Pirmadienį B grupėje pirmaujantys Rusijos ledo ritulininkai trečiojo turo rungtynėse 6:1 (2:0, 4:1, 0:0) sutriuškino pirmąją nesėkmę patyrusią bei antroje vietoje likusią praėjusių pirmenybių bronzos medalininkę JAV (6 tšk.) ekipą.

Tai – didžiausia rusų pergalė prieš JAV atstovus planetos pirmenybėse nuo pat 1991 metų, kai tada dar SSRS ledo ritulininkai laimėjo net 12:2.

Po įspūdingos pergalės Rusijos nacionalinės komandai paskambino ir pats šalies prezidentas Vladimiras Putinas, kuris pasveikino rusus su galingu čempionato startu ir palinkėjo tęsti tokį pasirodymą ir toliau.

Įdomu, kad pagal smūgius į vartus amerikiečiai beveik dvigubai pranoko savo varžovus – 40 prieš 23, bet tai jų neišgelbėjo.

Du įvarčius nugalėtojams pelnė Viktoras Tichonovas, po vieną – Aleksandras Ovečkinas, Jevgenijus Kuznecovas, Nikolajus Kuliominas ir Sergejus Plotnikovas.

Vienvalde A grupės lydere tapo antrąją pergalę iškovojusi olimpinė čempionė Kanados (7 tšk.) komanda, 4:3 (1:1, 3:0, 0:2) įveikusi penktojoje pozicijoje esančią Čekijos rinktinę.

Keturios geriausios kiekvienos grupės komandos pateks į pasaulio ledo ritulio čempionato Minske ketvirtfinalį.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai:

8. Danija 2 0 0 0 2 3:7 0

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai:

1. Rusija 3 3 0 0 0 15:3 9
2. JAV 3 2 0 0 1 10:9 6
3. Baltarusija 3 2 0 0 1 9:10 6
4. Vokietija 2 1 1 0 0 5:3 5
5. Latvija 2 1 0 0 1 5:5 3
6. Kazachstanas 2 0 0 1 1 2:6 1
7. Suomija 2 0 0 0 2 4:7 0
8. Šveicarija 3 0 0 0 3 5:12 0

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (132)