Žurnalo „Farmacija ir laikas“ vyriausioji redaktorė, LSMU Farmacijos fakulteto prof. Loreta Kubilienė, viena iš Lietuvos metų vaistininko rinkimų organizatorių, pabrėžė, jog šiemet vaistininkų konkursas skelbiamas ypatingų pokyčių šviesoje, akcentuojant ir didžiuojantis, kokia svarbi ir reikšminga sveikatos sistemos dalis yra vaistininkai.

Loreta Kubilienė

„Šiemet rinksime vaistininkus – ambasadorius, vaistininkus, kurie atstovauja savo profesijai aukščiausiu lygiu, - pabrėžė ji. – Lauksime kandidatų, kurie, kolegų vertinimu, labiausiai atlieptų ambasadorystės naratyvą“.

„Technologijų ir farmacijos mokslo progresas - milžiniškas, kuriami nauji skaitmeniniai farmacijos ir sveikatos produktai, o ligos piktėja, farmacijos ir sveikatos priežiūros specialistų trūksta, lietuviai yra viena iš nelaimingiausių tautų, - atkreipė dėmesį LSMU Farmacijos fakulteto dekanė prof. Ramunė Morkūnienė. – Džiaugiuosi, kad pasitikėjimas vaistininko profesija Lietuvoje yra labai aukštas, kad plečiasi vaistininko galimybės dalyvauti asmens sveikatos priežiūros srityje, farmacinėje rūpyboje, sveikatinimo programose. Ir, kas labai svarbu – kad žmonėms reikia vaistininko gyvo kontakto, pokalbio, patarimo“.

Ramunė Morkūnienė

Pirmąkart geriausias Lietuvos vaistininkas buvo išrinktas 2018 metais – juo tapo ir platinos medaliu buvo apdovanota vilnietė Kristina Vaičaitienė („Gintarinė vaistinė“). 2019 metų nugalėtojas – Tadas Labanauskas iš Šiaulių („Gintarinė vaistinė“). Dar po metų, 2020-aisiais, tarptautinė komisija daugiausia balų skyrė ir nugalėtoju paskelbė „Camelia“ tinklo vaistinės vadovą Rimvydą Blyną (Vilnius), o pernai nugalėtoja tapo irgi „Camelia“ tinklo atstovė iš Vilniaus Virgilija Bečelytė.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją