24-erių lietuvė šeštadienį finalą pradėjo nuo žemiausio aukščio. 180, 185, 189, 192, 194 ir 196 cm ji įveikė pirmais bandymais.

Ties pastaruoju aukščiu įstrigo rimčiausia A. Palšytės varžovė – Rio de Žaneiro olimpinė čempionė iš Ispanijos Ruth Beitia. 37-erių veteranė tenkinosi 194 cm ir sidabro apdovanojimu, o bronzą netikėtai iškovojo 19-metė ukrainietė Julija Levčenka (194 cm).

Iš kovos iškritus visoms konkurentėms, A. Palšytė galėjo pasimėgauti čempioniška privilegija. Tatjanos Krasauskienės auklėtinė nusprendė šturmuoti Lietuvos rekordą. Ir antru bandymu jai pavyko: A. Palšytė perskriejo 201 cm aukštyje esančią kartelę.

Ankstesnį nacionalinį uždarų patalpų rekordą – 200 cm – A. Palšytė buvo užfiksavusi sausio pabaigoje Vilniuje.

Finale dalyvavo aštuonios sportininkės.

Vienintelė pasaulyje šiame sezone 2 metrų aukštį pažabojusi A. Palšytė kvalifikacinėse varžybose įveikė 190 cm ir su dar trimis konkurentėmis pasidalino ketvirtą vietą.

A. Palšytė Europos uždarų patalpų čempionatuose dalyvavo dukart: 2011 metais užėmė 19 vietą, o prieš dvejus metus liko per žingsnį nuo medalio – ketvirta. Tokią pačią poziciją ji užėmė pernai pasaulio uždarų patalpų pasaulio čempionate.

Dviejose olimpinėse žaidynėse dalyvavusios vilnietės didžiausias pasiekimas iki šiol buvo praėjusiais metais laimėtas Europos vicečempionės titulas.

A. Palšytės medalis Lietuvai yra antras Europos uždarų patalpų čempionatų istorijoje. 2011 metais sidabrą pelnė daugiakovininkė Austra Skujytė.

Primename, kad kvalifikacijos etapo netikėtai neįveikė 2014 metų pasaulio čempionė bei praėjusių metų planetos pirmenybių prizininkė lenkė Kamila Licwinko, pirmenybėse Belgrade nedalyvavo dukart pasaulio čempionė kroatė Blanka Vlasič, Rio de Žaneiro olimpinė vicečempionė iš Bulgarijos Mirela Demireva, dėl dopingo skandalo suspenduotos Rusijos lengvaatletės.

Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (323)