Šeštadienį Lietuvos atletas išrovė 180 kg sveriančią štangą, išstūmė 215 kg ir, dvikovėje surinkęs 395 kg, tik 7 kg nusileido čempionu tapusiam moldavui Anatolijui Kiriku.

Be to A. Didžbaliui atiteko mažasis aukso medalis rovimo rungtyje ir mažasis sidabro medalis stūmimo varžybose.

Trečią vietą šioje svorio kategorijoje užėmė Alsanas Bidejevas (382 kg - 170 + 212) iš Rusijos.

Aukštą dešimtą vietą tarp 24-ių svorio kategorijos iki 94 kg atletų užėmė devyniolikmetis Žygimantas Staniulis. Jis išrovė 161 kg (11-a vieta), išstūmė 200 kg (10-a vieta) ir dvikovėje surinko 361 kg.

Ramūnas Vyšniauskas Europos liko vienuoliktas

Vienuoliktąją vietą svorio kategorijoje iki 105 kg užėmė 35-erių metų Ramūnas Vyšniauskas.

Po poros metų pertraukos tarptautinėse varžybose dalyvavęs R. Vyšniauskas išrovė 155 kg, išstūmė 182 kg ir dvikovėje surinko 337 kg. bei aplenkė septynis varžovus.

Rovimo rungtyje lietuvis liko vienuoliktas, o stūmimo - dvyliktas.

"Kol kas viskas vyksta pagal planą. Puikiai kovojo didžiuoju sidabru pasipuošęs Aurimas Didžbalis, laimėjęs dar ir mažuosius aukso bei sidabro medalius, į pirmąjį dešimtuką pateko Donatas Anuškevičius ir devyniolikmetis Žygimantas Staniulis, svarbius įskaitinius taškus iškovojo Ramūnas. Kol kas komandų įskaitoje užimame ketvirtą vietą. Sekmadienį Vincui Šlevinskiui (virš 105 kg) tereikia iškelti pradinius svorius ir turėsime garantuotą kelialapį į Londono olimpines žaidynes", - auklėtinių pasiekimais BNS džiaugėsi Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos viceprezidentas Bronius Vyšniauskas.

Čempionu svorio kategorijoje iki 105 kg tapo Davidas Bedžanianas iš Rusijos (405 kg - 185 + 220), aplenkęs prizininkais tapusius rusą Maksimą Šejko (401 kg - 185 + 216) bei baltarusį Michailą Avdejevą (395 kg - 180 + 215).

Iš viso pirmenybėse dalyvauja 275 atletai iš 36-ių valstybių.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)