Rungtynės su varžovu iš Rusijos prasidėjo gana vangiai, tačiau jau po kelių minučių žaidimas tapo aktyvesnis. 8-ą minutę už pakištą koją buvo nubaustas „Balticos“ žaidėjas Konstantinas Isaevas. Netrukus 2 minučių baudą gavo ir rusų puolėjas Filipas Bobroskinas. Rungtynių tempas buvo gana nedidelis, mažai metimų į vartus.

17-ą minutę pavojingą ataką suorganizavo „Zelenograd“ ekipa. Nors ritulys ir atsidūrė vartuose, tačiau teisėjai nusprendė peržiūrėti vaizdo įrašą, po kurio įvartis nebuvo užskaitomas. Už sutrukdytą ataką išjudinant vartus, 2 min. baudą gavo lietuvių puolėjas Janas Slivka. Rusų ekipos žaidėjams niekaip nepavyko susitelkti „Balticos“ aikštės pusėje. 19-ą minutę už varžovo laikymą rankomis nubaustas šeimininkų žaidėjas Borisas Rejžekas. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių (0:0).

Antrojo kėlinio pradžioje už pakištą koją 2 min. baudos gavo „Balticos“ puolėjas Ilja Mašencovas. Varžovams žaidėjų persvara pasinaudoti nepavyko. Po minutės baudą gavo ir svečių žaidėjas Dmitrijus Suvorovas. Pavojingai varžovų vartus atakavo Filipas Ondračekas, tačiau rusų vartininkas atrėmė smūgį. 29-ą min. „Zelenograd“ žaidėjai atsakė pavojinga ataka, tačiau tąkart lietuvių vartus išgelbėjo Vladislavas Kuzminas.

„Baltica“ apgulė rusų vartus. 31-ą minutę baudą gavo varžovas Egoris Vlasovas. 26-ą minutę už spyrį keliu iki rungtynių pabaigos pašalintas „Balticos“ gynėjas Petras Lintemeras. Varžovai surengė kelias labai pavojingas atakas, tačiau vartus ir vėl išgelbėjo „Balticos“ vartininkas.

38-ą minutę „Zelenograd“ ekipai pavyko pasinaudoti kiekybine žaidėjų persvara aikštėje ir pelnyti pirmąjį įvartį. Po A. Kurtanidzės ir A. Nikitino perdavimų ataką sėkmingai užbaigė rusų gynėjas Michailas Orlovas (0:1). Kėlinio pabaigoje 2 min. baudos užsidirbo svečių žaidėjas Antonas Buchancevas. Antrasis kėlinys baigiasi minimalia varžovų persvara.

Trečiojo kėlinio pradžioje iniciatyva priklausė svečiams. 42-ą minutę po Filipo Bobroskino perdavimo įvartį pelnė rusų puolėjas Amiranas Kurtanidzė (0:2). Tačiau šeimininkai svečiams ilgai džiaugtis persvara neleido. 46-ą minutę po tikslių Ilja Mašencovo ir Edgaro Rybakovo perdavimų, įvartį pelnė „Balticos“ puolėjas Kristianas Kučera (1:2). Po įvarčio prasižengė „Zelenograd“ žaidėjas Maksimas Salachovas. „Baltica“ perėmė iniciatyvą ir apgulė varžovų vartus.

52-ą minuitę po tikslaus lietuvių puolėjo Filipo Ondračeko perdavimo, rezultatą išlygino puolėjas Konstantinas Isaevas (2:2). 53-ią min. prasižengė net du šeimininkų ekipos žaidėjai: T. Wilhelmas ir K. Isaevas. „Baltica“ lieka su trimis žaidėjais aikštėje, tačiau atlaikyti varžovo atakas pavyko.

Abi ekipos ėmė didinti žaidimo greitį, įtampa augo. Po nesėkmingos lietuvių žaidėjo Aimas Fiščevas atakos ritulį perėmė varžovai ir likus vos 8 sekundėms iki kėlinio pabaigos, po Ilja Slepuchino perdavimo, rezultatą persvėrė „Zelenograd“ puolėjas Dmitrijus Suvorovas (2:3). Po įvarčio svečiai paparašė minutės pertraukėlės, tačiau rezultato pakeisti nepavyko. Paskutinėmis akimrkomis pergalę išplėšė Rusijos ekipa.

Po susitikimo su Rusijos „Zelenograd“ ekipa, Vilniaus „Baltica“ su 28 taškais išliko 6 vietoje, nuo artimiausio varžvo atsilikdama 4 taškais. Artimiausios varžybos su ta pačia ekipa vyks lapkričio 18 d.

Rungtynių statistika:
„Baltica“ (Lietuva) - „Zelenograd“ (Rusija) – 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Įvarčiai:
Zelenograd: 38 min. M. Orlov – 0:1,
Zelenograd: 42 min. A. Kurtanidzė – 0:2,
Baltica: 46 min. K. Kučera – 1:2,
Baltica: 52 min. K. Isaev – 2:2,
Zelenograd: 60 min. D. Suvorov – 2:3.

Dmitrijus Medvedevas: komandos nusiteikimas buvo beprotiškas!

- Treneri, kaip vertintumėte pralaimėjimą likus vos 8 sekundėms iki kėlinio pabaigos?
- Žinoma, pralaimėjimas skaudus. Tačiau visų pirma norėčiau paminėti labai gerą komandos nusiteikimą, atsidavimą rungtynių metu ir kovingumą. Pirmąjį kėlinį sužaidėme tiksliai pagal nurodymus, aktyviai. Antrąjį kėlinį, ko gero, sužaidėme dar geriau, nepaisant praleisto įvarčio. Įtakos žaidimui turėjo ir tai, kad likome tik su penkiais gynėjais. Trečiajame kėlinyje, ko gero, mūsų gynėjai pritrūko jėgų, ko pasekoje praleidome kuriozinį įvartį. Pasikartosiu, po P. Lintemero diskvalifikacijos, visas žaidimo svoris krito ant keturių gynėjų. Dar kartą norėčiau pasidžiaugti vaikinų atsidavimu ir dideliu noru laimėti. Šiandien jie parodė tvirtą charakterį, sugebėdami išlyginti rezultatą esant dviejų įvarčių skirtumui.

- Kada aikštelėje pasirodys O. Burzala?
- Kol kas žaidėjų klausimas komandoje kritinis. Labai trūksta gynėjų. P. Lintemeras dėl diskvalifikacijos praleis kitas rungtynes, T. Taurinšas ir T. Wilhelmas traumuoti. Beje, Taurinšas dar turi vilčių žaisti, tačiau Wilhelmas tikrai praleis antrąjį susitikimą su „Zelenograd“ ekipa. Taip ir gaunasi, kad O. Burzalai, nepaisant blogos fizinės būklės, ko gero, teks žaisti.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)