„Iš anksto sudarytas gydymo planas ir profesionalų komanda, kurie nuolat rūpinasi vaisiumi, suteikia šeimai ramybės ir saugumo, padeda pasiruošti artėjančiam gimdymui ir naujagimio gydymui“ – pasakoja Kauno klinikų Vaisiaus medicinos centro vadovė, gydytoja akušerė ginekologė doc. E. Machtejevienė.

Eglė Machtejevienė

Šeimą, kuri laukiasi kūdikio su įgimta yda ar patologija, Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje viso nėštumo metu ir pogimdyviniu laikotarpiu, slaugant ir gydant naujagimį, lydi daugiadalykė specialistų komanda.

„Gydytojų komanda prižiūri nėščiąją ir vaisių nėštumo metu, atlieka reikalingus tyrimus, stebi vaisiaus būklę, sprendžia dėl gydymo nėštumo metu ar po gimimo bei gimdymo taktikos“, – pasakoja doc. E. Machtejevienė. Vaisiaus medicinos centre teikiamos kompleksinės diagnostikos ir gydymo paslaugos, jau nėštumo metu suteikiama visa reikiama mokslo įrodymais grįsta informacija, atsakoma į iškilusius klausimus, suteikiama psichologinė parama.

Docentė priduria, kad Akušerijos ir ginekologijos klinikoje moderniausia šalyje ultragarsine aparatūra nėščiosioms atliekami detalūs tyrimai, kurie nustato arba paneigia vaisiaus chromosomų patologiją ir kitas genų ar infekcines ligas.

Nustačius įgimtą vaisiaus anomaliją, Kauno klinikose nėščiąją ir jos šeimą konsultuoja Vaikų chirurgijos klinikos gydytojai specialistai. Jie aktyviai įsitraukia į pacientės konsultavimą ir priežiūrą dar nėštumo metu, kad su šeima aptartų įvairius kylančius klausimus dar iki operacijos, taip sumažinant neaiškumus ir nerimą. Vaikų chirurgai prižiūri ir rūpinasi naujagimiu iki pat operacijos ir po jos.

„Kūdikių operacijos atliekamos tiek atviru, tiek minimaliai invaziniu būdu, kai tai yra įmanoma, – pasakoja Kauno klinikų Vaikų chirurgijos klinikos gydytoja vaikų chirurgė dr. Aušra Lukošiūtė-Urbonienė. – Vienos iš vaisiaus raidos ydų, kurioms esant skubi operacija reikalinga iškart po gimimo, yra stemplės atrezija, įgimta diafragmos išvarža, pilvo sienos defektas, virkštelės išvarža, storosios žarnos anomalijos, įvairūs augliai.“

Aušra Lukošiūtė-Urbonienė

Kauno klinikų Vaikų chirurgai atlieka visas reikalingas pasaulinius standartus atitinkančias naujagimių įgimtų anomalijų operacijas.

Naujagimiai Kauno klinikose operuojami modernioje Neonatologijos klinikos Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus operacinėje. Čia kasmet operuojama apie 50 naujagimių.

„Skyriuje sudarytos sąlygos aktyviam tėvų dalyvavimui naujagimio slaugoje. Jei tik naujagimio būklė leidžia, aktyviai skatinamas ir palaikomas naujagimio maitinimas mamos pienu“, – sako Kauno klinikų Neonatologijos klinikos Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus vadovė dr. Ilona Aldakauskienė. Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje yra visa šiuolaikinė sunkiai sergančių naujagimių gydymui reikalinga įranga, naudojamas pasaulinius standartus atitinkantis gydymas, taikoma individualizuota naujagimio slauga.

Ilona Aldakauskienė

Kalbant apie vaisiaus patologijos gydymą, ypatingai svarbus tarptautinis bendradarbiavimas. Kauno klinikose veikia Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinis centras, vienijantis 25 retų ir nediagnozuotų ligų centrus. Čia pacientams suteikiama naujausia informacija apie retas ligas, rekomendacijas, diagnostikos galimybes bei gydymą pasitelkiant ir tarptautinę Europos retų ligų specialistų pagalbą. Bendraujant su įvairiais specialistais tarptautiniu lygmeniu, tobulinamos tiek gydytojų žinios, tiek užtikrinamos aukščiausio lygio gydymas kiekvienam pacientui.

Kauno klinikų Perinatologijos centras – tai didžiausias Perinatologijos centras Lietuvoje. Šis centras ne tik aptarnauja tris penktadalius Lietuvos teritorijos ir kasmet jo regione gimsta daugiau nei pusė visų Lietuvos naujagimių, bet ir suteikia aukščiausio lygio motinos ir naujagimių priežiūrą. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje įkurtame Vaisiaus medicinos centre diagnozuojamos ir gydomos ypač sudėtingos, retos, kompleksinės patologijos, reikalaujančios daugiadalykio ir personalizuoto požiūrio.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją