Tačiau 27-erių kaunietis bendroje įskaitoje užėmė tik 46-tą vietą ir į pusfinalį nepateko. 24-erių R. Šalčius atstumą nuplaukė per 53,20 sek. ir liko 58-tas.

V. Janušaičiui iki pusfinalininkų šešioliktuko pritrūko lygiai 1 sek., o R. Šalčiui – 1,44 sek.

Greičiausiai atrankoje plaukė 25-erių serbas Miloradas Cavičius. Jo laikas – 50,56 sek. Daugkartinis olimpinis čempionas amerikietis Michaelas Phelpsas buvo trečias (50,90 sek.).

Kvalifikacijoje dalyvavo 156 sportininkai.

Vyrų 50 metrų plaukimo laisvuoju stiliumi atrankos varžybose Lietuvos sportininkai į pusfinalį taip pat nepateko. 24-erių Paulius Viktoravičius distanciją įveikė per 22,55 sek. ir tarp 209 dalyvių užėmė 35-ą vietą. Iki pusfinalininkų šešioliktuko jam pritrūko 0,51 sek.

Tuo metu 19-metis Mindaugas Sadauskas baseine sugaišo 22,91 sek. ir buvo 50-tas. Norint iškopti į kitą etapą 50 metrų jam reikėjo įveikti bent 0,87 sek. greičiau.

Kvalifikacijoje geriausiai pasirodė brazilas Cesaras Cielo Filho, atstumą nuplaukęs per 21,37 sek. ir 0,32 sek. pagerinęs ankstesnį PAR plaukiko Rolando Schoemano čempionatų rekordą.

Savo pasirodymą moterų 50 metrų plaukimo peteliške varžybose jau atrankoje baigė 18-metės Aistė Dobrovolskaitė ir Gritė Apanavičiūtė. Pastaroji distancijoje sugaišo 28,38 sek. ir galutinėje rikiuotėje užėmė 62-ą vietą, o A. Dobrovolskaitė atstumą nuplaukė per 28,62 sek. ir buvo 65-ta.

Iki pusfinalininkių šešioliktuko G. Apanavičiūtei pritrūko 2,02 sek., o A. Dobrovolskaitei – 2,36 sek.

Varžybose dalyvavo 132 plaukikės, o sėkmingiausiai pasirodė švedė Therese Alshammar. 31-erių sportininkė užfiksavo 25,44 sek. laiką ir 0,36 sek. pagerino dvejus metus gyvavusį savo pačios planetos čempionato rekordą.

Penktadienio vakarą 20-metis Giedrius Titenis dalyvaus 200 metrų plaukimo krūtine finale. Pusfinalyje Lietuvos sportininkas pagerino Lietuvos rekordą ir užėmė 5-tą vietą.