– Išsirinkti idealų garderobą turinčioms plačius klubus – ne pati lengviausia užduotis. Vienas netinkamas rūbas, ir klubai atrodys dar platesni, nei yra iš tikrųjų. Kokiomis pagrindinėmis taisyklėmis reikėtų vadovautis?

– Pirmoji ir pagrindinė taisyklė – pamilti save. Pernelyg dažnai moterys ieško savo trūkumų ten, kur jų nėra. Kiekviena moteris, kaip ir jos figūra, yra unikali, todėl reikia nustoti stengtis būti panašiomis į kažką ir vaikytis visuomenės kuriamų stereotipų. Reikėtų daugiau dėmesio kreipti į privalumus ir juos akcentuoti, tada netrukdys nei platūs klubai, nei stambesnė šlaunų zona.

Norint vizualiai užmaskuoti klubų apimtis, rekomenduojama:

– Pabrėžti dekoltė zoną, pasirinkus gilesnes iškirptes. Taip ne tik atskleisime krūtinės grožį, bet ir vizualiai pailginsime kaklą, sukursime lieknesnį kūno siluetą. Dėmesys nuo klubų bus nukreiptas į krūtinės zoną.

– Kad sukurtumėme X siluetą, reikia diržu pabrėžti liemenį bei paplatinti pečius specialiais petukais arba didelėmis V formos iškirptėmis.

– Stengtis rinktis šviesesnių spalvų palaidines ir tamsių spalvų kelnes ar sijonus. Tas pats galioja renkantis ir maudymosi kostiumėlius.

– Asimetriškas sijonas lieknina siluetą ir paslepia nereikalingas apimtis klubų zonoje. Galima rinktis sukneles ar sijonus su giliais skeltukais.

– Trikampio figūros savininkės spintoje turėtų būti sujuosiama (susiaučiama) suknelė arba palaidinė.

– Vengti švarkų ir paltų, kurių ilgis baigiasi ties plačiausia klubų linija. Geriausia rinktis tokį ilgį, kuris užmaskuoja plačiausią klubų dalį.

Nerekomenduojama rinktis kelnių, sijonų su papildomomis detalėmis ar kišenėmis klubų zonoje.

Didelė klaida, kai moterys, norinčios paslėpti klubus, renkasi plačias palaidines ir jas dėvi tiesiog palaidas ant kelnių. Tai vizualiai tik prideda papildomų kilogramų. Rekomenduojama palaidinės kraštą užkišti už kelnių. Tokiu atveju parodysime, kad turime dailų liemenį bei ilgas kojas, o palaidinės kraštų sudarytos įstrižos linijos sukurs liekninantį siluetą. Krašto nebūtina įkišti ties kelnių viduriu, puikiai sužaisime, jei tai atliksime ir šone.

– Labai daug diskusijų kelia klostuoti ir pieštuko formos sijonai. Vieni stilistai sako, kad jų reikėtų vengti, kiti – kad tai vienas geriausių pasirinkimų. Ir kaip skaitytojams žinoti, kas teisinga?

– Svarbu tinkamai pasirinktas modelis ir derinimas. Plisuotas sijonas gali būti puikus pasirinkimas, jei figūra – trikampio tipo, nes sukuria A siluetą ir maskuoja klubus. Tačiau sijonas turi būti sunkiai krentančio, o ne plono audinio. Plisavimas turi būti kokybiškas, tvirtas ir tolygus, o ne besipučiantis. Svarbu atkreipti dėmėsi į liemenį: vengti sijonų su guma, nes jie pučiasi, papildomai sudarydami klostes ant klubų. Jei rinktumėmės plisuotą sijoną su platesne, bent 3 cm, juosta, to išvengtumėme ir sijonas puikiai kristų sudarydamas trapecijos formą.

Kalbant apie pieštuko formos sijonus, galioja ta pati taisyklė. Jei audinys standus, neišryškina nereikalingų nelygumų, toks variantas gali būti puikus pasirinkimas trikampio figūros savininkėms. Ypač tinka sijonai aukštesniu liemeniu.

Žinoma, reikia atkreipti dėmesį, kad palaidinės, megztiniai turi būti dėvimi ne ant viršaus, o užkišti už sijono, parodant liemens liniją. Dėvint su švarku, reikėtų nepamiršti diržo. Užsijuosusios diržą vos keliais centimetrais aukščiau liemens, sukursime ilgų kojų iliuziją bei nukreipsime dėmesį nuo klubų.

– Moterys, kurios nori vizualiai sumažinti apimtis, neretai pasirenka skinny (prigludusio) tipo kelnes ir džinsus – kaip manai, tai yra klaida?

– Prigludę džinsai tikrai nesumažins apimčių, veikiau atvirkščiai – parodys, ką turime. Skinny gali būti tinkamas pasirinkimas dėvint kartu su ilgu švarku, ilgais marškiniais ar tunika.

– Sakoma, kad plačių klubų savininkėms jokiais būdais negalima dėvėti džinsų, kurie patrinti klubų srityje. Sutinki?

– Šviesus ruožas tamsiame plote atrodo didesnis ir atvirkščiai. Jei mes renkamės džinsus, kurie patrinti stambiausioje klubų vietoje, žinoma, vizualiai mes ją dar labiau praplatinsime. Norint išvengti šio efekto, rekomenduojama rinktis vienspalvius džinsus.

– Kaip manai, kodėl vis dar taip suabsoliutiname figūros tipus: smėlio laikrodį laikome idealia figūra, o štai trikampio formas – su trūkumais. Galbūt reikėtų formuoti naują požiūrį į moterų kūno linijas?

– Smėlio laikrodžio figūra nuo seno laikoma idealia bei moteriška figūra. Po Christiano Dioro išleistos kolekcijos „New Look“, kurios idėja buvo pabrėžti moters išraiškingą taliją, daugelis moterų ėjo iš proto verždamos liemenį korsetais. Daugelis dizainerių sekė tuo pačiu keliu, kurdami drabužius X formų gražuolėms. Dabar ateina unisex stiliaus laikai, daugėja didesnio dydžio drabužių modelių ir daug dėmesio skiriama stačiakampio tipo figūrai. Bet, norint pabrėžti moteriškumą, visgi grįžtame prie smėlio laikrodžio idealizuojamų formų.

Kita vertus, ne kas kitas, kaip pačios moterys idealizuoja vienokią ar kitokią figūrą ir randa daugybę savo trūkumų. Sustabdykite gatvėje bet kurią moterį ir ji ras, kas jai nepatinka savyje. Gyvename tokioje visuomenėje, kurioje visos norime lygiuotis į kitą, būti geresnės už kitas. Daugelis moterų iš vyrų girdi, kokios jos turi būti. Kartais, sutikus vieną ar kitą klientę, nesuprantu, iš kur jos turi tiek nepasitikėjimo savimi, nors atrodo puikiai. Manau, kalta aplinka. Mes nemokame išsakyti komplimentų, visuomet kažkur skubame, o noras būti panašia į kitą asmenį įspraudžia į kampą.

Žinoti figūros tipų ypatumus – tai galimybė sukurti norimą siluetą, paryškinant ir akcentuojant gražiausias kūno zonas, maskuojant netobulumus. Nereikia bandyti įsisprausti į suknelę, kuri netinka, ar bandyti drastiškai mesti svorį. Pakanka žinoti vizualias gudrybes, kurias pasitelkusios galime koreguoti tai, kas mumyse nepatinka.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos