„Mados užkulisiai iš pirmų lūpų“ – taip pavadintame renginyje susirinko kelios dešimtys kviestinių svečių, tarp kurių buvo tokios žinomos moterys kaip Agnė Grigaliūnienė, Liucina Rimgailė, Erika Vitulskienė, Deimantė Kazėnaitė, Gretė Brokienė, Kamilė Bukauskaitė, atskubėjo ir visas būrys mados dizainerių – Rimantė Rimgailaitė, Vida Strasevičiūtė, vieno sėkmingiausių pastarojo meto Lietuvos prekės ženklų „Egy Boy“ vienas įkūrėjų Egidijus Praspaliauskas.

Scenoje savo istoriją pasakojo iš Klaipėdos kilusi, Italijoje šiuo metu gyvenanti kostiumo dizainerė, prestižinės mados akademijos „Polimoda“ (Florencija) dėstytoja Marija Popadničenko, kuri konsultuoja tokį mados gigantą kaip „Maxmara“. Marijos pasakojimas apie savo karjerą šiuose mados namuose, taip pat ir patirtis dirbant kitam garsiam italų liukso prekės ženklui „Emilio Pucci“ prikaustė visų susirinkusiųjų dėmesį.

Po jos įspūdžiais, ką reiškia dirbti viename didžiausių Lietuvoje prekės ženklų ir kodėl visas pasaulis pamišęs dėl sportinės aprangos, dalijosi „Audimo“ dizainerė Gertrūda Ramūnaitė. Galiausiai scenoje pasirodė Evelina Guzevičiūtė – šiuo metu Londone gyvenanti mados pardavimų strategė, dirbanti su tokiais mados gigantais kaip „Adidas“ ir su tokiomis aukštosios mados legendomis kaip „The Row“, „Chalayan“ ir „Giambattista Valli“. Su pastarojo ženklo įkūrėju G. Valli Evelina ranka rankon Milane dirbo net visą dešimtmetį.

Šios istorijos naujojo sezono atidarymo renginyje skambėjo neatsitiktinai – jau antrus metus komanda bando atkreipti dėmesį, kad mados verslas yra toks pat sudėtingas kaip ir kiti verslai, ar net sudėtingesnis, todėl sėkmę jame garantuoja ir žinios, ir patirtis, ir strateginis požiūris, o taip pat ir labiau patyrusių kolegų pasakojimai.

„Lietuvoje turime labai daug dizainerių ir mados prekės ženklų, ir visi jie mokosi iš savo pačių patirties ir klaidų. Pernai nusprendėme, kad galime suteikti jiems galimybę apie mados verslo užkulisius sužinoti iš ekspertų – mados pasaulio autoritetų iš užsienio, taip pat ir Lietuvos, - pasakoja pats mados versle ne vienerius metus dirbantis A. Remeika. - Čia mokome verslo strategijos, dalijamės sėkmės istorijomis, duodame verslininkams platformą keistis informacija ir kontaktais. Pas mus dėsto geriausi dėstytojai, savo patirtį atsiveža garsiausi mados pasaulio vardai.“

Jam antrina ir Londone gyvenanti, ten mados startuolių konsultavimo agentūrai vadovaujanti I. Zubavičiūtė: „Pavasarį MVI mokėsi 40 studentų, dėstė 15 lektorių iš Lietuvos ir užsienio, tarp jų ir Britų imperijos ordinu už nuopelnus madai apdovanota Alison Lowe, ilgametė „Burberry“ viceprezidentė Carmela Acampora ir kiti.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt