„Atsitiktinumas, aplinkybės, sėkmė ir profesionalus reagavimas – tai tik kelios dedamosios, padėjusios išgelbėti dviejų žmonių gyvybes. Didžiuojamės savo GMP komanda – skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialiste Rūta ir paramediku Tomu. Pagrindinis šios istorijos herojus Tomas Vyzas yra ne tik GMP tarnybos paramedikas, bet ir Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-osios komandos ugniagesys gelbėtojas“, – buvo rašoma greitosios pagalbos feisbuko paskyroje.

Kaip pasakojo paramedikai, buvo eilinis budėjimas: po suteiktos pagalbos miokardo infarkto ištiktai moteriai, kuri buvo pristatyta į Kauno klinikų kardiologijos reanimacijos skyrių, medikai vyko atgal į budėjimo vietą Garliavos miestelyje.

Kauno rajono greitoji medicinos pagalba

„Po kaitrios vasaros dienos, ankstyvą liepos rytą, besibaigiant pamainai, jautėmės gaiviau, mintys sukosi apie poilsį namuose. Netikėtai GMP vairuotojas – paramedikas Tomas atkreipė dėmesį, kad tarp namų mato dūmų stulpą, teigdamas, kad greičiausiai dega namas. Nespėjus nė mirktelėti, Tomas jau įsuko į vieną gatvelę, po to į sekančią, ieškodamas gaisro židinio. Privažiavę arčiau, pamatėme, iš kur sklido dūmai – nuo gatvės atokiau stovinčio gyvenamojo namo dalis degė atvira liepsna.

Persmelkė mintis, kad ankstyvas rytas ir, galimai namo viduje, neįtardami nelaimės, miega žmonės. Džiaugiuosi, kad tą kartą dirbau komandoje ne tik su paramediku, bet ir ugniagesiu-gelbėtoju. Tik Tomo pastabumo ir greitos reakcijos dėka žmonės liko gyvi. Veiksmas vyko žaibišku greičiu, nedelsiant radijo ryšiu, informavau GMP tarnybos dispečerį, kad reikia priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pajėgų.

Tuo metu mano kolega, įjungęs GMP automobilio garsinį signalą, žadino gyventojus, jau spėjęs paskambinti 112 ir PGT kolegoms perteikęs jiems aktualią informaciją dėl gaisro apimties ir privažiavimo. Veikti reikėjo labai greitai. Nekilo abejonių, kad Tomas elgsis atsakingai ir saugiai“, – buvo pasakojama feisbuke.

Kauno rajono greitoji medicinos pagalba

Ankstyvą rytą įjungtas greitosios pagalbos automobilio garsinis signalas pasiteisino – žmonės buvo jau atsibudę, tačiau dar besiblaškantys uždūmintuose kambariuose. Paramedikas Tomas nubėgo į degantį namą, patikrino kiek ten yra žmonių.

Kauno rajono greitoji medicinos pagalba

„Jis saugiai išvedė žmones iš namo ir perdavė mano žinion. Ugniagesiai – gelbėtojai atvyko labai operatyviai ir suvaldė liepsnas. Pagyvenusių namo šeimininkų gyvybei pavojus negrėsė, abiejų žmonių gyvybiniai rodikliai buvo stabilūs, tačiau jie buvo labai išsigandę ir susijaudinę, kad liepsnos sunaikins turtą. Jiems buvo suteikta būtinoji medicinos pagalba – tiektas deguonis ir tuo pačiu teikta psichologinė pagalba. PGT tarnybos pajėgoms suvaldžius ugnį, atvykus artimiesiems, šeimininkai nurimo, pasijuto ramiau, vykti į gydymo įstaigą jiems neprireikė.

Noriu pasidžiaugti ryžtingu ir drąsiu GMP komandos nario paramediko Tomo elgesiu. Jo žinios ir patirtis PGT tarnyboje, leido jam saugiai išvesti žmones iš gaisro židinio. Šis įvykis atskleidė, kad glaudus gelbėjimo tarnybų bendradarbiavimas didina visuomenės saugumą, bet kuriuo paros metu“, – pasakojo paramedikai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)