Keturios Vandenynų Dakaro bolidais vadinamos jachtos 12:30 val. kirto pirmojo varžybų etapo starto liniją ir pajudėjo Gdynės link. Pasak Lietuvai atstovaujančios komandos „Ambersail-2“, tai – istorinis įvykis ne tik Lietuvos buriuotojams, bet ir visai šaliai.

„The Ocean Race“ vardas pasaulyje stovi greta tokių įvykių kaip olimpinės žaidynės ir Amerikos taurės varžybos. Šį savaitgalį šių varžybų organizatoriai lankėsi Lietuvos uostamiestyje, čia buvo atidarytas lenktynių aplink Europą prologas, net keturios iš 8 pasaulyje egzistuojančių „Volvo 65“ klasės jachtų stovėjo mūsų uoste – tai labai didelis, net, kaip sakė pats „The Ocean Race“ vadovas – istorinis – įvykis. Labai tuo džiaugiamės, kaip ir pačiu faktu, jog Lietuva turi jai atstovaujančią komandą tokio masto įvykyje“, – teigia „Ambersail-2“ projekto vadovas Raimundas Daubaras.

Pasak Klaipėdos atstovų, šis renginys taip pat įrodė, kad Lietuvos uostamiestis yra puiki vieta buriavimo sportui ir jūriniam turizmui bei turi didelį potencialą šias veiklas vystyti, tarp jų – ir tapti tokio masto buriuotojiškų renginių bei regatų miestu.

Iš Klaipėdos keturios specialiai lenktynėms aplink pasaulį kurtos jachtos - Lietuvos „Ambersail-2“ (kpt. Rokas Milevičius), lenkų „Sailing Poland“ (kpt. Bouwe Bekking), austrų „The Austrian Ocean Race Project“ (kpt. Gerwin Jansesn), jungtinės švedų ir olandų komandos „Childhood 1“ (kpt. Ernstas Janas Van Housseltas) – pajudėjo link Gdynės pučiant vidutiniam apie 12 mazgų (apie 6 m/s) vėjui. Šiame, pirmajame, varžybų etape jachtos varžysis 300 jūrmylių distancijoje. Šio etapo startą buvo galima stebėti tiesiogiai.

„Paskutinį mėnesį prieš šį startą vyko intensyvus komandos pasiruošimas – treniravomės ant vandens, sporto salėje, ruošėme laivą. Džiaugiuosi įgula, kurie tikrai stengiasi ir daug dirba. Tai yra pirmas mūsų pasirodymas tokio lygio varžybose, tad tai mums didelis iššūkis, tačiau esu tikras, kad nuo pat pirmojo etapo stengsimės atiduoti visas jėgas ir sieksime kiek įmanoma aukščiausio rezultato. Tačiau jau net į patį faktą, kad mes, Lietuva, startuojame šiose varžybose žiūriu kaip į didelę pergalę, apie kurią prieš porą metų dar nebūtume galėję nė pasvajoti“, – prieš startą teigė „Ambersail-2“ komandos kapitonas Rokas Milevičius, kuris yra pirmasis ir kol kas vienintelis lietuvis, dalyvavęs „The Ocean Race“ lenktynėse aplink pasaulį.

Finišavusios Gdynėje, įgulos turės kelių dienų sustojimą, kurio metu, kaip ir Klaipėdoje, įvyks Pakrantės lenktynės. Po Gdynės jachtos startuos antrajame Prologo etape link Stokholmo.
Pasak organizatorių, šios aukšto sportinio meistriškumo varžybos organizuojamos laikantis visų griežčiausių „Covid-19“ saugumo reikalavimų. Tuo suinteresuotos visos komandos, kurios net kelis kartus testuojamos kiekviename sustojimo uoste – bent vienam komandos nariui gavus teigiamą COVID-19 testo atsakymą, visa komanda negalėtų startuoti.

Šiame etape „Ambersail-2“ įgulą sudaro kapitonas Rokas Milevičius, Raimondas Šiugždinis, Tomas Ivanauskas, Linas Ivanauskas, Domantas Juškevičius, Conrad Colman, Deimantė Jarmlavičiūtė, Eduardas Bareika, Martynas Jotautis, Andrius Danilaitis, Andrius Skunčikas, Vidas Gedutis, Rapolas Markevičius.

Visų „The Ocean Race Europe“ ir prologo metu Lietuvos įgulą sudarys 7 pastovūs nariai, kita įgulos dalis kiekviename etape rotuosis ir bus sudaryta iš „Ambersail-2“ klubo narių.

„The Ocean Race Europe“ ir prologas iš viso susidės iš 6 etapų. Varžybos finišuos birželio 20 d. Genujoje.

„The Ocean Race Europe“ ir prologo etapai:

Klaipėda – Gdynė
Gdynė – Stokholmas
Stokholmas – Pietų Švedija
Lorientas – Kaškaisas
Kaškaisas – Alikantė
Alikantė – Genuja.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės