Kabinete bus vertinama bendra jų sveikatos būklė, psichomotorinė raida, atliekami būtini tyrimai, imunizuojama nuo respiracinio sincitijaus viruso, rašoma pranešime spaudai.

Paprastai rizikos grupės pas specialistus turi lankytis ir yra stebimi kas tris mėnesius iki vienerių metų amžiaus. Iki šiol jie buvo stebimi gydytojo neonatologo ir slaugytojos Neonatologijos klinikos ambulatoriniame skyriuje arba konsultuojami Vaikų ligų klinikoje.

„Naujosios mūsų patalpos yra įrengtos taip, kad kūdikiams ir šeimai būtų patogiau ir saugiau – patogus privažiavimas, atskiras įėjimas, erdvė skirta tik kūdikiui ir jį atlydėjusiems šeimos nariams, kontaktas su kitais ligoniais ar ligoninės lankytojais yra minimalus, todėl mažėja galimybė mažyliui užsikrėsti virusinėmis ligomis, susirgti“ – džiaugėsi Neonatologijos klinikos vadovė profesorė Rasa Tamelienė.

Tikimasi, kad artimiausiu metu prie gydytojų komandos prisijungs kineziterapeutas, psichologas, socialinis darbuotojas – šių specialistų bendradarbiavimas užtikrintų visapusiškesnę pagalbą šeimai.

„Šiai dienai neišnešiotus kūdikius stebime iki vienerių metų amžiaus, tačiau ateityje tikimės stebėjimo periodą prailginti iki mokyklinio amžiaus, nes gimimas anksčiau laiko palieka žymę visam gyvenimui,“ – pasakojo prof. R. Tamelienė. „Mums taip pat labai svarbu stebėti savo mažuosius pacientus, matyti, kaip jie auga, su kokiais sunkumais susiduria, taip gimsta ir mūsų patirtis, žinios ir mes patys galime vertinti savo skiriamą gydymą, matyti savo darbo rezultatus.“

Rizikos grupei priskiriami tie vaikai, kurie naujagimystėje ypač sunkiai sirgo, dėl hipoksijos buvo gydomi taikant terapinę hipotermiją, kurie gimė anksčiau nei 32-ą nėštumo savaitę ir gimę svėrė mažiau nei 1,5 kilogramo. Tokių kūdikių per metus Kauno klinikose gimsta apie 120. Kartu su medikais jais rūpinasi ir organizacijos „Padedu augti“ komanda, kuri papuošė naujas patalpas taip, kad būtų jaukiau iš šilčiau. Neonatologijos klinika ir jos pacientai taip pat dėkoja ir kompanijai Abbvie, pasirūpinusiai kabinetų įranga ir baldais.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją