Prieš mėnesį užtikrintai pasaulio čempionate triumfavusi M. Mihambo po paskutinio bandymo jau žinojo – titulas išslydo iš rankų, iki auksinio medalio pritrūko vos trijų centimetrų.

„Truputį pritrūkau sėkmės. Nepaisant to, antrąją vietą galima švęsti. Ačiū Miunchenui“, – kalbėjo M. Mihambo.

Vokietei nemalonią staigmeną pateikė serbė, kuri jau pirmuoju bandymu nušoko 7,06 m ir, galima sakyti, užsitikrino Europos čempionės vardą. Bronzą paskutiniu šuoliu laimėjo britė Jazmin Sawyers (6,80 m), pasiuntusi į pykčio ir liūdesio priepuolį ukrainietę Mariną Bekh-Romančuk (6,76 m).

Pastaroji jau kone su vėliava ant pečių ketino švęsti.

Vėliau atskriejo žinia, kad M. Mihambo patyrė kraujotakos kolapsą, todėl nepasirodė spaudos konferencijoje. Vokietijos lengvosios atletikos federacija patvirtino, kad jai jau geriau.

Nepaisant koronaviruso užkrato, kurį vokietė neseniai įveikė, M. Mihambo buvo laikoma absoliučia šuolių į tolį rungties favorite. Praėjusių metų geriausia Vokietijos sportininkė patyrė pirmą pralaimėjimą po 1468 dienų. Šuolininkė į tolį paskutinį kartą nesėkmę stambiose varžybose po atviru dangumi buvo patyrusi 2018 metais.

Daugiau nei 40-čiai tūkst. lietaus neišsigandusių žiūrovų Miuncheno olimpiniame stadione nuotaiką pataisė 5000 m bėgimo finalas, kur triumfavo vokiečių numylėtinė Konstanze Klosterhalfen.

25-erių metų bėgikė liko tuščiomis 10 000 m bėgimo rungtyje, tačiau savo progos nepraleido perpus trumpesnėje distancijoje.

„Dar niekada gyvenime nesu laimėjusi titulo, todėl ne kartą apie tai pagalvodavau, kaip gerai būtų laimėti medalį. Esu nepaprastai laiminga“, – sakė ji.

Nedaug trūko, kad K. Klosterhalfen apskritai nebūtų bėgusi finale. Po to, kai liko 10 000 m bėgimo rungties prizininkų pakylos papėdėje, jautėsi nusivylusi ir netekusi jėgų. Treneriams teko imtis motyvacinių kalbų.

K. Klosterhalfen distanciją įveikė per 14 min. 50,47 sek., sidabro medalį laimėjo turkė Yasemin Can (14:56,91), o bronza atiteko britei Eilish McColgan (14:59,34).

Vyrų 1500 m bėgimą laimėjo norvegas Jakobas Ingebrigtsenas, pagerinęs Europos čempionatų rekordą (3:32,76). Sidabro medalį iškovojo britas Jake'as Heywardas, bronzos – ispanas Mario Garcia.

Kūjo metimo sektoriuje triumfavo lenkas Wojciehas Nowickis (82 m), antras buvo vengras Bence Halaszas (80,92), trečias – norvegas Eivindas Henriksenas (79,45 m).

Tikrą spektaklį šuolių į aukštį finale surengė italas Gianmarco Tamberi. Pasaulio čempionas triumfavo įveikęs 230 cm aukštį. Sidabro medalį laimėjo vokietis Tobias Potye (227), bronzos – ukrainietis Andrijus Protsenko (227).

Baigėsi ir moterų septynkovės rungtis, kur aukso medalį iškovojo favorite laikyta belgė Nafissatou Thiam (6628). Sidabro medalį iškovojo lenkė Adrianna Sulek (6532), o bronzos – šveicarė Annik Kalin (6515).

Europos čempionato šeimininkai vokiečiai išlieka lengvosios atletikos medalių lentelės lyderiais. Jų kraityje 11 medalių, iš kurių 5 – aukso, 5 – sidabro ir vienas bronzos. Antrą ir trečią vietas dalijasi po 7 medalius iškovojusios Ispanija (du aukso, trys sidabro ir du bronzos) ir Lenkija (du aukso, trys sidabro ir du bronzos).