Jau skelbėme, kad ne vieną dešimtmetį dviračių sportui atidavusį trenerį pasivijo buvusių sportininkių kaltinimai nederamu elgesiu – psichologiniu smurtu, seksualiniu priekabiavimu.

Naujienų portalas tv3.lt rašė apie nederamą trenerio elgesį prabilusias mažiausiai tris dviratininkes, kurios anonimiškai liudijo apie savo patirtį, dvi iš jų – jau baigusios karjerą. Taip pat apie tai prabilo keli buvę Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) darbuotojai, „Facebook“ socialiniame tinkle įrašą paliko vienas žinomiausių šalies dviratininkų Tomas Vaitkus.

LDSF, nelaukdama oficialių skundų ir kaltinimų, suskubo šalinti A. Jakimavičių nuo darbo su federacijos globojama sportininke O. Baleišyte.

Visą mėnesį federacija žada stebėti, kaip toliau rutuliojasi situacija, ar buvusios sportininkės kreipsis į teisėsaugą dėl trenerio elgesio ir kaip į skandalą reaguos pats treneris.

„Mes po mėnesio grįšime prie to klausimo ir jeigu A. Jakimavičius nesikreips į teisėsaugą, traktuosime kaip absoliutų jo kaltės pripažinimą ir tada imsimės pačių griežčiausių priemonių“, – teigė LDSF prezidentas Romualdas Bakutis.

Lietuvos dviračių sporto federacija, anot jo, netoleruoja jokių moralės ir etikos normos pažeidimų sporte.

Tačiau šią savaitę, federacijos prezidento žiniomis, į teisėsaugą vis dar nesikreipė nei pats treneris, nei nuo jo galėjusios nukentėti moterys.

Vis dar – tik kalbos

Laikinų sankcijų prieš trenerį ėmėsi ir Panevėžio KKSC, kur dirba A. Jakimavičius.

Sprendimą dėl nušalinimo mėnesiui nuo pareigų ir šioje įstaigoje, pasak centro vadovų, treneris gavo tuoj pat grįžęs iš pasaulio čempionato Lenkijoje.

Iki tol darbdaviai elektroniniu paštu jo prašė pasiaiškinti dėl kaltinimų, bet atsakymo nesulaukė.

„Sprendimą apie nušalinimą nuo pareigų A. Jakimavičiui pranešėme išsikvietę po varžybų į Kūno kultūros ir sporto centrą“, – teigė centro direktoriaus pavaduotojas sportiniam ugdymui Mantas Kuchalskis.

Nušalinimo prireikė dėl KKSC atliekamo vidinio tyrimo trenerio etikos pažeidimams nustatyti. Išvadas darbdavys turėtų priimti per 30 dienų nuo tyrimo pradžios.

„Dar kartą noriu priminti, kad nesame gavę jokios oficialios informacijos iš policijos ar kitų institucijų dėl kaltinimų treneriui. Visa tai tebėra žiniasklaidos lygmenyje“, – pridūrė pavaduotojas. Anot jo, dviračių specialistas KKSC dirba pilnu etatu ir treniruoja kelias merginas ir vaikinus.

„Žinoma, negalime apklausti prieš 20 metų čia sportavusias merginas. Bandome rinkti informaciją iš dabar sporto centre besitreniruojančių auklėtinių“, – apie vidinį KKSC tyrimą DELFI portalui kalbėjo M. Kuchalskis.

Panašiai nemalonią situaciją dviračių sporte komentavo ir sporto klubo „El Eko Sport“, kuriam formaliai priklauso A. Jakimavičius, vadovas Bronislavas Pliavga.

Jis savo ruožtu jokių sprendimų teigė priimti negalįs, nes klubas yra visuomeninė organizacija ir su treneriu nesieja įprasti darbiniai santykiai. „O ką mes galime šalinti? Neturime tokių įgaliojimų, nes esame tiesiog organizacija, kurioje net ir atlyginimų negauname.

Esame visiškai priklausomi nuo mums skiriamų programinių lėšų iš Lietuvos dviračių sporto federacijos ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto.

Turėjome pinigų, tai ir ruošėme dviratininkę O. Baleišytę čempionatui“, – teigė B. Pliavga ir pridūrė, kad per pastarąją savaitę paties A. Jakimavičiaus nematė.

Pasaulio čempionate dalyvavusią dviratininkę dabar treniruoja Dmitrijus Leopoldas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (14)