„GMP reformos siekis yra didinti paslaugų prieinamumo ir kokybės lygį ir gerinti operatyvumo rodiklį, reiškia pas pacientus nuvykti greičiau. Tai tam, kad nuvyktų greičiau, papildomai yra planuojama įkurti 10 brigadų. Esame įsipareigoję, kad per kitus metus atsiras 10 brigadų“, – ketvirtadienį pranešė O. Vitkūnienė, dalyvavusi Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ susitikime su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu.

„Šiuo metu per vieną mėnesį yra įkurtos 3 papildomos brigados iš turimų resursų – Ramygaloje, Juodkrantėje ir Ariogaloje“, – pridūrė SAM atstovė.

Iki šių metų pabaigos taip pat turi atsirasti papildomos brigadų stovėjimo vietos.

„Iki šių metų pabaigos taip pat yra peržiūrimos brigadų stovėjimo vietos, kurių atsiras papildomai. Tai yra Baisogaloje, Užventyje, Sedoje, Akademijoje, Birštono mieste ir Skaudvilėje“, – teigė O. Vitkūnienė.

Pasak jos, šiuo metu yra prasidėję ir naujų GMP automobilių pirkimai.

„Jau paleisti kvietimai automobilių parko atnaujinimo, vyksta pirmojo etapo pirkimai – apie 60 automobilių tam, kad galėtume užtikrinti sveikatos paslaugų kokybę“, – sakė Asmens sveikatos departamento direktorė O. Vitkūnienė.

Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ susitikime su sveikatos apsaugos ministru A. Dulkiu taip pat buvo aptartas rugpjūtį pradėtas pilotinis pavėžėjimo projektas, sveikatos centrų kūrimas bei problemos, susijusios su skubiu pacientų aptarnavimu.

ELTA primena, kad liepos 1 dieną oficialiai darbą pradėjo naujoji nacionalinė Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba. Atskirai veikusios 48 GMP stotys sujungtos į vieną tarnybą su būstine Kaune.

GMP tarnybai skirtos Europos Sąjungos investicijos siekia apie 50 mln. eurų. Jos bus panaudotos infrastruktūrai ir patalpoms atnaujinti, įskaitant naujus GMP automobilius su modernia įranga, skaitmenizavimui, GMP specialistų mokymams ir GMP vairuotojams perkvalifikuoti.