Pirmoji į baseiną nėrė čempionato debiutantė S. Plytnykaitė, kuri varžėsi 100 m laisvu stiliumi rungtyje. 17-metė ietuvė užfiksavo 56,34 sek. laiką ir tarp 88 sportininkių užėmė 25-ą vietą. Į pusfinalį pateko 16 greičiausių plaukikių. Geriausią rezultatą atrankoje užfiksavo australė Shayna Jack – 53,50 sek.

S. Plytnykaitei priklausantis Lietuvos moterų rekordas – 54,74 sek.

E. Grigaitis vyrų 200 m plaukimo nugara rungtyje užėmė 20-ą vietą.

21-erių kaunietis savo atrankos plaukime finišavo septintas, kai nuotolį įveikė per 2 min. 1,32 sek.

E. Grigaitis greičiausiai šį nuotolį yra nuplaukęs per 1 min. 59,82 sek., o vietą pusfinalyje užtikrino 1 min. 59,38 sek. rezultatas.

Ryte geriausiai pasirodė graikas Apostolos Siskos (1 min. 56,64 sek.).

Moterų 200 m plaukimo krūtine kvalifikaciją sėkmingai įveikė K. Teterevkova.

22-iejų vilnietė šįryt distanciją įveikė per 2 min. 25,09 sek. ir savo atrankos plaukime finišavo antra, o bendroje įskaitoje užėmė trečią vietą ir užtikrintai pateko į pusfinalį.

Už lietuvę ryte greičiau plaukė tik airė Mona Mc Sharry (2 min. 24,82 sek.) ir atrankos lydere tapusi amerikietė Kate Douglass (2 min. 24,15 sek.).

Primename, kad Kotrynai priklauso šios rungties Lietuvos rekordas (2 min. 22,86 sek.). Lietuvė jau yra įvykdžiusi tiek 100 m, tiek 200 m plaukimo krūtine olimpinius normatyvus.

Moterų 200 m plaukimo krūtine pusfinaliai prasidės 19:19 val. Lietuvos laiku.

Mūsiškių rytinius pasirodymus užbaigė Andrius Šidlauskas. 26-erių panevėžietis vyrų 200 m krūtine plaukimo krūtine atrankoje nuotolį įveikė per 2 min. 14,28 sek., užėmė 19 vietą ir į pusfinalį nepateko.

Vietą tarp 16 greičiausių garantavo 2 min. 12,72 sek. rezultatas.

A. Šidlausko šios rungties karjeros rekordas yra 2 min. 9,20 sek.