Olimpinėje triatlono trasoje, kurioje atletai plaukė 1500 m, dviračiu įveikė 40 km ir 10 km bėgo, nugalėjo Marijus Butrimavičius („Velonova – Bioracer team“), kuris tris rungtis įveikė per 2 val. Ir 14 sek. Tai jo penktoji pergalė šešiuose dalyvautuose etapuose.

Antrą vietą užėmė marijampolietis Andrius Murauskas (Marijampolės triatlono draugija) – 2.03:45 val., trečias finišavo Gediminas Pajėda („AplenkSave.lt / F.O.C.U.S. running“) – 2.04:14 val. Tokia pat tvarka atletai išsidėstė ir bendroje triatlono taurės taškų įskaitoje, o Marijus apgynė praėjusio sezono nugalėtojo titulą.

Moterų įskaitoje pergalę iškovojo šio sezono čempionė Inga Aukselytė („Tritonas“), kuri olimpinę distanciją įveikė per 2.20:15 val. Antrą vietą iškovojo Elena Šimaitienė („Velonova – Bioracer team“) – 2.25:03 val., trečia – Inga Paplauskė („Tritonas“), kuri nuo Elenos atsiliko vos 38 sek. (2.25:41 val.).

Bendroje moterų įskaitoje užtikrintai nugalėjo penkias pergales šiame sezone iškovojusi I. Aukselytė, antra liko I. Paplauskė, trečia – E. Šimaitienė.

Estafečių komandų įskaitose pergalę iškovojo „3Club“ trijulė, trasą įveikusi per 1.49:15 val., antra liko „Tritono“ ekipa (1.55:28 val.), trečia – „Velonova-Bioracer Team“ atletai (1.55:52 val.).

Jei olimpinėje distancijoje sezono lyderiai neužleido savo pozicijų ir paskutiniame etape, tai sprinto nuotolyje (750 plaukimas, 20 km dviračiu, 5 km bėgimas) netikėtumų netrūko.

Čia pirmą pergalę šiame nuotolyje iškovojo Tomas Gruslys („Tritonas“), trasą įveikęs per 1.06:38 val. Antrą vietą iškovojo šio sezono sprinto rungties lyderis Lukas Prokopavičius (Panevėžio triatlono klubas) – 1:08:07, trečias – Luko komandos draugas Tadas Cesevičius – 1.09:07 val.

Tiesa, bendroje įskaitoje sezono nugalėtojo titulą jau prieš šį etapą buvo užsitikrinęs Lukas Prokopavičius, antras liko Titas Pumputis, trečias – Aleksandr Kazanskij.

Moterų įskaitoje pergalę iškovojo buvusi lengvaatletė Monika Juodeškaitė („S-Sportas“), kuri nuotolį įveikė per 1.16:20 val., tai jos antra pergalė šiame triatlono taurės sezone, prieš tai ji buvo nugalėjusi Jonavos etapo sprinto nuotolyje.

Antra finišavo Panevėžio triatlono klubo auklėtinė Evelina Tomkevičiūtė – 1.17:05 val., trečia – panevėžietė Beatričė Vinciūnaitė (1.21:18 val.).

Sezono nugalėtojos taurė atiteko E. Tomkevičiūtei, antra – B. Vinciūnaitė, trečioje vietoje liko panevėžietė Rugilė Girštautaitė.

Triatlono šventė Druskininkuose baigėsi TRI-FUN varžybomis, kuriose dalyviai turėjo nuplaukti 200 m, minti 10 km ir nubėgti 2,5 km. Čia pergalėmis džiaugėsi Povilas Pečiukonis ir Ugnė Paurytė.

Su šiuo etapu baigėsi trečiasis Lietuvos triatlono taurės sezonas. Klubų įskaitoje nugalėtojų taurė atiteko „Tritono“ klubui, antrą vietą užėmė „3Club“ atletai, trečias – „ORKOS“ klubas.

Ištvermingiausi atletai triatlono metus užbaigs rugsėjo 8-ąją vyksiančiose „100 geležinių“ varžybose, kuriose triatlonininkai Trakuose jėgas išmėgins „Ironman“ nuotolyje – plauks 3,8 km, dviračiu važiuos 180 km ir bėgs 42 km.

Šios varžybos skirtos paminėti Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių atkūrimo šimtmetį.