„Tylusis“ refliuksas gali sukelti ir stemplės vėžį, vieną sunkiausiai gydomų vėžio formų pasaulyje, sako medikas. „Skrandžio rūgštis ir virškinimo fermentas pepsinas gali pažeisti ne tik jūsų stemplę, bet ir ausis, nosį, ryklę, balso stygas, sinusus, burną ir plaučius“, – vardija A. Unikauskas.

Taip atsiranda įvairių problemų, iš pirmo žvilgsnio visai nesusijusių su refliuksu: kosulys, astma, laringitas ir užkimimas, dantų erozija. Astma, anot gydytojo, viena dažniausių klaidingų diagnozių, nes „tylusis“ refliuksas gali ją priminti.

Padėti sau išvengti „tyliojo“ refliukso galite atkreipdami dėmesį į mitybą. „Jeigu skrandžio rūgštingumas didelis, netinkamas maistas refliukso paprastai nesukelia. Tačiau jei rūgštingumas mažas, maisto pasirinkimas tampa pirmaeilis“, – tikina profesorius.

A. Unikausko teigimu, jei siekiate padidinti skrandžio rūgštingumą, atsisakę perdirbtų maisto produktų, cukraus, kofeino, gazuotų gėrimų žengsite pirmąjį žingsnį geresnės savijautos link. Jei jaučiate rėmenį ar kitus simptomus, nepersivalgykite, venkite didelių angliarūgštės kiekių, nesirenkite labai siaurų drabužių, kurie spaustų.

„Jūsų mityboje turėtų vyrauti sveikieji riebalai, baltymai ir lėtieji angliavandeniai: kiaušiniai, žuvis, daržovės, avokadai, alyvuogės, o mėsą vartokite saikingai“, – pataria A. Unikauskas.

Testas, padėsiantis nusistatyti refliukso sindromo indeksą, ir daugiau informacijos – laidos įraše.

Parengė Indrė Česnauskaitė.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės