Lietuvis nuotolį įveikė per 1 min. 54,72 sek. ir bendroje įskaitoje užėmė ketvirtą vietą.

Kitas tame pačiame plaukime startavęs Lietuvos atstovas, čempionato debiutantas Adomas Gatulis (Panevėžio „Žemyna“) finišavo per 2 min. 0,91 sek., pasigerino asmeninį rekordą (2.01,38 min.) ir galutinėje rikiuotėje pasidalino 24-25 vietą su plaukiku iš Islandijos.

Šios rungties Lietuvos rekordas iki šiol priklauso Vytautui Janušaičiui (1.52,22 min.).

D. Rapšys greičiausiai karjeroje yra plaukę per 1 min. 53,37 sek.

Ryte geriausią laiką užfiksavo britas Duncanas Scottas (1.52,90 min.).

Vyrų 200 m kompleksiniu būdu pusfinaliai prasidės 18.19 val. Lietuvis pasirodys pirmajame iš jų.

Kitiems Lietuvos plaukikams į ketvirtadienio finalus prasibrauti nepavyko.

Moterų 100 m plaukimo laisvu stiliumi rungtyje netoli asmeninio rekordo (54,52 sek.) plaukusi 16-metė Smiltė Plytnykaitė (Sostinės sporto centras) savo atrankos plaukime finišavo antra (54,82 sek.), o bendroje 45 dalyvių įskaitoje užėmė 27 vietą.

Ryte greičiausia buvo britė Anna Hopkin (51,79 sek.), o vietą tarp pusfinalininkių užtikrino 54,21 sek. rezultatas.

Vyrų 100 m plaukimo nugara kvalifikacijoje pasirodė du Kauno plaukimo mokyklos auklėtiniai – Erikas Grigaitis ir Kajus Stankevičius.

E. Grigaitis nuotolį įveikė per 52,93 sek. ir užėmė 26 vietą, o K. Stankevičius tą pačią distanciją nuplaukė su nauju asmeniniu rekordu – per 53,24 sek. ir buvo 29-as tarp 35 sportininkų.

Iki karjeros rekordo E. Grigaičiui pritrūko tik 0,13 sek., o K. Stankevičius geriausią savo pasiekimą pranoko beveik puse sekundės (0,46 sek.).

Vietą pusfinalyje jiems būtų garantavęs 52,08 sek. rezultatas.

Atrankos lyderiu tapo Prancūzijos atstovas Mewenas Tomacas (50,47 sek.).