Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro vadovo (VESOC) sprendimu, reaguojant į sparčiai besikeičiančią naujojo koronaviruso (COVID-19) situaciją pasaulyje, keičiamas atvejo apibrėžimas. Tai reiškia, kad nuo šiol rizikingomis šalimis laikomos Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Vokietija, Prancūzija, Ispanija ir visa Italija, t. y. ne tik 4 regionai, kaip iki šiol.

Nuolat atnaujinamą susirgimų ir mirčių dėl koronaviruso žemėlapį galite rasti čia.

Laikinai, kol baigsis koronaviruso plitimo grėsmė, turėtų būti nerekomenduojama keliauti į šias šalis.

Anot Aurelijaus Verygos, sveikatos apsaugos ministro, vadovaujančio VESOC, svarbu, kad žmonės tinkamai įvertintų rizikas dėl kelionių, juolab, kad visi ne už kalnų mokinių pavasario atostogos.

„Šiuo metu, kai sergamumo naujuoju koronavirusu situacija sparčiai kinta, reikia įvertinti, ar tikrai būtina keliauti į infekcijos paveiktas teritorijas, o gal keliones būtų galima atidėti vėlesniam laikui. Asmeniškai kviečiu žmones itin atsakingai rinktis, ar tikrai verta rizikuoti sveikata ir vykti į paveiktas teritorijas“, – sako ministras A. Veryga.

Keliaujantiems URM rekomenduoja parsisiųsti programėlę „Keliauk saugiai“ ir gauti aktualią konsulinę informaciją, tiesioginius ministerijos pranešimus esant krizinei situacijai užsienio šalyje. Informacija nuolat atnaujinama.

Informuojame, kad atnaujinta, kokioms sąlygoms esant žmogus bus tiriamas dėl koronaviruso infekcijos. Anksčiau galiojusios sąlygos, kad žmogus keliavo paveiktose teritorijose ar turėjo sąlytį su tikėtu ar patvirtintu COVID-19 atveju, papildomos sąlyga, jog galimai sergančiu žmogus laikomas ir tada, kai jam pasireiškia sunki ūmi kvėpavimo takų infekcija (staiga prasideda karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas) ir jam reikalinga hospitalizacija, tačiau nenustatoma šių simptomų priežastis. Paprastai tariant, atmetamos visos kitos galimos diagnozės, visi kiti galimi susirgimai.

Visų keliautojų, grįžusių iš paveiktų teritorijų, ir toliau prašoma registruotis užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) interneto svetainėje pateikiamą anketą bei 14 dienų sekti savo sveikatos būklę. Per šias 14-lika dienų rekomenduojama vengti socialinių kontaktų (nesilankyti viešose vietose, pagal galimybes nesinaudoti viešuoju transportu, stengtis laikytis ne mažiau kaip 2 metrų atstumo nuo kitų žmonių, nesikviesti svečių į namus ir pan.). Nuo šiol izoliacijai namuose (saviizoliacijai) sveikiems ir neturėjusiems sąlyčio su sergančiuoju koronaviruso liga žmonėms nebebus išduodami nedarbingumo pažymėjimai.

Tuo atveju, jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambinti telefonu skubios pagalbos telefonu 112, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus.

Jei per dvi savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą.

Visą informaciją su tiksliomis instrukcijomis, kaip elgtis, trumposiomis SMS žinutėmis gaus visi keliautojai. Svarbu tai, kad skirtingi operatoriai žinutes išsiunčia skirtingu metu, o žinutes gauna visi, kurių mobilieji telefonai buvo gavę pasveikinimo žinutes atvykus į užsienio šalį. Jei keliautojas roamingo paslauga nesinaudoja, žinutės negaus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (252)