Pranešime rašoma, kad pedikiūro paslaugos teikimo patalpoje turi būti speciali vonelė kojoms mirkyti, praustuvė ir spintelė, lentynos darbo priemonėms susidėti ir švariems skalbiniams laikyti, kėdės darbuotojui, teikiančiam paslaugas, ir klientui sėdėti.

Dažnai pedikiūro paslaugomis besinaudojančios klientės turėtų žinoti, kad šią grožio paslaugą atliekanti darbuotoja privalo mūvėti vienkartines pirštines. Suteikus minėtą paslaugą, prieš išmetant, pirštinės turi būti šalinamos kaip buitinės atliekos.

„Jeigu procedūros metu bus pažeista klientės oda, atsiras didžiulė tikimybė užsikrėsti įvairiomis odos ligomis. Todėl mūvėdami vienkartines pirštines darbuotojai apsaugos ne tik klientą, bet ir save“, – teigia ŠVSC saugos kontrolės skyriaus vedėja Josana Motiejauskaitė.

Paslaugą atliekantis darbuotojas privalo turėti tiek įrankių komplektų, kad kiekvienam klientui paslauga būtų teikiama prieš tai kitam vartotojui nenaudotais vienkartiniais įrankiais bei dezinfekuotais ir sterilizuotais daugkartinio naudojimo įrankiais.
Pasak J. Motiejauskaitės, jeigu sterilizavimo metu įrankiai supakuojami į specialų popierių, jie turi būti išpakuojami matant klientui, prieš atliekant paslaugą.

„Tie įrankiai, kurie sterilizuojami nesupakuoti, turi būti naudojami tuoj pat po sterilizacijos. Jeigu paslauga atliekama naudojant vienkartinius įrankius, jie taip pat turi būti išpakuojami matant klientui. Klientės turi teisę gauti informaciją, kur ir kaip dezinfekuojami paruošiami instrumentai, kuriais atliekamas pedikiūras. Be to, po kiekvienos klientės apsilankymo privalo būti dezinfekuojama speciali kėdė, skirta pedikiūrui atlikti“, – informuoja visuomenės sveikatos specialistė.

Pedikiūro paslaugas teikiantys darbuotojai turi naudoti vienkartines pirštines, jei tenka atlikti procedūras, kurių metų yra bent mažiausia galimybė kontaktui su krauju (darbuotojo ar kliento). Vienkartines pirštines privaloma keisti po kiekvieno paslaugos vartotojo.

Grožio paslaugas atliekantys darbuotojai negali pakartotinai naudoti kitiems asmenims tų pačių instrumentų, kuriais buvo daromos tatuiruotės, atliekamas permanentinis makiažas, veriami auskarai ar kitos procedūros, kurių metu galimi odos pažeidimai (plaukų skutimas ir pan.).

Visuomenės sveikatos specialistai primena, kad neatsakingai atliekant grožio paslaugas yra didžiulė tikimybė užsikrėsti hepatitu B, C, ŽIV.

Šiomis gyvybei pavojingomis ligomis užsikrečiama, kai tiesiogiai į kraują, pro gleivines ar pažeistą odą patenka užkrėsti organizmo skysčiai, kuriuose viruso koncentracija didžiausia, t. y. per nesaugiai atliktas procedūras (pavyzdžiui: naudojant nesterilius instrumentus, neparuoštus instrumentus naudojant pakartotinai ir t. t.).

Paslaugų vartotojai turi teisę reikalauti, kad grožio salono darbuotojas pateiktų informaciją apie instrumentų valymo, dezinfekcijos ir sterilizacijos būdus, naudojamus kosmetikos gaminius, dažus, papuošalus.

Pastebėjęs, kad darbuotojas pažeidžia higienos reikalavimus, klientas gali kreiptis į Valstybinę visuomenės sveikatos priežiūros tarnybą prie Sveikatos apsaugos ministerijos arba į bet kurį teritorinį visuomenės sveikatos centrą, kad būtų nustatyta, ar grožio salone paslaugos teikiamos tinkamai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)