Mūsų šalies komanda ketvirtfinalio trečioje grupėje finišavo trečia – vos per vieną laiptelį nuo kelialapio į pusfinalį, kuriame rungsis dvylika rinktinių. Rezultatas galėjo būti geresnis, tačiau viltis sužlugdė estafetės 4x400 m varžybos, kuriose lietuviai finišavo penkti, tačiau buvo diskvalifikuoti dėl taisyklių pažeidimo.

Bilietus į pusfinalį pelnė dvi geriausios grupės komandos – Ispanijos ir Turkijos. Už lietuvių nugaros liko rumunai, estai ir slovėnai.

Pagal naują formatą vykstančiose lengvosios atletikos varžybose aukščiausiai iš lietuvių visomis prasmėmis pakilo šuolininkas į aukštį Adrijus Glebauskas.

202 cm ūgio atletas sekmadienį vykusiose kvalifikacinėse varžybose, pagal kurių rezultatus buvo dalinami asmeninės įskaitos medaliai, tarp visų 24 dalyvių iškovojo penktąją vietą. Jai užteko įveikti 213 cm aukštį. Antradienį pusfinalio etapo lemiamoje dvikovoje A. Glebauskas peršoko 222 cm. Tai pirmąją dieną būtų lėmę bronzos medalį, o šįsyk tik pelnė pirmąją vietą rungtyje ir įdėjo 12 taškų į komandos taupyklę.

Abi varžybų dienas moterų ieties metimo rungtyje antrąją vietą užėmė Liveta Jasiūnaitė. Kvalifikaciniame etape jos rezultatas buvo 59 m 38 cm. Pusfinalio lemiamoje kovoje turkei Edai Tugsuz nusileidusi lietuvė geriausiu bandymu įrankį nuskraidino 55 m 74 cm. Tai ketvirtas rezultatas tarp visų dalyvių.

Europos žaidynėse lengvaatlečiai kovoja pagal naują formatą. Vyrų ir moterų 100 m sprinto ir barjerinio bėgimo bei mišrios estafetės 4x400 m varžybos vyksta įprastai. O vyrų šuolio į aukštį, moterų šuolio į tolį ir ieties metimo rungtyse sportininkai rungiasi dvikovose – jie suskirstomi į grupes po tris, susitinka po sykį vienas su kitu, o pagal pasiektus rezultatus vėliau vyksta akistatos dėl galutinių vietų.

Kiekvienos rungties nugalėtojui tenka 12 taškų, užėmusiam antrąją vietą – 10, trečiąją – 8, ketvirtąją – 6, penktąją – 4, šeštąją – 2.

Varžybas vainikuoja persekiojimo estafetė, kurioje komandos startuoja pagal ankstesnių rungčių rezultatus – taškai paverčiami sekundėmis ir lyderiai pradeda varžybas anksčiausiai, o prasčiausiai pasirodžiusi komanda – vėliausiai. Šioje estafetėje vyrai bėga 800 m ir 400 m, moterys – 600 m ir 200 m.

Kaip lietuviams sekėsi ketvirtfinalyje:

Vyrų 100 m bėgimas. 4. Kostas Skrabulis (10,68 sek.).

Lietuvos sprinteris bėgo greičiau, nei kvalifikacijos varžybose, kur distanciją įveikė per 10,77 sek. ir įdėjo pirmuosius 6 taškus į Lietuvos komandos taupyklę.

Moterų šuolis į tolį. 2. Jogailė Petrokaitė (geriausias rezultatas – 6 m 10 cm).

Lietuvos šuolininkė laimėjo abi grupės dvikovas – su ispane Fatima Diame (6 m 10 cm – 6 m 8 cm) ir este Merilyn Uudmae (5 m 91 cm – 5 m 75 cm). Mače dėl pirmosios vietos J.Petrokaitė šoko pirma. Prieš įsibėgėjimą lietuvė paprašė žiūrovų pagalbos, tačiau darnūs plojimai nepadėjo – šuolis nepavyko (3 m 98 cm), o pergalę šventė rumunė Costina Florentina Iusco (5 m 99 cm).

„Turiu bėdų dėl kojos – yra uždegimas. Ir įsibėgėjimui įpusėjus jis pasijuto. Vis dėlto smagu, kad bent jau komandai pelniau 10 taškų“, – paaiškino šuolininkė. Paklausta, ar dažnai prašo žiūrovų pagalbos, lengvaatletė šyptelėjo: „Nedažnai. Bet tokiose varžybose, kai geras palaikymas, smagu ir pasiprašyti plojimų, jie padeda užsivesti.“

Moterų 100 m bėgimas. 5. Karolina Deliautaitė (11,89 sek.).

„Tragiškas rezultatas. Šio sezono pradžiai sunkiai einasi. Nežinau, kas yra. Turėjau nugaros traumelę. Niekaip neišlipu iš duobės, labai apmaudu“, – krimtosi sprinterė.

Moterų ieties metimas. 2. Liveta Jasiūnaitė (geriausias rezultatas – 55 m 74 cm).

„Šiandien mano tikslas buvo pelnyti komandai kuo daugiau taškų. Tai visai neblogai pavyko. Aišku, norėjosi pirmos vietas, bet ne visada viskas klostosi, kaip planuoji. Pirmą dieną svarbesnis tikslas buvo asmeninis rezultatas“, – aiškino Lietuvos rekordininkė.

Ji grupės varžybose įveikė ispanę Arantzą Moreno (54 m 79 cm – 52 m 26 cm) ir slovėnę Zoją Sustersič (55 m 74 cm – 44 m 93 cm). Finale lietuvė pralaimėjo turkei Edai Tugsuz (55 m 72 cm – 61 m 71 cm).

L.Jasiūnaitė tvirtino, jog naujasis varžybų formatas jai – ne prie širdies. Bent jau Europos žaidynėse: „Tai rimtas renginys. Todėl ir formatas turėjo išlikti senas, kaip ir kitose sporto šakose. Siekti aukštų rezultatų geriausiai tada, kai viskas vyksta įprastai. O ne taip, kad taisykles sužinai prieš pat varžybas. Tai irgi turėjo įtakos. Kai kuriose sporto šakose Europos žaidynės net prilygsta Europos čempionatui, o pas mus – kažkoks balaganas. Komercinėse varžybose toks formatas būtų super, žiūrovams gal įdomiau.“

Mišri estafetė 4x400 m. Lietuvos komanda (Rokas Pacevičius, Erika Krūminaitė, Modesta Justė Morauskaitė, Artūras Janauskas) buvo diskvalifikuota.

Nors Lietuvos rinktinė finišo liniją kirto penkta, ji buvo diskvalifikuota. Už ką? „Nežinome. Gal kažkas užmynė liniją. Nes pats bėgimas buvo tikrai geras. Padarėme gal net daugiau, nei galėjome“, – iškart po finišo kalbėjo A. Janauskas.

Diskvalifikuoti buvo ne tik lietuviai, bet ir pirmi finišavę slovėnai. Jiems teisėjai verdiktą paskelbė praėjus keliolikai minučių po lenktynių.

Abi diskvalifikuotos komandos šioje rungtyje negavo taškų. Kaip paaiškėjo vėliau, lietuviams tai galėjo lemti bilietą į pusfinalį.

Vyrų 110 m barjerinis bėgimas. 6. Martynas Vrašinskas (14,70 sek.).

Galingai bėgimą pradėjęs lietuvis, kuriam tai buvo pirmas startas Europos žaidynėse, vėliau atsidūrė už varžovų nugaros.

„Gal apleido jėgos? Prastas rezultatas, toli gražu iki geri. Analizuosime, žiūrėsime įrašą. Startas neblogas, bet po to nepavyko“, – po finišo sakė sportininkas.

Vyrų šuolis į aukštį. 1. Adrijus Glebauskas (geriausias rezultatas – 222 cm).

Grupės varžybose lietuvis pranoko estą Karlą Lumį (2 m 13 cm – 2 m 5 cm) ir ispaną Alexisą Sastrę (2 m 16 cm – 2 m 10 cm). Finale teko kautis su turku Alperenu Acetu. Lietuvos sportininkas užsisakė 222 cm aukštį, o Turkijos atletas – 220 cm. Apie vienas kito pasirinkimą, kaip ir kituose etapuose, varžovai sužinojo prieš pat šuolį. Abiejų bandymai buvo sėkmingi, tad A.Glebausko pasirinkimas buvo pergalingas.

„Šiandien planavau šokinėti atsargiai, bet kai pamačiau, kad diskvalifikavo estafetę, nusprendžiau pasivaržyti rezultatui. Ir pasiteisino“, – teigė šuolininkas.

Pasveikintas su penktąja vieta pirmojo etapo bendroje įskaitoje, A.Glebauskas pakraipė galvą: „Tikriausiai niekas iki galo nežinojo taisyklių. Todėl buvo akcentuojama komandinis rezultatas, nors, kaip paaiškėjo, visi pateko į ketvirtfinalį. Jei būčiau aiškiai žinojęs taisykles, būčiau kvalifikacijoje bandęs pakovoti dėl medalio.“

Moterų 100 m barjerinis bėgimas. 3. Rasa Mažeikaitė (14,74 sek.).

Po finišo Lietuvos sportininkė į persirengimo kambarį ėjo susiėmusi už kojos – į ją atsitrenkė distancijos viduryje griuvusios turkės numuštas barjeras.

„Startas vėl nepavyko, dar tas barjeras atsitrenkė, tai dabar skauda koją. Nemačiau rezultato. 14,74 sek.? O Dieve. Truputį geriau nei kvalifikacijoje, bet labai toli nuo mano geriausio rezultato“, – apmaudo neslėpė R.Mažeikaitė.

Mišri persekiojimo estafetė. 3. Lietuva (Benediktas Mickus (800 m), Eglė Balčiūnaitė (600 m), Gediminas Truskauskas (400 m), Akvilė Andriukaitytė (200 m); 4 min. 39,49 sek.).

Lietuvos komanda startavo ketvirta, atsilikusi nuo lyderių turkų 8 sek., nuo antroje vietoje buvusių ispanų – 6 sek., nuo trečioje pozicijoje žengusių rumunų – 1,3 sek.

Jau pirmame etape lietuviai aplenkė rumunus, tačiau lyderių nepavijo.

Šiame bėgime atsisakė dalyvauti ankstesnėje estafetėje diskvalifikuoti slovėnai.

„Tikėjomės būti tarp dviejų geriausių komandų. Bet kartais įvyksta tokie dalykai, kaip diskvalifikacija. Ir ta mažytė klaida mums lėmė labai daug. Jei nebūtų diskvalifikavimo, galėjome patekti į finalą. O dabar sekundžių skirtumas buvo per didelis. Darėme viską, ką galėjome, bet net to neužteko“, – kalbėjo E. Balčiūnaitė.

Jai vienintelei teko bėgti neįprastą distanciją – 600 m. Bet tai nesutrikdė patyrusios sportininkės: „Jau anksčiau esu bėgusi šią distanciją. Tai viduriukas tarp 400 m ir 800 m, todėl turėjau atrasti savo ritmą, bet patiko.“

* * *

Lietuvos sportininkų vietos bendroje asmeninėje įskaitoje po pirmosios varžybų dienos.

100 m. 15. Kostas Skrabulis (10,77 sek.).

Šuolis į tolį. 10. Jogailė Petrokaitė (6 m 13 cm).

100 m. 17. Karolina Deliautaitė (11,84 sek.).

Ieties metimas. 7. Liveta Jasiūnaitė (59 m 38 cm).

Mišri estafetė 4×400 m. 13. Lietuva (3 min. 23,75 sek.).

110 m barjerinis bėgimas. 15. Rapolas Saulius (14,35 sek.).

Šuolis į aukštį. 5. Adrijus Glebauskas (214 cm).

100 m barjerinis bėgimas. 24. Rasa Mažeikaitė (14,93 sek.).

Persekiojimo estafetė. 7. Lietuva (4 min. 3,25 sek.).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)