26-oji pagal skirstymą F. Pennetta šeštadienį pirmą kartą „Didžiojo kirčio“ serijos turnyrų istorijoje vykusiame itališkame finale per pusantros valandos 7:6 (7:4), 6:2 įveikė metais jaunesnę tėvynainę 43-ą planetos raketę Robertą Vinči ir tapo vyriausia tenisininke „Atvirojoje eroje“ laimėjusia vieną iš keturių prestižiškiausių sezono turnyrų. F. Pennettai šeštadienį buvo 33 metai ir 199 dienos.

Iki šiol vyriausia buvo kita italė Francesca Schiavone, laimėjusi 2010 metų atvirąsias Prancūzijos pirmenybes būdama 29 metų ir 346 dienų.

Kartu su pagrindiniu prizu F. Pennettai atiteko ir 2000 WTA reitingo taškų bei 3,3 mln. dolerių čekis, o R. Vinči tenkinosi 1300 WTA klasifikacijos taškų bei 1,6 mln. dolerių suma.

Šeštadienį vykusiame vyrų dvejetų varžybų finale nugalėjo dvyliktą reitingą turėję prancūzai Nicolas Mahutas ir Pierre'as-Huguesas Herbertas, finale per 69 minutes 6:4, 6:4 įveikę aštuntą turnyro porą britą Jamie Murray bei australą Johną Peersą.

Abiem Prancūzijos tenisininkams tai pirmasis laimėtas karjeroje „Didžiojo kirčio“ serijos turnyras, taupyklę papildęs 570 tūkst. dolerių čekiu ir „uždirbęs“ po 2000 ATP dvejetų reitingo taškų.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)