Greičiausiai atrankoje bėgo rusė Jelena Migunova – 52,13 sek.

Vaikinų 100 metrų bėgimo varžybose sėkmingai kvalifikavosi Rytis Sakalauskas. 24-erių lietuvis distanciją nubėgo per 10,38 sek. ir tarp 63 finišavusių atletų užėmė 4-ą vietą bei pateko į ketvirtfinalį.

Mūsiškį pralenkė tik Simonas Magakwe iš PAR (10,30 sek.), kanadietis Kwokas Richardsas (10,32 sek.) ir latvis Ronaldas Arajis (10,35 sek.).

22-ejų Martynas Jurgilas (10,59 sek.) atrankoje užėmė 21-ą vietą ir taip pat pateko į ketvirtfinalį, kuriame dalyvaus 32 bėgikai.

Antrame varžybų rate antradienio vakarą R. Sakalauskas buvo greičiausias savo bėgime ir pateko į pusfinalį. Lietuvio laikas – 10,32 sek. – buvo ketvirtas (kartu su S. Magakwe) ketvirtfinalio bėgimuose.

M. Jurgilas savo bėgime finišavo ketvirtas (10,47 sek.), o tarp visų ketvirtfinalininkų užėmė 17-ą vietą ir į pusfinalį nepateko.

Į pusfinalį iškopė 16 atletų.

Nesunkiai pirmuosius atrankos etapus įveikė ir čempionės titulą ginanti Lina Grinčikaitė, kuri 100 metrų kvalifikacijoje nubėgo per 11,46 sek. ir užėmė antrą vietą. 24-erių lietuvę aplenkė tik Jamaikos sprinterė Carrie Russell (11,41 sek.).

Nepasisiekė 23-ejų Silvai Pesackaitei. Ji distanciją įveikė per 12,20 sek. ir liko 42-a. Atrankoje dalyvavo 60 bėgikių, o į ketvirtfinalį pateko 32-i.

Ketvirtfinalio pirmame bėgime L. Grinčikaitė finišavo pirma (11,43 sek.) ir iškart pateko į pusfinalį, kuriame varžysis 16 sportininkių. Tarp visų ketvirtfinalio dalyvių lietuvė vėl nusileido tik C. Russell (11,32 sek.).

Vyrų trišuolio rungtyje nepasisekė Mantui Diliui. 27-erių lietuvis geriausiu trečiuoju bandymu nušoko 15,88 metro, atrankos A grupėje užėmė 9-ą vietą tarp 17 sportininkų ir nepateko į finalą. Tarp 34 abiejų grupių šuolininkų M. Dilys liko 17-as.

Vakarinėje programos dalyje merginų 800 metrų bėgimo atrankos varžybose 22-ejų Eglė Balčiūnaitė distanciją nubėgo per 2 min. 4,97 sek. ir užėmė 11-ą vietą bei pateko į pusfinalininkių šešioliktuką.

Atrankoje varžėsi 29 dalyvės, o aukščiausią rezultatą – 2:03,34 min. – pasiekė Ukrainos sportininkė Olha Zavhorodnija.

Šuolių į tolį atrankos varžybose nesėkmingai pasirodė Lina Andrijauskaitė. 24-erių sportininkė geriausiu antruoju mėginimu nušoko 5,93 metro ir kvalifikacijos A grupėje aplenkė tik tris varžoves bei nepateko į finalą.

Bendroje įskaitoje lietuvė užėmė 21-ą vietą tarp 30 dalyvių, o finale varžysis 12 šuolininkių.

Vyrų šuolių į aukštį turnyre į finalą pateko Raivydas Stanys. Atrankos A grupėje 24-erių lietuvis įveikė 2,20 metro aukštį ir užėmė trečią vietą bei buvo tarp aštuonių į finalą su tokiu pačiu rezultatu patekusių atletų. Dar keturi 2,20 m aukštį peršokę sportininkai į finalą iškopė iš kvalifikacinės B grupės.

Iš viso atrankoje varžėsi 28 šuolininkai.

Devintą vietą 10 km bėgimo rungtyje užėmė Valda Žūsinaitė. Ji antradienį finale nuotolį įveikė per 36 minutes 35,30 sekundės ir aplenkė šešias varžoves.

Žaidynių čempione tapo turkė Fadime Suna (33:11,92), aplenkusi japones Hanae Tanaką (33:15,57) ir Mai Ishibashi (33:41,90).