Ketvirta pagal pajėgumą čempionate ir WTA reitinge 24-erių rusė Marija Šarapova per 1 valandą ir 27 minutes kitame ketvirtfinalyje 6:2, 6:3 įveikė tautietę Jekateriną Makarovą ir išsaugojo galimybę kitą pirmadienį (sausio 30 d.) susigrąžinti WTA reitingo lyderės poziciją.

P. Kvitova tapo pirma čeke nuo 1991 metų po Janos Novotnos, kuriai pavyko iškopti į Australijos teniso pirmenybių pusfinalį. M. Šarapova visus penkis kartus Australijos čempionate sėkmingai įveikė vienetų ketvirtfinalio etapą, o finale žaidė dusyk.

Kitą čempionato moterų pusfinalio porą sudaro trečia varžybų raketė 22-ejų Viktorija Azarenka iš Baltarusijos ir nugalėtojos vardą ginanti vienuolikta pagal reitingą 28-erių metų belgė Kim Clijsters.

Melburno turnyro bendras prizų fondas yra 26,83 mln. Australijos dolerių.

2-Petra Kvitova (Čekija) - Sara Errani (Italija) - 6:4, 6:4;

4-Marija Šarapova (Rusija) - Jekaterina Makarova (Rusija) - 6:2, 6:3.