Ši šventė vainikavo visą savaitę Vilniuje vykusią Europos atletikos konvenciją („European Athletics Convention“), kurioje dalyvavo per 300 žmonių iš skirtingų Senojo žemyno valstybių.

Geriausias metų lengvaatletis

Visose kategorijose buvo atrinkta po 10 kandidatų, galiausiai liko po 3 finalininkus. Geriausiu metų lengvaatlečiu antrus metus paeiliui išrinktas norvegas Jakobas Ingebrigtsenas (vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikas).

Į apdovanojimą taip pat pretendavo švedas Armandas Duplantis (šuolininkas su kartimi) ir graikas Miltiadis Tentoglou (šuolininkas į tolį).

J. Ingebrigtsenas pasaulio čempionate Budapešte iškovojo aukso medalį 5000 m distancijoje bei sidabro medalį 1500 m nuotolyje. Europos uždarų patalpų čempionate Stambule tapo čempionu 1500 m ir 3000 m distancijose.

Be to, norvegas tapo vienos mylios ir 3000 m „Deimantinės lygos“ čempionu bei pagerino vieną pasaulio (2000 m) ir tris Europos (1500 m, vienos mylios, 3000 m) rekordus.

Geriausia metų lengvaatletė

Taip pat antrą kartą paeiliui „geriausios metų lengvaatletės“ titulas atiteko sprinterei ir barjerininkei iš Nyderlandų Femke Bol.

F. Bol šiais metais tapo 400 m b/b pasaulio čempione, taip pat iškovojo aukso medalį 4x400 m estafetėje.

Europos uždarų patalpų čempionate 4x400 m estafetėje laimėjo aukso medalį, o tame pačiame čempionate Femke tapo 400 m bėgimo čempione. Be to, nyderlandė triumfavo „Deimantinės lygos“ finale, iškovojo Europos žaidynių auksą ir pagerino pasaulio uždarų patalpų 400 m bėgimo bei Europos 400 m b/b rekordus.

Pirmos „Golden Tracks“ statulėlės siekė ukrainietė Yaroslava Mahuchikh (šuolininkė į aukštį) ir ispanė Maria Perez (sportinio ėjimo atstovė).

Europos lengvosios atletikos kylanti žvaigždė (vaikinai)

Šiemet Senojo žemyno kylančia žvaigžde išrinktas 18-metis italas Mattia Furlani (šuolininkas į tolį).

M. Furlani iškovojo aukso medalį Europos U20 čempionate Jeruzalėje, taip pat užfiksavo geriausią rezultatą pasaulyje (U20 amžiaus grupėje).

Į šį apdovanojimą pretendavo 21-erių metų norvegas Havardas Bentdalis Ingvaldsenas (sprinteris) bei 18-metis nyderlandas Nielsas Larosas (vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikas).

H. B. Ingvaldsenas (400 m) Suomijoje tapo Europos U23 čempionu, Lenkijoje iškovojo Europos žaidynių auksą, o pasaulio čempionate Vengrijoje užėmė šeštą vietą.

N. Larosas iškovojo du aukso medalius Europos U20 čempionate, 1500 m ir 5000 m distancijose. Taip pat iškovojo dešimtą vietą pasaulio čempionate.

2022 metais šį titulą pelnė lietuvis Mykolas Alekna, todėl jis šioje kategorijoje dalyvauti nebegalėjo.

Europos lengvosios atletikos kylanti žvaigždė (merginos)

Šioje kategorijoje triumfavo 18-metė serbė Angelina Topič (šuolininkė į aukštį).

A. Topic iškovojo čempionės titulą Europos U20 čempionate, pasaulio čempionate užėmė septintą vietą, Europos uždarų patalpų čempionate ketvirtą. Be to, Angelina užfiksavo geriausią U20 rezultatą pasaulyje, kai įveikė į 1.97 m aukštį iškeltą kartelę.

Dėl kylančios žvaigždės vardo varžėsi taip pat 21-erių metų airė Rhasidat Adeleke (sprinterė) ir 19-metė latvė Agate Caune (vidutinių ir ilgų nuotolių bėgikė).

R. Adeleke (400 m) pasaulio čempionate užėmė ketvirtą vietą, tapo NCAA čempione bei užfiksavo geriausią laiką Europoje (400 m – 49,20 sek.).
A. Caune Europos U20 čempionate iškovojo aukso medalius 3000 m ir 5000 m distancijose.

Be to, pasaulio čempionate pateko į 5000 m rungties finalą, Europos uždarų patalpų čempionate, 3000 m nuotolyje, užėmė vienuoliktą vietą.

Visose paminėtose kategorijose nugalėtojus rinko žiūrovai (25 proc.), žiniasklaida (25 proc.), ekspertai (25 proc.) bei Europos lengvosios atletikos federacijos (25 proc.).