aA
Devintos Baltijos šalių jaunių sporto žaidynės Brandenburge buvo dosnios Lietuvos sportininkams. Per dvi dienas trukusias varžybas iškovoti 132 medaliai: 27 aukso, 42 sidabro ir 63 bronzos.
Lietuvos delegacija Baltijos šalių jaunių sporto žaidynės (LSFS nuotr.)

Lietuviai Vokietijoje dalyvavo 11 sporto šakų varžybose: imtynių, bokso, dziudo, irklavimo, baidarių ir kanojų irklavimo, lengvosios atletikos, sunkiosios atletikos, plaukimo, futbolo, rankinio ir dviračių sporto. Tarp pusantro tūkstančio dalyvių mūsų šalies atstovų nebuvo tik buriavimo ir tinklinio turnyruose.

Atstumas. 1000 kilometrų – tiek skiria Vilnių ir 75 tūkst. gyventojų turintį Brandeburgą, kuris yra už 60 km nuo Berlyno. Autobusai atstumą iki Brandeburgo įveikė maždaug per 15 valandų.

Delegacija. Lietuviai į Brandeburgą keliavo keturiais autobusais, kurie atvežė 180 sportininkų ir trenerių. Pagal dydį tai buvo didžiausia komanda – keturiais dalyviais didesnė nei Baltarusijos, kuri taip pat vyko į Vokietiją autobusais.

Dalyviai. Į žaidynes kviečiamos dešimties prie Baltijos esančių šalių (įskaitant Baltarusiją) delegacijos, tačiau Brandeburge nebuvo Estijos, Suomijos ir Danijos atstovų.

Didžiausioms šalims atstovauja ne nacionalinės komandos, o regionų rinktinės: Vokietijai – Brandenburgas, Meklenburgas ir Aukštutinė Pomeranija, Lenkijai – Lublinas ir Vakarų Pomeranija, Rusijai – Sankt Peterburgo ir Kaliningrado sritys, Švedijai – Karlštadas.

Organizatoriai. Lietuvos delegacijos kelione rūpinosi Lietuvos sporto federacijų sąjunga (LSFS), dalyvavimui žaidynėse skyrusi 30 tūkst. eurų. Už kiekvieną dalyvį šeimininkams reikėjo sumokėti 100 eurų. Sportininkai buvo aprengti „Hummel“ pagaminta apranga, kuri buvo skirta rinktinei pagal LSFS programą.

Ceremonijos. Atidarymo ceremonija ir vėliavų paradas Brandenburge priminė mokyklos žaidynes, bet po oficialių kalbų pasirodę jėgos akrobatai ir gimnastai iš Berlyno buvo išties aukšto meistriškumo.

Uždarymas. Surengtas didelėje palapinėje lynojant šiltam lietui. Ten Bresto atstovas perėmė žaidynių vėliavą iš vokiečių ir pažadėjo svetingą sutikimą Baltarusijos žemėje. Nors kai kurių šakų sportininkų sekmadienį dar laukė varžybos, diskotekoje jie atrodė ne mažiau energingi nei sporto arenose.

Medaliai sportininkams buvo įteikiami be didesnių iškilmių. Kartais juos ir diplomus iškart po varžybų paduodavo teisėjai, o imtynių varžybose apdovanoti 20 kategorijų dalyvių buvo pakviesta LSFS generalinė sekretorė Agnė Vanagienė.

Gudrybės. Žaidynių šeimininkai labai stengėsi iškovoti kuo daugiau medalių ir ne visada laikėsi garbingo sporto principų.

Irklavimo varžybos vyko Havelio upėje esančioje trasoje, todėl šeimininkai sau pasiskirdavo arčiau upės vidurio esančius 1 ar 2 takus, kuriuose srovė stipresnė. Tačiau keletą kartų vokiečiai pateko į spąstus, kai kita upės puse plaukęs kateris sukeldavo bangą ir ji stipriausiai smogdavo pirmuose takuose irkluojantiems sportininkams. Baidarių varžybose lietuviai vieną aukso medalį gavo tik po pateikto protesto, nes iš pradžių nugalėtoju buvo paskelbtas baltarusis.

Bokso turnyre lietuvius vieną po kito guldė vokiečiai. Ne tiesiogine prasme, bet pagal rezultatus. „Jei nori įveikti vokietį, turi būti aiškiai geresnis. Esant nežymiai persvarai pergalės skiriamos vokiečiams“, - kalbėjo Lietuvos boksininkai. Geriausiai pasirodę du lietuviai pelnė sidabrą.

Karštis. Termometro stulpeliai šeštadienį ir sekmadienį pakildavo iki 38 laipsnių karščio. „Tai bus karščiausios Baltijos žaidynės per visą istoriją“, - kalbėjo vokiečiai per atidarymo ceremoniją. „Viskas buvo gerai, bet šilumos rankenėlę pasukote per stipriai“, - per uždarymą dejavo šiauriečiai švedai.

Lietuvos delegacija buvo atsivežusi tris medikus, kurie buvo paskirti į rizikingiausių sporto šakų varžybas.

Pakelti karštį lengviau buvo irkluotojams ir uždarose patalpose vykusių varžybų dalyviams, o kitiems reikėjo saugotis saulės smūgio. Futbolo turnyre vietoje planuoto vieno kėlinio po 30 minučių buvo žaidžiami du po 15 min. su vandens pertrauka.

Nesklandumai. Brandeburge trūko didesnių organizacinių pajėgų, todėl ne kartą sportininkai ilgai laukė autobusų, kad grįžtų į viešbutį. Jei vokiečiai būtų pasitelkę būrį draugiškų savanorių, viskas būtų klostęsi sklandžiau. Deja, šeimininkai laikėsi principo ką nors nuspręsti tik gavus vadovų palaiminimą.

Lietuvos delegacijai trūko iš anksto užsakytų apie 20 akreditacijų kortelių. Tai netapo kliūtimi dalyvauti varžybose, bet dalis sportininkų ir trenerių jautėsi nuskriausti.

Žaidynės. Pirmos Baltijos jaunių žaidynės buvo surengtos 1999 metais Meklenburgo ir Aukštutinės Pomeranijos žemės iniciatyva. Kas dvejus metus jos rengiamos vis kitoje šalyje ir apkeliavo Vokietiją, Lietuvą (2003 metais), Lenkiją, Švediją, Daniją ir Rusiją.

Teisę rengti 2017 metų žaidynes gavo Brestas (Baltarusija), o į 2019 metų žaidynes ketina pretenduoti ir Lietuva.

Lietuvos sportininkai, užėmė prizines vietas

BAIDARIŲ IR KANOJŲ IRKLAVIMAS (14 sportininkų; 2 treneriai; I vietos – 1; II – 9; III – 6)

I vieta: Lukas Šakalys (vienv. b. 200 m).
II vieta: Ieva Vaitiekūnaitė (vienv. b. 200 m), Evelina Serafinaitė (vienv. k. 200 m ir 500 m), Jelizaveta Jermakova (vienv. k. 200 m ir 500 m), Evelina Serafinaitė ir Jelizaveta Jermakova (dviv. k. 200 m ir 500 m), Jelizaveta Jermakova ir Ilja Davidovskis (miš. dviv. k. 200 m).
III vieta: Jegoras Klimentjevas (vienv. b. 200 m ir 1000 m), Lukas Šakalys ir Ieva Vaitiekūnaitė (miš. dviv. b. 200 m), Lukas Šakalys (vienv. b. 1000 m), Titas Puzeckas (vienv. k. 200 m).

BOKSAS (9 sportininkai; 2 treneriai, 1 teisėjas; I – 0; II – 5; III – 4)

II vieta: Julius Pieckis (46 kg), Dainoras Paukštis (52 kg), Rokas Vaitkaitis (60 kg), Andrius Šapas (75 kg), Marekas Korolkovas (+80 kg).
III vieta: Faustas Galdikas (50 kg), Eividas Avižonis (63 kg), Tautvydas Čepauskas (66 kg), Lukas Petrauskas (70 kg).

DVIRAČIŲ SPORTAS (6 sportininkai; 2 treneriai; I – 3; II – 3; III - 0)

I vieta: Kotryna Vaičytė (grup.), Regina Steigvilaitė (kriteriumas), Sijandras Šereiva (kriteriumas).
II vieta: Monika Rastauskaitė (kriteriumas), Monika Rastauskaitė (grup.), Sijandras Šereiva (grup.).

DZIUDO (11 sportininkų; 2 treneriai; I – 1; II – 4; III – 5)

I vieta: Airidas Genys (66 kg).
II vieta: Simona Šileikaitė (44 kg), Justina Kmieliauskaitė (+70 kg), Dariušas Rogoža (60 kg), Mangirdas Matiukas (50 kg).
III vieta: Dalia Mackonytė (63 kg), Ema Šianiauskaitė (57 kg), Simonas Broga (55 kg), Deivis Čiaučionas (81 kg), Tomas Kurauskas (+81 kg).

FUTBOLAS (31 sportininkas; 6 treneriai III – 2)

III vieta: merginų ir vaikinų komandos.

IMTYNĖS (11 sportininkų; 4 sportininkai; I – 1; II - 6; III - 0)

I vieta: Svajūnas Šakys (lais.; 50 kg).
II vieta: Kamilė Gaučaitė (70 kg), Gytis Jovaiša (lais.; 58 kg), Dominykas Valiušis (lais.; 69 kg), Mantas Adomaitis (lais.; 85 kg), Dmitrijus Parechelašvilis (gr.-rom.; 63 kg), Arminas Lygnugaris (gr.-rom.; 69 kg).

IRKLAVIMAS (16 sportininkų, 5 treneriai; I – 0; II – 2; III – 5)

II vieta: Raminta Morkūnaitė (lengvo svorio vienvietė), Gytis Olekas (lengvo svorio vienvietė).
III vieta: Evelina Butrimavičiūtė (vienv.), Eglė Bezubovaitė ir Laurita Nemeravičiūtė (porinė dviv.), Karolis Liukonis ir Paulius Černevičius (porinė dviv.), Deimantė Vadeikaitė, Gedvilė Česnavičiūtė, Kamilė Kralikaitė, Gabija Vogulytė (pav. keturv. be vair.), Arnas Kazlauskas, Julius Samoška, Mantas Kazlauskas, Tomas Kanapickas (pav. keturv. be vair.).

LENGVOJI ATLETIKA (12 sportininkų, 2 treneriai; I – 6; II – 3; III - 5)

I vieta: Monika Šaltenytė (800 m; 2.16.35), Beatričė Juškevičiūtė (80 b/b; 12.84/ 100 m; 12.55), Tomas Šabašinskas (diskas; 54.13), Algirdas Strelčiūnas (tolis; 6.83), Austėja Kavaliauskaitė (3 km sp.ėj.; 15.12.06).
II vieta: Erikas Mickevičius (3 km sp.ej.; 14.44.43), Vėjūnė Maceikaitė (aukštis; 1.69), Enrika Ragainytė (tolis; 5.70).
III vieta: Ugnė Makarevičiūtė (rutulys; 12.97/ ietis 37.43), Kotryna Petrutytė (3000 m; 11.17.39), Deimantė Bedalytė (300 m; 41.38), Eduardas Rimas Survilas (800 m; 2.05.46).

PLAUKIMAS (10 sportininkų; 2 treneriai; I – 11; II – 7; III – 6)

I vieta: Estafetė (miš. l. st.; komb. 8x50 m), Ieva Jacevičiūtė (200 m kompl.), Rokas Juozelskis (200 m nugara), Darijus Astrauskas (50 m l. st.; 100 m l. st.), Algimantas Rafanavičius (50 m krūtine), Paulius Martinkėnas (50, 100 ir 200 m peteliške, 50 m nugara).
II vieta: Ieva Jacevičiūtė (50 m peteliške), Anastasija Rogožina (50 m nugara), Rokas Juozelskis (100 m nugara), Erikas Kapočius (100 ir 200 m krūtine, 200 m kompl.), Tomas Sungaila (200 m l. st.).
III vieta: Ieva Jacevičiūtė (100 m peteliške, 50 m l. st.), Anastasija Rogožina (100 ir 200 m nugara), Gabija Dilytė (100 ir 200 m l. st.).

RANKINIS (12 sportininkų, 2 treneriai; II – 1)

II vieta: vaikinų komanda.

SUNKIOJI ATLETIKA (10 sportininkų; 2 treneriai; I – 4; II – 2; III - 3)

I vieta: Monika Stančiūtė (69 kg), Viktorija Jankūnaitė (+69 kg), Lukas Liulaitis (85 kg), Edvinas Mikalauskas (77 kg).
II vieta: Lukas Kordušas (69 kg), Mindaugas Janulevičius (77 kg).
III vieta: Radvilas Jarašiūnas (56 kg), Mindaugas Rimkus (62 kg), Einaras Butkus (69 kg).

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Olimpinio prizininko žudikai ilgam patupdyti už grotų

Dviem vyrams, pripažintiems kaltais dėl kazachų čiuožėjo Deniso Teno nužudymo, ketvirtadienį...

Lietuvos 20-mečių ledo ritulio rinktinė nugalėjo ispanus įvarčių vaizdo įrašas

Taline (Estija) vykstančio pasaulio jaunimo (iki 20 metų) ledo ritulio čempionato II diviziono A...

Geriausias Lietuvos regbio-7 žaidėjas Bagužis: tikiuosi, kad užkursime pirtį Portugalijai

Geriausiu 2017 metų Lietuvos regbio-7 žaidėju buvo pripažintas Domantas Bagužis . Pirmą kartą...

Po ilgos pertraukos į Šiaulius grįžta Lietuvos imtynių čempionatas

Savaitgalį Šiauliuose po ilgos pertraukos vyks Lietuvos imtynių čempionatas. Graikų-romėnų...

Luisvilio tarptautinis oro uostas bus pavadintas bokso legendos Muhammado Ali vardu (7)

Luisvilio tarptautinis oro uostas JAV Kentukio valstijoje bus pavadintas bokso legendos Muhammado Ali...

Top naujienos

Teismas nusprendė: Naujosios Zelandijos pora į gimtinę grįžo be 9-metės (131)

Vilniaus apygardos teismas trečiadienio popietę paskelbė Naujosios Zelandijos porai nepalankų...

Karbauskis jau svarsto, kas galėtų pakeisti Skvernelį premjero poste (480)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis įsitikinęs –...

Dakaro ralis įveiktas – į Lietuvą bus parvežti net du rekordai atnaujinta 17.48 val. (313)

Trumpesnis, tik vienoje valstybėje vykstantis, tačiau toks pats sunkus ir kankinantis – toks...

Sociologas išskyrė Skvernelio bruožą, kuris jį išskiria iš kitų kandidatų (543)

Sociologas, visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys...

Tokia proga gėda nepasinaudoti: galite nusipirkti namą vos už vieną eurą (13)

Ieškantiems būdo, kaip pasimėgauti kuo didesniu kiekiu saulės spindulių ir gauti vitamino D,...

Vilniuje trūko vamzdis: dėl smegduobės pavojaus uždarytas eismas judrioje gatvėje žadama atnaujinti eismą iki penktadienio ryto (84)

Sausio 17 d., apie 16.23 val., Vilniuje, Žemaitės g., trūko vandentiekio vamzdis.

Jasikevičius – apie amerikietišką „Panathinaikos“, atgimusį Lekavičių ir rūbinės lyderius (14)

Drastiškos žiemos permainos Atėnų „Panathinaikos“ stovykloje atnešė naujų galvosūkių...

Kaip karjeros aukštumas mato Aurelijus Katkevičius: būkite nuogi, žmonės jaučia falšą (10)

Žurnalistas, žurnalo „Verslo klasė“ redaktorius ir tinklaraštininkas Aurelijus Katkevičius...

Aukštas rusų saugumo pareigūnas: Ukraina greitai gali netekti savo valstybingumo (574)

„Valdžia Kijeve daro viską, kad suskaldytų Ukrainą “, – tvirtina Rusijos Saugumo...