A. Mastianica Miuncheno centre vykusių varžybų trasoje užtruko 2 val. 46 min. ir 09 sek. Lietuvis buvo paskutinis iš finišavusių ėjikų vyrų.

Trasoje buvo diskvalifikuoti penki dalyviai, dar keturi pasitraukė anksčiau laiko.

„Po pasaulio čempionato sunkiai jaučiausi, turėjome dar varžybas, iki galo dar nespėjau atsigauti. Sunku šiandien buvo, nes labai karšta, daug dalyvių ir nebaigė trasos. Pasaulio čempionate truputį pavedė skrandis, šią problemą čia, Miunchene, išsprendėme. Tai tik antras startas 35 km rungtyje. Mažai pasirengimo turėjau. Jaučiu, kad reikia daugiau kilometrų nueiti“, – mintimis dalinosi Lietuvos atstovas.

Aukso medalį ir Europos čempiono titulą laimėjo ispanas Angelis Miguelis Lopezas (2:26:49), sidabro apdovanojimą iškovojo vokietis Christopheris Linke (2:29:30), o bronza atiteko italui Matteo Giupponi (2:30:34).

„Galiu tik kažkiek pasidžiaugti, kad sugebėjome pasiruošti pasaulio ir Europos čempionatams, nes turėjau traumą, tai pasiruošimui buvo likę tik trys mėnesiai. Patenkintas šiaip. Du startai 35 km rungtyje ir du finišai. Tikėkimės bus geriau“, – kalbėjo A. Mastianica.

35 km sportinio ėjimo rungties varžybos oficialiai pirmą kartą vyko prieš mėnesį Judžine (JAV) vykusiame pasaulio čempionate. Anksčiau ši distancija buvo 50 km, tačiau ji sutrumpinta ir pritaikyta tiek vyrams, tiek moterims.

Būtent Judžine anksčiau 50 km trasoje specializavęsis A. Mastianica užfiksavo geriausią savo rezultatą 35 km distancijoje – 2 val. 36 min. ir 25 sek. ir užėmė 33-ią vietą. Šios rungties Lietuvos rekordą ten pat įtvirtino Marius Žiūkas (2:34:16), užėmęs 27-ą vietą.

A. Mastianica dar nebaigia savo pasirodymo Miunchene – kartu su M. Žiūku jis šeštadienį dar startuos 20 km sportinio ėjimo rungtyje.

Likę antradienio lietuvių startai čempionate:

14.08 val. 400 m bėgimo antras pusfinalis (Modesta Morauskaitė). Vietos finale – 2Q+2q.

19.35 val. šuolio į aukštį kvalifikacinės varžybos (Juozas Baikštys). Normatyvas – 2,28 m.

Rugpjūčio 15-21 dienomis Miunchene (Vokietija) vyksiančiame Europos lengvosios atletikos čempionate Lietuvai atstovauja 19 sportininkų. Prieš ketverius metus Berlyne vykusios pirmenybės lietuviams tapo sėkmingiausiomis istorijoje.

Praėjusiame Europos čempionate į geriausiųjų šešetukus prasibrovė net septyni lietuviai: auksu pasidabino A.Gudžius, bronza – L.Jasiūnaitė, ketvirtas vietas užėmė ėjikė Brigita Virbalytė ir šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, ėjikė Živilė Vaiciukevičiūtė finišavo penkta, o bėgikai Agnė Šerkšnienė ir Simas Bertašius šeštas pozicijas užėmė atitinkamai 400 m bei 1500 m rungtyse.