemas.

"Motinos, kurios padovanojo savo gimdas, jau atsikėlė ir vaikšto, o po kelių dienų galės vykti namo", - pridūrė jis.

Trumpame filmuke, kuris buvo paskelbtas drauge su pranešimu, M.Braennstroemas paaiškina, kad jaunosios moterys dabar turės metus palaukti, o paskui joms bus atliktos dirbtinio apvaisinimo procedūros su jų pačių užšaldytais embrionais.

Pacienčių vardai neskelbiami.

Procedūrų detalės bus paskelbtos per spaudos konferenciją vėliau antradienį.

M.Braennstroemo vadovaujama tyrėjų grupė, kurią sudaro 20 mokslininkų, gydytojų ir specialistų, prie šio projekto dirbo nuo 1999 metų.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)