Rusijos sporto delegacijai Toronte suduotas galingas smūgis – visa šalies rinktinė gali būti pašalinta iš Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių. Paskelbta, kad Rusijos valdžia toleravo ir skatino dopingo vartojimo atvejus 2014 metų Sočio olimpinėse žaidynėse, o machinacijos vyko plačiausiu valstybiniu mastu.

Į tai nevienareikšmiškai sureagavo ir V. Putinas, skubiai pasidalinęs savo nuomone.

„Pastarojo meto įvykiai ir nerami atmosfera, gaubianti tarptautinį sportą ir olimpinį judėjimą, nesąmoningai sukelia analogiją su praėjusio amžiaus 80-iaisiais ir vėlesniais metais. Tada daugelis Vakarų valstybių (net 65 šalys – DELFI) dėl sovietinių karių įvedimo į Afganistaną, boikotavo Maskvos olimpiadą, o po ketverių metų Sovietų Sąjunga keršydama atsakė Los Andželo žaidynių boikotu, kurio pretekstas buvo neva nepakankamas sovietų komandos saugumo lygis. Dėl to daugelis sovietinių, amerikiečių ir kitų šalių sportininkų, įtrauktų į boikotų kampaniją, neteko galimybės įrašyti savo vardą į pasaulio sporto istoriją. Trumpai tariant, žmonėms sugadino gyvenimus, padarė juos politinės priešpriešos įkaitais. Pats olimpinis judėjimas susidūrė su rimta krize.

Dabar mes matome pavojingą politinio kišimosi į sportą pasikartojimą. Taip, to kišimosi formos pasikeitė, bet esmė – ta pati: padaryto sportą geopolitinio spaudimo priemone, formuoti neigiamą šalių ir tautų įvaizdį. Olimpinis judėjimas, kuris atlieka didžiulį vaidmenį vienijant žmoniją, vėl gali atsidurti ant skilimo slenksčio.

Šiandien pasipylė taip vadinami dopingo skandalai, bandymai pritaikyti sankcijas visiems sportininkams pagal vieną nustatytą atvejį.

Komisijos ataskaitoje kaip tiesiogiai su dopingo skandalu susiję nurodyti asmenys, bus laikinai nušalinti, kol vyks tyrimas“, – pareiškė V. Putinas.

Primename, kad WADA pateiktoje ataskaitoje – trys rimti kaltinimai, kurių įrodymai ne tik surinkti, bet ir patvirtinti: kad Maskvos laboratorija RUSADA dengė dopingą vartojusius Rusijos sportininkus, kad Sočio laboratorija slėpė teigiamus rusų dopingo testus ir kad Rusijos Federacijos Sporto ministerija, palaikoma specialių tarnybų, kontroliavo ir manipuliavo dopingo testų rezultatais.

Be to, teigiama, kad apie tai, kuriuos dopingo testus nuslėpti, buvo konsultuojamasi su Rusijos sporto ministro Vitalijaus Mutko pavaduotoju Jurijumi Nogornychu.

„Vyriausybinės kontrolės sistema buvo sukurta po 2010 metų olimpinių žaidynių ir egzistavo iki 2014-ųjų. Tai leido teigiamus dopingo testus paversti neigiamais prižiūrint Sporto ministro pavaduotojui, pačiai ministerijai, RUSADA ir Federalinei saugumo tarnybai (FSB)“, – skandalingą informaciją pagarsino nepriklausomas ekspertas Richardas McLarenas.

Kaip pagrindinis neleistinas preparatas, kurį vartojo rusai, įvardytas eritrocitų gamybą aktyvinantis hormonas eritropoetinas (EPO).

„Tai, kas vyko Sočyje, daugiau nepasikartos niekur ir niekada“, – pridūrė R. McLarenas.

Nors jis atsisakė bet kokių rekomendacijų dėl to, ar leisti Rusijos rinktinei dalyvauti 2016 ir 2018 m. olimpinėse žaidynėse, WADA rekomendavo šalinti visą Rusijos delegaciją iš Rio.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (868)