„Vivus Finance“ ir DELFI kviečia dalyvauti balsavime ir padėti išrinkti geriausius 2023 m. „LTU Aquatics“ sportininkus, trenerius ir komandą.

Rinkimuose – penkios nominacijos ir virš trijų dešimčių nominantų.

Kas taps nugalėtojais, nulems DELFI skaitytojų, „LTU Aquatics“ meistriškumo komisijos ir vykdomojo komiteto narių balsai.

Savo balsą už favoritus atiduoti jau galite dabar. Balsavimas tęsis iki sausio 21 dienos. Nugalėtojai bus paskelbti sausio 26 d.

Susumavus praėjusių metų rezultatus ir pasiekimus, laureatams tradiciškai taip pat bus įteiktos ir Metų meistriškumo centro, Metų rekordininko ir Metų proveržio statulėlės bei specialus apdovanojimas „Už gyvenimo nuopelnus“.

Savo balsą galite atiduoti čia:

„2023 metais „LTU Aquatics“ šeima džiaugėsi medalių gausa tiek Europos, tiek ir pasaulio čempionatuose. Visi nominantai, kuriuos pateikėme balsavimui ir apdovanojimams, verti atskiro dėmesio ir pagyrimų.

Pagarbos vertas kiekvienas daug valios, užsispyrimo, kantrybės ir daug sunkaus darbo įdėjęs sportininkas ir treneris. Juk gerai žinome, kad sunkiausia yra įveikti ne varžovą, o patį save“, – palaikyti nominantus kviečia „LTU Aquatics“ prezidentas Saulius Binevičius.

NOMINACIJOS IR NOMINANTAI

METŲ SPORTININKAS

• Martynas Lisauskas – šuolininkas į vandenį / Europos jaunimo čempionate iškovojo sidabro (1 m tramplino rungtyje) ir bronzos (3 m tramplinas) medalius.
  • Džiugas Miškinis – plaukikas / Lietuvos plaukimo atviruose vandenyse 10 km distancijos čempionas, gerino šalies plaukimo rekordus.
  • Danas Rapšys – plaukikas / Europos čempionate (25 m baseine) iškovojo vieną sidabro (400 m laisvu st.) ir du bronzos (200 m laisvu st., 200 m kompl. b.) medalius, yra įvykdęs du olimpinius OQT normatyvus (200 ir 400 m laisvu st.).
  • Aleksas Savickas – plaukikas / pasaulio čempionate užėmė 11 vietą 200 m krūtine rungtyje, yra įvykdęs olimpinį OQT normatyvą (200 m krūtine).
  • Andrius Šidlauskas – plaukikas / pasaulio universitetų žaidynėse iškovojo bronzą 100 m krūtine rungtyje, pasaulio čempionate užėmė 14 vietą, Europos čempionate (25 m baseine) užėmė 9 vietą 100 m krūtine rungtyje.

METŲ SPORTININKĖ

• Kamilė Ilijonskytė – plaukikė, Lietuvos plaukimo atviruose vandenyse 10 km distancijos čempionė, daugkartinė plaukimo maratonų nugalėtoja.
  • Rūta Meilutytė – plaukikė, dukart pasaulio čempionė (50 m ir 100 m krūtine rungtyje), pagerino planetos rekordą (50 m krūtine), yra įvykdžiusi olimpinį OQT normatyvą (100 m krūtine).
  • Smiltė Plytnykaitė – plaukikė, Europos jaunimo čempionė, iškovojusi auksą 100 m laisvu stiliumi rungtyje, gerino Lietuvos rekordus.
  • Kotryna Teterevkova – plaukikė, triskart pasaulio universitetų žaidynių čempionė (50 m, 100 m ir 200 m krūtine), pasaulio čempionate užėmė 6 vietą, įvykdė du olimpinius OQT normatyvus (100 m ir 200 m krūtine), gerino Lietuvos rekordus.
  • Vita Šlajūtė – šuolininkė į vandenį, Europos žaidynėse užėmė 20 vietą 1 m tramplino rungtyje, o sinchroninių šuolių nuo 3 m tramplino rungtyje užėmė 8 vietą.

METŲ TRENERIS

• Paulius Andrijauskas – plaukimo treneris, prisidėjo prie nacionalinės jaunimo rinktinės lyderių pasiruošimo svarbiausiems metų startams, tarptautinėms varžyboms paruošė Europos jaunimo čempionato prizininką Tajų Jušką, Džiugą Miškinį ir kitus sportininkus.
  • Kęstutis Autukas – šuolių į vandenį treneris, tarptautinėms varžyboms paruošė Europos jaunimo čempionato prizininką Martyną Lisauską, Sebastian Koneckį ir kitus sportininkus.
  • Tadas Duškinas – plaukimo treneris, svarbiausiems metų startams paruošė nacionalinės rinktinės lyderę, pasaulio čempionę ir planetos rekordininkę Rūtą Meilutytę.
  • Paulius Povilionis – plaukimo treneris, prisidėjo prie nacionalinės rinktinės lyderių Dano Rapšio ir Andriaus Šidlausko pasiruošimo svarbiausiems metų startams.
  • Kęstutis Steponavičius – plaukimo treneris, prisidėjo prie nacionalinės jaunimo rinktinės lyderių pasiruošimo svarbiausiems metų startams, tarptautinėms varžyboms paruošė Europos jaunimo čempionę Smiltę Plytnykaitę ir kitus sportininkus.

METŲ TRENERĖ

• Jurga Dimšienė – dailiojo plaukimo trenerė, tarptautinėms varžyboms paruošė Luknę Liandzbergaitę ir Miglę Dambrauskaitę bei kitas sportininkes.
  • Mintara Labanauskienė – plaukimo trenerė, prisidėjo prie nacionalinės jaunimo rinktinės lyderių pasiruošimo svarbiausiems metų startams, tarptautinėms varžyboms paruošė Europos jaunimo čempionato prizininkus Roką Jazdauską, Kristupą Trepočką ir kitus sportininkus.
  • Ina Paipelienė – plaukimo trenerė, prisidėjo prie nacionalinės rinktinės lyderių Dano Rapšio ir Andriaus Šidlausko pasiruošimo svarbiausiems metų startams.
  • Dovilė Pocienė – plaukimo trenerė, prisidėjo prie nacionalinės jaunių rinktinės pasiruošimo svarbiausiems metų startams, tarptautinėms varžyboms paruošė Patriciją Geriksonaitę, Emiliją Pociūtę ir kitus sportininkus.
  • Jurga Simanavičienė – šuolių į vandenį trenerė, tarptautinėms varžyboms paruošė Urtę Valeišaitę, Vitą Šlajūtę ir kitus sportininkus.

METŲ KOMANDA

• Luknė Liandzbergaitė ir Miglė Dambrauskaitė – dailiojo plaukimo duetas, Europos jaunimo čempionate užėmė 15 vietą laisvojoje ir techninėje programoje.
  • Urtė Valeišaitė ir Vita Šlajūtė – šuolių į vandenį duetas, Europos žaidynėse sinchroninių šuolių į vandenį nuo 3 m tramplino rungtyje užėmė 8 vietą.
  • Kristupas Trepočka, Kiril Stepanov, Tajus Juška ir Rokas Jazdauskas – plaukimo estafetė, Europos jaunimo čempionate iškovojo bronzos medalius 4 x 100 m laisvu st. rungtyje.
  • Sylvia Statkevičius, Patricija Geriksonaitė, Marija Romanovskaja ir Smiltė Plytnykaitė – plaukimo estafetė, pasaulio jaunimo čempionate užėmė penktą vietą 4 x 100 m laisvu st. rungtyje.
  • Rokas Jazdauskas, Kristupas Trepočka, Smiltė Plytnykaitė ir Sylvia Statkevičius – plaukimo estafetė, pasaulio jaunimo čempionate užėmė penktą vietą 4 x 100 m laisvu st. rungtyje.