Rusai pirmavo 1:0, kai pirmo kėlinio 5-ą min. pasižymėjo Vladislavas Kamenevas. Antrame kėlinyje žiūrovai įvarčių neišvydo, o trečiame suomiai išsiveržė į priekį 3:2 po Patriko Laine'o, Sebastiano Aho ir Mikko Rantoneno smūgių. Tačiau likus 6,9 sek. iki kėlinio pabaigos Andrejus Svetlakovas išplėšė pratęsimą (3:3). Tuo metu rusai žaidė be vartininko 6-iese prieš 5-is suomius. Tai buvo antras A. Svetlakovo įvartis finalo mače.

Papildomo laiko 2-ą min. (61:33) pergalingą įvartį po reto grožio reido apie priešininkų vartus įmušė Kasperi Kapanenas - 4:3.

Prieš finalą Rusijos žiniasklaida prognozavo lengvą pergalę saviškiams, nes, neva suomiams čempionate svarbiau buvo pusfinalyje eliminuoti Švediją.

Rezultatas:

Suomija U20 - Rusija U20 - 4:3 (0:1, 0:0, 3:2, 1:0), - po pratęsimo.

04:50 min. Vladislav Kamenev [0 - 1] (daugumoje)
40:24 min. Patrik Laine [1 - 1]
41:41 min. Andrej Svetlakov [1 - 2]
50:07 min. Sebastian Aho [2 - 2]
57:51 min. Mikko Rantonen [3 - 2] (daugumoje)
59:54 min. Andrej Svetlakov [3 - 3] (6x5)
61:33 min. Kasperi Kapanen [4 - 3]

Kovoje dėl trečios vietos JAV rinktinė sutriuškino Švediją 8:3 (2:2, 4:0, 2:1).

Iki šiol pasaulio jaunimo ledo ritulio čempionatuose Suomija nugalėjo buvo tris kartus - 1987, 1998 ir 2014 metais.

2017 metų planetos jaunimo ledo ritulio čempionatas startuos gruodžio 26 dieną Kanadoje - Monrealyje ir Toronte.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (219)