Plungiškis A. Preibys 100 km nubėgo per 7 val. 1 min. 44 sek. Šis rezultatas jam leido pasiekti tarptautinio sporto meistro normatyvą, kuris yra 7 val. 5 min.

„Prieš bėgimą buvo visokių tikslų. Visų pirma – finišuoti, vėliau – pasiekti kuo geresnį rezultatą. Norėjau pasiekti tarptautinio sporto meistro normatyvą. Asmeniškai aš bėgau stebėdamas tik savo rezultatą. Jeigu mane kas nors lenkia – tegul lenkia, jeigu atsilieka – tegul atsilieka. Žinau savo galimybes, o varžovai man įtakos neturi. Toks ir buvo planas – bėgti savo tempu. Vėliau dėl nuovargio ir karščio tempas kiek krito, tai suprantama“, - po finišo kalbėjo A. Preibys.

A. Preibys prieš dvejus metus vykusiame Vilniaus 100 km bėgime finišavo beveik pusvalandžiu lėčiau. Pasiruošti šių metų bėgimui nesutrukdė ir pavasarį šalį sukaustęs karantinas. Sportininkas džiaugėsi savo progresu ir žada ateityje atstovauti Lietuvai stambiausiose tarptautinėse varžybose.

„Mums, bėgikams, karantinas netrukdė ruoštis šiam startui, nes visa laiką po vieną galėdavome bėgioti lauke. Didelių apribojimų mums nebuvo. Kadangi varžybų jokių nebuvo, tai bėgioti galėjome netgi daugiau, - teigė A. Preibys. – Pats dažniausiai startuoju bekelės (trail) trasose, bet kadangi šiemet nelabai yra varžybų užsienyje, tai nusprendžiau pabandyti bėgti ant plento.

Prieš dvejus metus čia buvau trečias, pernai dėl traumos nefinišavau. Man visai patinka šita rungtis. Šiais metais 100 km bėgimo Europos ir pasaulio čempionatai yra atšaukti, bet ateityje būtų įdomu juose sudalyvauti“.

Antrąją vietą užėmė 2018 metų šio bėgimo nugalėtojas Ruslanas Seitkalijevas – 7 val. 22 min. 22 sek. Trečias tarp vyrų buvo Simas Stasiukaitis (8:18.35).

Bendroje įskaitoje trečiąją ir ketvirtąją vietas užėmė moterys – Gitana Akmanavičiūtė ir suomė Noora Honkala.

Moterų čempione tapusi G. Akmanavičiūtė distanciją įveikė per 7 val. 38 min. 58 sek. ir net 55 minutėmis pagerino Lietuvos rekordą, kuris nuo 2000 metų priklausė Aušrai Kavaliauskienei. Įdomu tai, kad ji 100 km plentu bėgo pirmą sykį.

„Savo planą viršijau su kaupu. Prieš bėgimą nežinau ko tikėtis, o didysis planas buvo finišuoti greičiau nei per 8 valandas. Dėl to tikslas įgyvendintas su kaupu. Prieš suomę nesitikėjau laimėti, bet buvo labai didelis azartas ir noras ją nugalėti. Atsirado ambicijas parodyti, kas čia čempionas, - šypsojosi G. Akmanavičiūtė. – Sąlygos šiandien nebuvo lengvos. Kiekviename rate 800 m reikėjo bėgti po atvira saule, todėl tai sekino“.

11 oficialių maratonų įveikusi sportininkė neatmeta galimybės ir toliau gerinti 100 km bėgimo rekordus.

„Maratone jau peržengiau 3 valandų ribą, todėl norėjosi naujo iššūkio sau. Labai džiaugiuosi gana stipriai pagerintu Lietuvos rekordu ir pasiektu tarptautinio sporto meistro moterų normatyvu“, - pridūrė G. Akmanavičiūtė, kurios artimiausias planuojamas startas – Vilniaus maratonas rugsėjo pradžioje.

Antra finišavusi N. Honkala pasiekė naują Suomijos rekordą – 7 val. 46 min. 57 sek. Jauniausia moteris. Įveikusi Spartatloną (246 km bėgimas Graikijoje), džiaugėsi savo pasirodymu ir liko sužavėta Vilniaus 100 km bėgimo trasa.

„Tai buvo nuostabus renginys, o trasa tiesiog fantastiška tokioms varžyboms. Ji yra labai lygi, o danga – tobula. Esu labai sužavėta varžybų aplinka, - pasakojo N. Honkala. – Po kelių įveiktų spartatlonų su treneriu nusprendėme koncentruotis į trumpesnes distancijas ir 100 km man yra idealiausias nuotolis.

Labai džiaugiuosi pagerinusi Suomijos rekordą. Bėgimas buvo greitas ir viskas vyko sklandžiai, tik pabaigoje pritrūko jėgų, todėl sidabro medaliu esu patenkinta“.

Trečiąją vietą tarp moterų užėmė praėjusių metų čempionė Viktorija Tomaševičienė (8:57.48).

Tuo tarpu Lietuvos 100 km bėgimo rekordininkas Aleksandras Sorokinas šįkart varžėsi perpus trumpesniame nuotolyje ir užtikrintai tapo nugalėtoju. Jis 50 km nubėgo per 3 val. 7 min. 54 sek. Antras finišavo Marius Ignotas (3:20.38), trečias – Justinas Čekanauskas (3:23.28).

Tarp moterų triumfavo Monika Milė (4:07.17). Antrąją vietą užėmė Lina Buinauskienė (4:38.08), trečiąją – Karolina Miklovienė (4:50.07).

Tradicinėje estafetėje 10x10 km dominavo „F.O.C.U.S. Running“ atstovai. Šio bėgimo klubo komandos užėmė dvi pirmąsias vietas. „F.O.C.U.S. Running“ pirmoji komanda finišavo per 5 val. 48 min. 54 sek., o antroji – per 6 val. 6 min. 20 sek. Trečiąją vietą užėmė „NEKO Runners“ (6:20.43).

„Planas visada yra užimti aukščiausią vietą. Mums pavyko laimėti, todėl siekėme apginti titulą. Šiais metais norėjome, kad abi komandos būtų stiprios ir abi patektų tarp prizininkų. Labai džiaugiamės, kad pavyko tinkamai pasiskirstyti žmonėmis ir abiem komandoms užlipti ant pakylos. Man pačiam labai patinka tokios estafetės, nes jaučiama komandinė dvasia.

Čia lieka mažiau individualumo, o su komanda visada smagu siekti tikslų. Pats renginys yra labai smagus, čia vyrauja gera atmosfera. Gerai, kad trasa sudaryta iš mažų ratukų, todėl visada jautėme palaikymą“, - įspūdžiais dalinosi nugalėtojų komandos narys Lukas Budavičius.

Šių metų naujovė – estafetė 2x10 km „Bėk su draugu“. Joje nugalėjo „OCR Baltic Warriors“ komanda (1 val. 14 min. 24 sek.). Antrąją vietą užėmė „Pirmi nuo galo“ (1:17.06), trečiąją – „Million Steps“ (1:17.10).

Tarptautinį Vilniaus 100 km bėgimą rengia Vilniaus miesto savivaldybė, asociacija „Sporto renginiai“, VšĮ „Sveikas miestas“ ir Lietuvos lengvosios atletikos federacija.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės