Pernai jubiliejų atšventę bėgimo organizatoriai ir šįmet tikisi sulaukti apie 500 dalyvių, iš kurių veikiausiai pusė išmėgins jėgas ilgiausioje 10 km trasoje. Varžytis bėgikai taip pat kviečiami 3000, 1000 ir 300 m distancijose.

Pirmą kartą istorijoje trasa bus pakoreguota dėl Panevėžio gatvių remonto ir užtvertų kelių. Anot organizatorių, šiais metais bėgimo trasa apims dvi žaliąsias zonas – Senvagę ir Skaistakalnio parką.

Vienas iš didžiausių Senvagės bėgimo gerbėjų DELFI sporto žurnalistas Linas Jocius pasakojo, kad čia prasidėjo jo mėgėjo-bėgiko karjera.

„Pirmą kartą čia startavau 1988 metais, startą pamenu miglotai, tačiau apie jį liudija viena išlikusi nuotrauka, kai su tėčiu bėgame kartu finišo link. Pamenu, reikėjo įveikti gal kilometrą ar du. Vėliau ūgtelėjęs ne kartą startavau šiame bėgime, apskritai dabar ir sunku būtų sunku pasakyti, kiek kartų teko išmėginti jėgas gimtojo miesto bėgime. Dabar man šis renginys – proga aplankyti gimtąjį miestą ir susitikti su seniai matytais bičiuliais Panevėžyje“, – sakė jis.

Linas Jocius su tėvu "Senvagės" bėgime

Anot L. Jociaus, bėgimas vyksta gražiausioje miesto vietoje – Senvagėje ir tai yra gera proga pasitikrinti jėgas prieš bet kurį svarbesnį pavasario startą.

„Šį renginį pamėgo nemaža šalies bėgimo bendruomenės dalis, pergales šventė ne vienas patyręs stajeris ir olimpietis. Pavyzdžiui, prieš keletą metų Senvagėje tempą diktavo Rasa Drazdauskaitė, pirmąją asmeninę pergalę 2014 metais iškovojo Ignas Brasevičius, o ką jau kalbėti apie šio bėgimo mohikanus – Pavelą Fedorenką, Arūną Balčiūną, kurie prieš kelis dešimtmečius čia neturėjo lygių“, – priminė savo karjeroje ne vieną maratoną įveikęs sporto žurnalistas.

Panevėžio "Senvagės" bėgimas 2018 metais  / FOTO: Rokas Lukoševičius

Po keturių LBT etapų klubų įskaitoje pirmauja „Bėgimo klubas“ (4097 taškai), antras – „Lukas“ (3605), trečias – „Stadija“ (3286), o pastarajam klubui ant kulnų lipa „Kauno BMK“ (3184) ir „Jonavos BK Maratonas“ (3115).

Penkiuose Lietuvos bėgimo taurės (LBT) etapuose greičiausio klubo laukia ne tik piniginiai prizai, bet ir kelionių organizatoriaus „Magelano kelionės“ įsteigtas prizas – šeši kelialapiai į 2020 metų Milano maratoną.

Specialus prizas laukia ir kiekviename LBT etape – prieš startą loterijoje ištraukto laimingojo numerio savininkui bus įteikiama kelionė į vieną iš Europos sostinių.

Kviečiame registruotis ir į šeštą LBT etapą – 56-ą bėgimą „Anykščiai – Puntuko akmuo“, kuris vyks gegužės 1 dieną Anykščiuose.

Panevėžio "Senvagės" bėgimas 2018 metais  / FOTO: Rokas Lukoševičius

51-ojo respublikinio bėgimo „Senvagė 2019“ programa

(Senvagėje prie Viešbučio „Romantic“, Kranto g. 24, Panevėžys)

09:00 val. Dalyvių registracija ir numerių atsiėmimas Viešbučio „Romantic“;

11:50 val. „Senvagė 2019“ atidarymas;

11:55 val. Apšilimas;

12:00 val. Vaikų bėgimo startas – 300 metrų (laikas nefiksuojamas);

12:15 val. A ir B grupių startas – 1000 metrų;

12:30 val. C, D ir E grupių startas – 3000 metrų;

12:45 val. E, F ir G grupių startas – 10000 metrų;

14:00 val. Renginio uždarymas ir nugalėtojų bei prizininkų apdovanojimas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės