aA
Jei manote, kad vestuves verta rengti tik vasarą – klystate. Taip, šiltas oras suteikia galimybę šventę organizuoti po atviru dangumi, tačiau rudens-žiemos sezono vestuvės gali pasiūlyti savų privalumų, ypač kalbant apie nuotakos įvaizdį. Jei vasarą dažnos nuotakos galvos skausmas – karščiui atsparus natūraliai atrodantis makiažas bei patvari šukuosena, tai žiemą galima rinktis daugiau skirtingų įvaizdžio variacijų, nevengiant ryškesnių spalvų ar drąsesnių sprendimų.
Žiemos nuotaka
Žiemos nuotaka
© Tomas Juškevičius

Šaltojo sezono nuotakos įvaizdis – be reikalo primiršta ir klišėse įkalinta tema. Įsitikinimas, kad žiemą galima puoštis tik nuo šalčio saugančiais kailiniais – atgyvena. Tiek vasarą, tiek žiemą galima sužibėti ne tik puikia išvaizda, Jūsų asmenybę atspindinčiais stilistiniais sprendimais, bet ir visam gyvenimui liksiančiomis įspūdingomis nuotraukomis.

Išlikite savimi

Makiažo ir šukuosenų meistrė Vytautė Žališkevičiūtė sako, kad sezonas vestuvėms – tiesiog pasirinkimas: tobulas laikas tekėti – tada, kai pasako širdis, o ne orų prognozė. „Žiemos vestuvės – tikrai ne „atsarginis“ ar variantas „iš bėdos“, kaip mano dažna nuotaka, nespėjusi šventės surengti vasarą“, – sako meistrė.

Kartu su stiliste Migle Kazėnaite ir fotografu Tomu Juškevičiumi kūrybinį projektą „Žiemos nuotakos“ pristatanti makiažo ir šukuosenų meistrė nori įkvėpti šaltojo nuotakas vestuvių dieną išlikti savimi, susikurti sau artimą įvaizdį ir netingėti paieškoti ko nors originalaus.

Žiemos nuotakos
Žiemos nuotakos
© Tomas Juškevičius

Jai pritaria ir projekto stilistė Miglė Kazėnaitė, pabrėžianti, kad nuotakos dažnai užmiršta pasitikėti savo nuomone ir skoniu, aklai pasikliauja kitų stiliaus patarimais, o vestuvių dieną tenka nejaukiai jaustis, kad ir pačiame įspūdingiausiame, tačiau ne savo įvaizdyje.

Pagrindinis patarimas nuotakoms, renkantis vestuvių įvaizdį – nepamirškite savo asmenybės ir kasdienio stiliaus pasirinkimų.

„Didžiausia klaida renkantis vestuvių apdarus – juos vertinti kaip aktorės kostiumą, skirtą vaidmeniui pastiprinti. O juk yra visai priešingai, vestuvių diena – tai Jūsų gyvenimo dalis, tad kuo daugiau natūralumo, spontaniškumo ir atsipalaidavimo – tuo smagiau! Jeigu niekad nedėvėjote (ir nenorėjote dėvėti) prabangių kailių boa ar blizgiais kristalais nusagstytų batelių – nedarykite to ir vestuvių dieną.

Šaltuoju metų laikų vykstančios vestuvės gali puikiai apsieit ir be šių dalykų. Pečius pridenkite minkštos vilnos megztuku ar nertiniu, drąsiai aukitės ilgaaulius batus ir nieko nekopijuokite. Juk ši meilės šventė yra jūsų!“, – sako stilistė.

Nuotakos makiažas – gražiausiems bruožams pabrėžti

Tobulas nuotakos makiažas prasideda nuo atidžios odos priežiūros. Svarbu atminti, kad žiemą veido odą veikia šaltis, vėjas, o netinkamai prižiūrima ir neapsaugota ji greičiau sausėja, praranda švytėjimą, glotnumą, gali pradėti rausti, šerpetoti ir t.t.

Odos valymas, drėkinimas ir šveitimas turėtų būti kasdieninės odos priežiūros dalimi, o prieš vestuves verta apsilankyti kosmetologo kabinete, atlikti pagal odos tipą pritaikytas profesionalias veido odos drėkinimo ir valymo procedūras – šventės dieną odą atrodys puikiai.

Renkantis šaltojo sezono vestuvių makiažą verta atkreipti dėmesįį odos tipą, būklę ir šventės planą. Oda reaguoja į temperatūros pokyčius, rausta, todėl svarbu rinktis intensyviai maskuojantį makiažo pagrindą, kuris neleis pasimatyti raudoniui (nušalusiai nosiai, skruostams). Jeigu teks keletą kartų iš šiltos patalpos keliauti į lauką ir atgal (bažnyčia, fotosesija, šventės vieta), tai taps itin aktualu.

Nuotakos makiažas yra skirtas pabrėžti natūralų nuotakos grožį, jokiu būdu ne ją pakeisti. Jis gali būti tiek labai švelnus, vos pastebimas, natūralių tonų, tiek ryškesnis, pagrindiniu akcentu pasirenkant akis arba lūpas.

Nepamirškite – vestuvinis makiažas turi puikiai atrodyti tiek „gyvai“, tiek nuotraukose, tiek video įraše – būtinai atlikite bandomąjį makiažą gerokai prieš vestuves, kad šventės dieną žinotumėte, kokio rezultato galima tikėtis.

Žiemos nuotakos
Žiemos nuotakos
© Tomas Juškevičius

Vestuvės ir makiažo tendencijos – ar reikia jų paisyti? Makiažo meistrė Vytautė primena, kad vestuvės – tai viena diena ir nuotraukos, liekančios visam gyvenimui. „Patariu rinktis kažką elegantiško, klasikinio ir nepavaldaus laiko. Grace Kelly, Kembridžo hercogienė Catherine, Amal Clooney – tai tos nuotakos, kurių makiažus, šukuosenas, sukneles ir puokštes kopijuoja ir kopijuos dar daugelį metų. Taisyklė paprasta: kad nebūtų gėda po dešimtmečio žiūrėti į savo nuotraukas“.

Ar įmanoma vestuvėms pasidaryti makiažą pačiai? „Jei jau Kate Middleton karališkoms vestuvėms dažėsi pati, tai realu ir kitoms!“ – juokiasi makiažo meistrė. – O jei rimtai, šiandien merginos ir moterys turi gerokai daugiau žinių apie makiažą, jam skirtas priemones nei prieš, tarkime, dešimt metų, todėl dažna sugeba puikiai save pagražinti tiek kasdienai, tiek ir svarbesnei progai.

Jei esat tikra, kad šventės dieną jaudulys nesutrukdys ir teptukai nesudrebės – kodėl gi ne? Bet net ir profesionalios vizažistės retai pačios dažosi savo vestuvėms. Nė viena nuotaka nenori nereikalingo jaudulio ir rūpesčių savo svarbiausią dieną!“

Šiek tiek apie šukuosenas

Šaltis „ištraukia“ iš plaukų drėgmę, todėl jie greičiau praranda formą, pučiasi, elektrinasi. Vestuvėms rudenį ir žiemą vertėtų rinktis šukuosenas, kurias galima tvirtai užfiksuoti. Jei norisi palaidų plaukų, rinkitės standžias, ilgai išliekančias garbanas, kurios puoš nuo ryto iki vakaro. Kuodai, pynimai, glotnios uodegos – tinka viskas, kas suteikia tvirtumo jausmą.

Tačiau tvirta šukuosena jokiu būdu nereiškia sulipinto „torto“ ant galvos: jeigu nerimaujate, kad ceremonijai pasirinkta šukuosena bus per oficiali vakarėliui, galite rinktis šukuosenas – transformeres, kurias lengvai galite išleisti, susegti ir taip pati greitai pakeisite šukuoseną.

Žiemos nuotakos
Žiemos nuotakos
© Tomas Juškevičius

Nuotraukos visam gyvenimui

Projekto fotografas Tomas Juškevičius(Detomsign) primena, kad vestuvių nuotraukos ir vaizdo įrašas – viena svarbiausių šventės dalių, juk tai atsiminimai visam gyvenimui! „Šaltuoju metų laiku besituokiantys dažnai pabijo fotografuotis lauke, tačiau miškas, ežeras, gamta – nuostabus fonas Jūsų akimirkos. Tik stebėkite lauko temperatūrą: šalančios raudonos nosys ir ausys tikrai nepapuoš!“.

Nesvarbu, kada Jūsų vestuvės, raskite laiko „gyvam“ pokalbiui su Jūsų fotografu. Labai svarbu, kad nuspręstumėt, kokią istoriją pasakos Jūsų fotosesija. Jeigu Jūsų namuose – remontas arba gyvenate nuomojame neišvaidžiame bute, paieškokite kitos vietos, kurioje galėsite ruoštis vestuvėms. Juk nenorite, kad Jūsų prabangi suknelė kabėtų senoviškų tapetų fone arba makiažo meistras jus grimuotų virtuvėje tarp puodų. Nuotraukose viskas – kaip ant delno!

Išbaigta vestuvių fotosesija – tai akimirkos nuo pasiruošimo šventei iki vėlyvo vakaro, kai pjaunamas tortas, šaunami fejerverkai, vientisa istorija. Galite su fotografu susikurti šventės dienos planą, taip niekas neliks neįamžinta ir bus aišku, kiek papildomo laiko reikės skirti nuotraukoms.

Ir pabaigai – fotografo patarimas, kurį jis skiria visoms besituokiančioms poros. „Kartais fotografuojant vestuves atrodo, kad jaunieji rengia šventę visiems, tik ne sau, o vestuvių dieną tik jaudinasi, ar viskas vyksta sklandžiai“, – stebisi T.Juškevičius. „Juk ne limuzinai, dvarai ar garsus šefas svarbiausi vestuvėse, tai Jūs – mylintys vienas kitą ir trokštantys ta meile pasidalinti su artimiausiais žmonėmis savo šventėje“.

Klasikinė žiemos nuotaka

Aristokratiška, subtili – tai klasikinė žiemos nuotaka, „sniego karalienė“. Makiaže dominuoja šalti atspalviai, blyški matinė oda, pagrindinis akcentas – uogų spalvos lūpos. Jei jos putlios – rinkitės sodrius matinius atspalvius. Lūpas, kurioms trūksta apimties, dažykite jas kreminiais lūpų dažais ar blizgiu.

Žiemos nuotakos
Žiemos nuotakos
© Tomas Juškevičius

Boho nuotaka

Natūralus rusvi tonai, nude akys ir lūpos, švytinti, sveikai atrodanti, įdegusi oda. Boho nuotakai tiks įvairūs netvarkingi laisvi pynimai, garbanos, gyvos gėlės plaukuose bei plaukų aksesuarai.

Žiemos nuotakos
Žiemos nuotakos
© Tomas Juškevičius

„Babyface“ nuotaka

Kaip įmanoma natūraliau atrodanti oda, rausvi skruostai, minimalistinis makiažas ir rausvi akcentai – tai „babyface“ nuotaka ir „nematomas“ makiažas („no makeup-makeup“). Užmaskuojami maži netobulumai, vengiama ryškaus kontūravimo, griežtų linijų, išryškintų antakių, pagrindinis akcentas – sveika, švytinti oda.

Žiemos nuotakos
Žiemos nuotakos
© Tomas Juškevičius

Fotografas: Tomas Juškevičius
Stilistė: Miglė Kazėnaitė
Makiažo ir šukuosenų meistrė: Vytautė Žališkevičiūtė
Modeliai: Maria Biveinė, Raminta Paukštytė ir Vaiva Žymantaitė
Užkulisių video: Matas Dauginis

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Norite garbanotų plaukų? Specialistė patarė, ką daryti, kad jos išliktų kuo ilgiau (7)

Vasara – švenčių laikotarpis, tad plaukų stilistams pats darbymetis. Neretai meistrams tenka...

Revoliucija kovoje su senėjimu: atrado ingredientą, kuris tai daro geriausiai (14)

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės nuolat ieško naujų ir veiksmingų odos...

Kosmetologijos lektorės verdiktas: kokį kremą privalo naudoti skirtingo amžiaus moterys (14)

Daugelis moterų naudoja kremus, tačiau į ką kiekvienai reikėtų atkreipti dėmesį juos...

Saugote odą nuo saulės, bet užmirštate plaukus? Štai kokią žalą nuo saulės patiria plaukai 5 priežastys, kodėl reikia saugoti plaukus nuo saulės

Vasara – laikas, kai gamtoje norisi praleisti kiekvieną laisvą minutę, tačiau su saulės...

Marijos Antuanetės sindromas: paslaptinga būklė, kai pražilstama per vieną naktį (12)

Paskutiniai keli Marijos Antuanetės gyvenimo mėnesiai buvo šiurpūs. 1793 metais buvo panaikinta...

Top naujienos

Bilotaitė: VRM atsižvelgiant į aplinkybes siūlo įvesti nepaprastąją padėtį pasienyje sužaloti du pareigūnai, pildoma (479)

Vidaus reikalų ministerija ( VRM ) antradienį surengė spaudos konferenciją dėl pirmadienio...

Paruošta automobilių taršos mokesčio skaičiuoklė: galima pasižiūrėti, kiek teks mokėti (374)

Aplinkos ministerija parengė Transporto priemonės taršos mokesčio skaičiuoklę, kuri, anot...

Migrantus policija galės uždaryti ir į areštines (190)

Neteisėtai Baltarusijos ir Lietuvos sieną kirtusius migrantus policija galės uždaryti ir į...

NT ekspertas patarė, kokio buto geriau nepirkti: į kokius trūkumus atkreipti dėmesį

Nors NT sandorių skaičius kiek sumažėjęs, bet žmonės vis tiek perka būstus. Kiekvienos...

Dzūkijos vaikų vasaros stovykloje trylikametei netikėtai prasidėjo gimdymas (165)

Vienoje iš Alytaus rajone veikiančių vaikų vasaros stovyklų trylikametei netikėtai prasidėjo...

Seimo komiteto vadovas: esant nepaprastajai padėčiai, sienos perėjimas būtų neįmanomas (206)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto ( NSGK ) vadovas Laurynas Kasčiūnas sako, kad...

Razmuvienė: privalomi skiepai tam tikrų profesijų atstovams turėtų būti įvesti jau dabar (161)

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro ( NVSC ) gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė sako,...

Nutrauktas JAV dominavimas ir rusų šypsenos: pasidabino ir aukso, ir sidabro medaliais (33)

Nutrauktas dar nuo Barselonos olimpinių žaidynių besitęsęs JAV plaukikų dominavimas plaukimo...

Rėžė klausimą sveikatos ministrui: antikūnų testas teigiamas, bet reikia 2 skiepo dozių – kodėl? (1)

Klausimai, susiję su skiepais nuo koronaviruso, kartais sukelia ne vieną galvosūkį. „Delfi“...

Kauno klinikose mirus vyrui bus išgelbėti keli žmonės, tarp jų – ir Vokietijoje

Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB) prie Sveikatos apsaugos ministerijos praneša, kad liepos...