„Iki šiol atlikti moksliniai tyrimai patvirtina vakcinacijos naudą, kuri nusveria bet kokią prieštaringą informaciją ar galimus šalutinius reiškinius. Patvirtintos vakcinos nuo COVID-19 tiek moteris, tiek vyrus apsaugo nuo šios pavojingos ligos sukeliamų komplikacijų ir dar nenustatytų ateities padarinių“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų gydytoja akušerė ginekologė Raminta Baušytė.

Pasak akušerės ginekologės, ieškant patikimos informacijos apie individualias vakcinacijos galimybes, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją ar atitinkamos srities medicinos specialistą. Nėštumą planuojančioms ir klausimų dėl COVID-19 skiepų turinčioms moterims reikėtų konsultuotis su gydytojais akušeriais ginekologais.

Raminta Baušytė

„Siekiant sukurti efektyvius problemų sprendimus, medicinoje ir farmacijoje pasitelkiamos didelės specialistų grupės, atliekami tyrimai, gilinamasi į anksčiau sukauptą informaciją, taikomos tik tai sričiai būdingos metodikos ir priemonės. Natūralu, kad gaunamas rezultatas gali neraminti visuomenę dėl savo sudėtingumo, kaip yra dėl vakcinų nuo COVID-19. Taip pat buvo ir su kitomis anksčiau išrastomis nuo ligų apsaugančiomis, šiuo metu mums įprastomis vakcinomis ir vaistais“, – paaiškina gydytoja akušerė ginekologė R. Baušytė.

Po vakcinacijos nuo COVID-19 svarbu nepamiršti laikytis bendrųjų asmens apsaugos priemonių naudojimo, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, socialinio atstumo išlaikymo, asmens higienos bei patalpų vėdinimo ir higienos reikalavimų.

Informaciją dėl skiepijimo nuo COVID-19 planuojant nėštumą galima rasti Lietuvos akušerių ginekologų draugijos rekomendacijose, kurias galite rasti čia. Taip pat daugiau informacijos galima rasti čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (68)