Nuo ŽPV skiepijami visi 11 metų sulaukę vaikai

Iki šiol mergaitės buvo skiepijamos dvivalente ŽPV vakcina, o nuo vasario 1 d. įtraukta devynvalentė ŽPV vakcina ir pradedamas berniukų skiepijimas (bus skiepijami 11 m. vaikai). Atsižvelgiant į tai, kad berniukų skiepijimas pradedamas 2023 m. vasario 1 d., skiepijami tie berniukai, kuriems įsakymo įsigaliojimo dieną yra suėję 11 metų, bet dar nėra 12 metų, t. y. gimę 2011 m. vasario 2 d. ir vėliau. Skiepijimo schemą sudaro dvi ŽPV vakcinos dozės, tarp pirmos ir antros ŽPV vakcinos dozių turi būti ne trumpesnis kaip 6 mėnesių laikotarpis.

Toms mergaitėms, kurioms skiepijimas buvo pradėtas dvivalente ŽPV vakcina, rekomenduojama baigti skiepijimo schemą ta pačia (dvivalente) vakcina. Neskiepytos mergaitės pradedamos skiepyti devynvalente ŽPV vakcina.

Nėščiųjų skiepijimas nuo kokliušo

Besilaukiančių moterų sergamumas kokliušu nesiskiria nuo šios ligos paplitimo tarp suaugusių moterų. Nuo šiol nėščios moterys vakcina su kokliušo komponentu galės pasiskiepyti nemokamai.

Dėl vakcinacijos ir su ja susijusių klausimų nėštumo ir žindymo laikotarpiais rekomenduojama konsultuotis su šeimos gydytoju ar nėštumą prižiūrinčiu gydytoju.

Pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos gali daugiau asmenų

Primenama, kad nuo sausio 11 d. papildytas sąrašas asmenų, kurie gali nemokamai pasiskiepyti nuo pneumokokinės infekcijos. Be apribojimų pasiskiepyti gali visi rizikos grupei priklausantys asmenys, kurie serga bronchine astma ar cukriniu diabetu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės