Ketina atlikti paviršių tyrimą

E. Kalčinskienės teigimu, J. Paukštelio progimnazija nuo atsakomybės nebėga ir prieš problemas neužsimerkia.

„Stengiamės vadovautis taisykle: geriau žinoti, nei ignoruoti. Bet kokioje progimnazijos gyvenimo situacijoje nebijome pažiūrėti tiesai į akis, nes tik tokiu būdu galima ieškoti sprendimų, padėti ar sulaukti pagalbos bei tikėtis teigiamų pokyčių. Jei užsimerktume, ignoruotume, problema niekur nedingtų, tik didėtų, todėl išreiškėme pageidavimą, kad progimnazijoje būtų atliktas paviršių testas“, – paklausta, ar neketinama progimnazijoje atlikti aplinkos tyrimo dėl narkotinių medžiagų pėdsakų, komentavo socialinė pedagogė.

Teigiamų pokyčių artimiausiu metu nemato

Pasidomėjus, ar turi informacijos, iš kur vaikai gali gauti el. cigarečių, pašnekovė teigė tikslios informacijos neturinti, tačiau visų atsakymas dažniausiai būna tas pats.

„Progimnazija bendradarbiauja su Kėdainių rajono policijos bendruomenės pareigūnais, kurie mielai sutinka supažindinti mokinius su teisine atsakomybe, todėl mūsų mokiniai žino, jog elektroninės cigaretės turėjimas ar jos rūkymas – administracinis nusižengimas. Taigi, žinodami, kad padarė teisės pažeidimą, mokiniai nėra linkę atvirai kalbėti, iš kur gauna el. cigaretes, skysčius, tačiau dažniausiai girdimos versijos: vyresni pažįstami nuperka, draugas pavaišino, pasiėmiau iš namų“, – sakė E. Kalčinskienė.

Kalbėdama apie ateitį ir ar apskritai įmanoma sukontroliuoti šią problemą, progimnazijos socialinė pedagogė optimizmu netryško: „Kad ir kaip liūdnai ar pesimistiškai tai skamba, tačiau kol bus vaikams prieinami šie dalykai, sukontroliuoti bus tikrai sunku. Be abejo, nuleisti rankų tikrai negalima ir vaikus privaloma šviesti, nes dalis jų tiesiog pasiduoda „madai“, nežino skysčio sudėties kenksmingų medžiagų.

Norint pamatyti pokyčius, reikalingas glaudus mokyklos bendradarbiavimas ne tik su specialistais ir kitomis įstaigomis, bet ir tėvų įsitraukimas sprendžiant šią problemą. Labai gaila, tačiau kartais tenka susidurti su tėvų abejingumu, priešingomis nuostatomis bei vaikams formuojamu klaidingu požiūriu“.

Elektroninės cigaretės

Rankų nenuleidžia

Paklausta, kaip yra sprendžiama el. cigarečių ar kitų psichoaktyvių medžiagų problema progimnazijoje, socialinė pedagogė kalbėjo: „Progimnazijos vienas iš prioritetų – visapusiška mokinio sveikata, t. y., tiek fizinė, tiek emocinė. Stengiamės ugdyti mokinių savimonę, psichologinį atsparumą aplinkos neigiamiems veiksniams ir suteikti kuo daugiau informacijos.

Mokykloje vykdoma alkoholio, tabako ir kitų psichiką veikiančių medžiagų vartojimo prevencijos programa, kviečiami lektoriai veda paskaitas mokiniams apie elektroninių cigarečių daromą žalą, visose klasėse vykdoma „Lions Quest“ socialinio-emocinio ugdymo programa, kurios vienas iš modulių yra skirtas sveikos gyvensenos skatinimui ir žalingų įpročių prevencijai. Taip pat organizuojami renginiai, viktorinos, akcijos, skirtos atkreipti mokinių dėmesį į žalingų įpročių daromą žalą sveikatai“.