Verta paminėti, kad tai buvo pirmosios draugiškos Ispanijos nacionalinės komandos rungtynės išvykoje. Iki šiol keturis kontrolinius mačus savo teritorijoje ispanai laimėjo be vargo: 84:38 sudaužė Kanados kandidatų rinktinę, 85:70 nugalėjo Dramblio Kaulo Krantą, 97:76 triuškino Lietuvos krepšininkus ir 88:68 – tuos pačius slovėnus.

Šįkart rungtynės Liublianoje prasidėjo Ispanijos rinktinei neįprastu būdu – pirmomis minutėmis slovėnai puikiai gynėsi ir neleido varžovams pabėgti. Antrajame ketvirtyje Ispanijos krepšininkai sukrapštė vos 9 taškus, tačiau varžovams atitrūkti taip pat nepavyko.

Ir tik sėkmingesnis žaidimas antroje mačo dalyje bei per pratęsimą leido ispanams pratęsti pergalių seriją kontrolinėse rungtynėse.

Ispanijos rinktinės treneriai šiame mače leido atsipūsti gynėjui Juanui Carlosui Navarro, kurį kamuoja nugaros skausmai.

Slovėnijai taškus pelnė: Sani Bečirovičius 17, Gašperas Vidmaras 12 (6 atk. kam.), Jaka Lakovičius 10, Goranas Dragičius 9, Urošas Slokaras 7 (7 atk. kam.), Primožas Brežecas 5, Hasanas Rizvičius 4 (7 atk. kam.), Boštjanas Nachbaras ir Samo Udrihas po 3, Goranas Jagodnikas 2.

Ispanija: Alexas Mumbru 14, Marcas Gasolis 13 (7 atk. kam.), Rudy Fernandezas 10, Jorge Garbajosa 9, Franas Vasquezas 8, Ricky Rubio ir Fernando San Emeterio (6 atk. kam.) po 7, Jose Manuelis Calderonas 5, Felipe Reyesas 4 (7 atk. kam.), Carlosas Suarezas 2.

Pasaulio krepšinio čempionatas rugpjūčio 28 dieną prasidės Turkijoje.

Slovėnijos krepšininkai A grupėje varžysis su Brazilijos, Kroatijos, Irano, Tuniso ir JAV rinktinėmis, o dabartinių pasaulio čempionų ispanų varžovėmis D grupėje bus Lietuvos, Kanados, Libano, N. Zelandijos ir Prancūzijos komandos.