Vilniaus kolegijos Didžiojoje sporto salėje šiais metais kovos 54 boksininkai iš 10 valstybių: Belgijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Prancūzijos, Slovakijos, Škotijos ir Švedijos. Boksininkai išsidalins medalius 12 svorio kategorijų. Savo varžovus boksininkai sužinojo po trečiadienį ryte vykusių svėrimų ir burtų traukimo ceremonijos.

„Nepaisant pasaulį krečiančių sunkumų, pavyksta tęsti tradiciją ir jau septynioliktus metus iš eilės Vilniuje yra organizuojamas tarptautinis turnyras pirmajam Lietuvos olimpiniam čempionui Danui Pozniakui atminti. Per šį laikotarpį D. Pozniako turnyras tapo tramplinu į suaugusiųjų boksą ne vienam pasaulio ir Europos čempionui, olimpinių žaidynių prizininkams.

Turnyro čempionais yra tapę ir garsiausi mūsų boksininkai Egidijus Kavaliauskas, Eimantas Stanionis, Evaldas Petrauskas. Į Vilnių kasmet atvyksta stipriausi šalių jaunieji boksininkai, tarp kurių yra ir kylančios žvaigždės“, – sako Lietuvos bokso federacijos prezidentas Darius Šaluga.

Deja, šiais metais į Lietuvą negalėjo atvykti nuolatinė D. Pozniako turnyrų dalyvė, karą išgyvenančios Ukrainos rinktinė. Iš dalyvių gretų buvo išbrauktos agresorės Rusija ir Baltarusija, kurių rinktinės registravosi turnyre dar metų pradžioje.

Lietuvai turnyre atstovaus 24 boksininkai. Tarp jų Europos jaunių čempionato prizininkas Simonas Zelenekas ir Europos jaunių čempionate 5 vietą iškovojęs Paulius Bublis.

„D. Pozniako turnyras Lietuvos rinktinei yra lemiamas pasirengimo Europos čempionatui etapas. Po turnyro paaiškės galutinė Lietuvos rinktinės sudėtis, kuri balandžio mėnesį vyks į Europos jaunimo čempionatą Sofijoje.

Į Vilnių atvyksta labai pajėgios Prancūzijos, Škotijos, Čekijos, Lenkijos rinktinės. Tai bus gera proga jauniesiems mūsų boksininkams išbandyti savo jėgas su stipriais, skirtingo stiliaus varžovais“, – teigia Lietuvos jaunimo rinktinės treneris Vidas Bičiulaitis.

2021 metais D. Pozniako turnyro čempionais tapo trys Lietuvos boksininkai.

Danas Pozniakas (1939-2005) tapo pirmuoju Lietuvos olimpiniu čempionu 1968 m. Meksike. Jis triskart tapo Europos čempionu (1965, 1967 ir 1969 m.), kartą – Europos vicečempionu (1963 m.). 1995 m. D. Pozniakas buvo pripažintas geriausiu Lietuvos boksininku per pastaruosius 50 metų ir trečiu geriausiu XX amžiaus Lietuvos sportininku.

Per savo karjerą D. Pozniakas turėjo 217 kovų, iš kurių laimėjo 203. Karjerą D. Pozniakas baigė 1970 metais. Vėliau buvo Tarptautinės (AIBA) kategorijos teisėjas. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, jis buvo pirmasis Lietuvos bokso federacijos prezidentas. 1994 m. Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga apdovanotas Didžiojo Lietuvos Kunigaikščio Gedimino I laipsnio medaliu.

Danas Pozniakas
Polish born Lithuanian Danas Pozniakas was rewarded with an Olympic Gold medal on this day in sport for the USSR, ignorantly branded as a Russian at the time.
Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės